Radiobalt U ontdekt een andere en betere wereld.. II Is er een betere tijd te bedenken dan Sint Nicolaas om Uw gezin te verrassen met een nieuwe Radiobell? Neen immers? Stapt dan meteen naar Uw handelaar of één van onder staande adressen. Welk type ge ook Selectiviteit en Sonoriteit Selectiviteit en Sonoriteit Selectiviteit en Sonoriteit met de nieuwe Radiobell 13 „Niets alleen dat hij niet begreep, hol het proces in behandeling nam, hoe die knoop in het bezit van meneer zouden wijzere mannen den schijn van Smithson gekomen was. En verder blijk weten te onderscheiden. Het gaf verhaalde lijj voortdurend dat hij on- haar een vreeselijken schok, toen de schuldig was en van a tot z de waar- krant berichtte, dat het revisieverzoek heid had gesproken. Hij heeft er echter was afgewezen en dat het leven van den de jury niet van kunnen overtuigen, veroordeelde thans nog slechts afhing Het bewijs was al te welsprekend." van de beslissing op zijn gratieverzoek. „Anders. anders niet vroeg Twee dagen had zij als versuft neer- Edith met een verstikte stem. gezeten in haar bungalow nabij Long „Neen, het moordwapen is nooit ge- Peak. Toen was zij op een goeden mor- vonden, maar dat was van ondergeschikt gen opgevlogen en had het vliegstation belang. De zaak was voor de politie en van de China Clipper opgebeld. Zij justitie helder als glasbehalve in één moest naar Portland en John redden opzicht. Het motief, waarom John den van den electrisclien stoel. John Caru- baas zou hebben vermoord, is niet duide- thers was de moordenaar en met alle lijk geworden. Men veronderstelt dat die middelen moest zij zijn schuld aan het twee een geheim hadden, waaromtrent daglicht zien te brengen. John geen opheldering kon geven,zonder Nu zij in Portland was en onder één zelf nog een tweede bewijs van zijn dak vertoefde met den moordenaar zag schuld te leveren. Het motief moet in zij pas het hopelooze van haar taak in. dat geheim gezocht worden." Zij voelde hoe valsch haar redeneering in John Caruthers tipte de asch van de ooren moest klinken van hen, die zijn sigaret. „Dit is alles wat ik je kan hun overtuiging op feiten baseerden, vertellen, Edith," zei hij vertrouwelijk Die feiten wezen onloochenbaar haar en met een bewogen toon in zijn stem. verloofde als den dader aan, terwijl haar ..Ik wou, dat ik twijfel had kunnen redeneering de zaak op haar kop zette, koesteren aan zijn onschuld. Maar ik kan door van de overtuiging uit te gaan, dat het niet meer feiten laten zich niet hij onschuldig was. Geen mensch zou loochenen. Het zal een vreeselijke slag het oor leenen aan die dwaze vermoe- voor je zijn, maar je moet je er overheen dens en op niets gegronde beschuldi- zetten met de gedachte, dat hij je niet gingen alleen de moordenaar zélf kon waard was. Het spijt me verschrikte- John Burns nog redden, lijk voor jouik had graag anders van „Vóór morgenvroeg zes uur," snikte hem getuigd." zij in de eenzaamheid, terwijl zij om het „Dank je," zei Edith hard en bijna wonder bad. vijandig. „We zullen er niet meer over Een klopje op de deur deed haar zich spreken. Ik weet nu genoeg. Wees zoo beheerschen. Mevrouw Sheeres vertoon- goed en laat me alleen. Ik moet eens de zich in de deuropening, rustig over alles nadenken„Juffrouw, ik kom u iets zeggen," begon zij wat verlegen. „We zijn ge- Een vrouw, die liefheeft en het leven waarschuwd dat er een groengeringdc van haar geliefde en haar eigen levens- gelang uit den dierentuin ontsnapt is. geluk bedreigd ziet door een onafwend- Wilt11 erom denken, als u den tuin soms baar gevaar, is doof voor redeneeringen ingaat Meneer Caruthers heeft wel en blind voor feiten, doch denkt en "iets gezien, maar men kan nooit handelt impulsief naar wat haar hart weten haar ingeeft. Edith Farrel maakte geen knikte en toen de deur gesloten uitzondering op dien regel. Sedert het was, trok zij haar mantel aan. Zij ging oogenblik, dat zij in de Honoloeloe Post straat op zonder te weten waarheen van den ontstellenden moord en John en dwaalde doelloos rond. Tweemaal Burns' arrestatie had gelezen, had het kwam zij in de buurt van de gevangenis, bij haar vastgestaan, dat haar verloofde waar zij stil bleef staan om naar de het slachtoffer was van een noodlottigen tralies op te kijken. Daar ergens zat samenloop van omstandigheden, die John, onschuldig en hij had nog door een minutieus onderzoek vanzelf slechts achttien uur te leven, ontward zou worden. „Johnny," snikte ze met betraande De krantenberichten hadden haar oogen, zoodat de voorbijgangers ver- echter spoedig overtuigd, dat die laat- baasd bleven staan. „Een wonder ste hoop ij del was en'toen zij las, dat aIlee» een wonder kan jou en mij red de moord niet door een vreemde kon den, Johnny zijn gepleegd en dat ook John Caru- Onbewust van het opzien, dat zij ver- thers een zekere rol iri de geschiedenis wekte, dwaalde zij verder. Het was drie had gespeeld, was de naam van den ,lur. toen *>j bet pension terugkeerde, moordenaar haar in vele slapelooze Mevrouw Sheeres keek haar aan, doch nachten ontelbare malen naar de lippen vroeg niets. Zij ging haar kamer binnen gedrongen. De moordenaar heette John en zette zich neer, biddend om het won- Caruthers en door de een of andere der. Na een uur stond zij op dé angst duivelsche manipulatie was hij erin benauwde haar tot verstikkens toe. Zij geslaagd, John Burns een blijk van wierp de deuren open en trad den tuin schuld in de schoenen te schuiven, binnen. „Nog veertien uur," prevelde zij Het motief lag voor de hand John met koortsig droge lippen. Caruthers haatte John en die haat Tweemaal liep zij den tuin rond en sproot voort uit een der onedelste ge- hervatte haar wandeling voor de derde voelens van den teleurgestelden aan- niaal. Plotseling bleef zij verschrikt bidder jaloezie. Zij had Caruthers drie- staan. Drie passen van haar af lag een maal afgewezen in de jaren, toen hij de groengeringde slang. Zij kende de soort- factorjj op Honoloeloe beheerde en later Honoloeloe was zij inhee.msch en be de voorkeur gegeven aan John Burns, hoorde tot de noodlottigste plagen. Het Hij haatte den bevoorrechte met een ondier sliep en een flinke verdikking in blinden haat en dien avond in Portland bet middenlijf verried haar, dat het nog bad een noodlottig toeval hem de ge- »iet buig geleden 'n prooi verorberd had. legenheid gegeven zich op een lafhartige Haar eerste ingeving was in huis terug manier te wreken. te keeren en den dierentuin te laten Zoo stond de zaak in Edith's rots- waarschuwen. Doch plotseling doorliep vaste overtuiging. Toen John door de baar een schok. Een inval kon die jury ter dood veroordeeld werd, had inval bet verhoopte wonder zijn zij echter slechts even gesidderd. De Zij trad naar de heg en brak er een tak gedachte, dat men een onschuldige ter at- Toen trad zij op de slang toe en dood zou brengen, leek haar te krank- zette met een vlugge beweging haar zinnig, om haar ernstig te nemen. v°et op den nek van het ondier. De John's advocaat had revisie van het s'ang kronkelde zich, maar zij zat vonnis verzocht en als het hooggerechts- Slot op pag. 18 De verkoopsorganisatie voor Radiobell-toestellen, de ALGEMEENE NEDERLAND- SCHE RADIO UNIE, is gevestigd te Amersfoort, Van Limburg Stirumlaan 20, Tel. 842. Districtskantoren: Almelo, Volkerinkstraat 3, Tel. 3330; Bergen op Zoom, Koevoetstraat 43, Tel. 48; Deventer, Pikeursbaan 44, Tel. 2715- Groningen, Oosterstraat 46, Tel. 2901; Leeuwarden, Schrans 131, Tel. 4962! Het zal een Sinterklaas wor den om nooit te vergeten I kiest van de uitgebreide serie, elk toestel zal U een tot nu toe onbekende wereld binnen voeren, een wereld waar „vrede" heerscht tusschen de zenders in plaats van „gekrakeel". U kunt ze stuk voor stuk beluiste ren zonder storing door andere en alle zullen tot U spreken op een ongekend welluidenden toon. de sferen, waarin deze nieuwe wereld zich beweegt. de kenmerkende eigenschappen van Radiobell. die ge moet eischen bij het koopen van een ontvangtoestel. Radiobell 638 RADIOBELL 437: vierkrings-vijflamps superheterodynefl. 150.— RADIOBELL 537superheterodyne met 3 golfbereiken (neon-indicatie) fl. 220.- RADIOBELL 358: zeer selectieve super- heterodyne met 3 golfbereiken. E-lam- pen en tunograaf fl. 185.— RADIOBELL 385: bijzondere sonoriteit, eveneens voor 3 golfbereiken, fraaie staande kastfl. 205.— RADIOBELL 538: 6-lamps superhetero- dyne met een prachtige sonore weer gave. Dashboard voor zichtbare af stemming van toon en volume. Geschikt voor het gebruik van de Discrefoon, het „mysterieuze oor" fl. 248.— RADIOBELL 638: Een meesterwerk I Chassis-constructie in eenheden (magie brain), vliegwiel-afstemming, progres sieve variabele selectiviteit, dashboard voor zichtbare toon- en volumeregeling, aansluitingen voor 2e luidspreker en Discrefoon, het „mysterieuze oor" fl. 345 - RADIOBELL 638Luxe-model „Comfort". Radiogramofoon in roltafel-vorm, ver vaardigd uit de edelste houtsoor ten. Ontvang-gedeelte als dat van de 638. Machtige sonore weergave fl. 635.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15