Twee nieuwe Zeeuwsche Burgemeesters ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Waterlandkerkje, dat voor de betrekking van hoofdonder wijzer zich veertien sollicitanten hebben aangemeld en dat er in twee weken tijds vijftien gevallen van mond- en klauw zeer zijn aangegeven. Als het op records aankomt, moet het intellect het helaas altijd weer ver liezen Ten gevolge van den mist, telefoneerde onze scheepvaart-deskundige, is het motorschip ..De Hoop" uit Terneuzen op de Westerschelde omhoog gevaren en blijven zitten. Xa overleg met de regeering heeft men besloten, geen pogingen te doen om het schip vlot te krijgen. Het zou van een onverantwoordelijk pessimisme getuigen indien men de hoop zou laten varen in deze tijden Xa rijp beraad heeft de vroedschap van Zuiddorpe besloten, zelf met de col lecteschaal door het dorp te gaan ten behoeve van het kleeding-, dekking- en schoenenfonds. Tegengesproken kan worden, dat dit geschiedde, omdat de raadsleden zulke mooie armoedige ge zichten er voor hebben Ook de raad van Wolfaartsdijk heeft zorgen over de lijkkoets der gemeente, daar de exploitatie moeilijkheden baar de. Wijl men in het ombouwen ervan in een Jan Plezier ook geen heil zag. heeft men ten slotte het vehikel voor f 53.verkocht, naar verluidt aan een groote automobiel-fabriek in de Ver- eenigde Staten. Domburg heeft met hartelijk feestbetoon Woens dag 17 dezer zijn nieuwen burgemeester inge haald mr. F. L. 8. F. baron ran Tuyll van 8erooskerke. Aan de grens van de gemeente werd het burgemeesterlijk echtpaar feestelijk verwelkomd met bloemen, muziek en toespraak. Onze correspondent te Xieuwdorp seint ons, dat aldaar een muziekkorps is opgericht. Men heeft reeds 33 leden, 'n mooien naam, 'n compleet bestuur met adjuncten en commissarissen en 'n drager voor de groote trom. Te zijner tijd hoopt men ook de be schikking te krijgen over enkele instru menten. Te Zierikzee, telegrafeerde onze mede werker aldaar, heeft een bekend too- neelgezelschap „De sprong in het duis ter" voor het voetlicht gebracht. Dank zij het met deze prestatie behaalde succes zal het volgende maand met ..Staal en cement" op de planken komen en in Januari ..De hongerige koeien" ten tooneele voeren. Zij trotseerden de kou om den nieuwen burge meester te zien. I oor het raadhuis werd de nieuwe burgemeester door dr. Van, als voorzitter van het feestcomité verwelkomd Onze medewerker te Oost-en West- Souburg schreef ons met enthousiasme, dat men den nieuwen burgemeester gaat inhalen met tachtig ruiters te paard. Het zou ook wel leuk zijn, wanneer men een compagnie loopjongens te voet voor dat doel zou kunnen reeru- teeren Uit Goes en Vlissingen bereikten ons op denzelfden dag berichten, dat de po litie met geweld had moeten optreden tegen vrouwen die niet te bewegen waren om het gebouw van het B.A. te verlaten, hoewel zij er al 'n paar uur geweest waren. Vermoedelijk 'n kwestie van ijdelheid. Ze dachten zeker, dat ze nog jong ge noeg waren voor meisjes voor halve dagen Tot de volgende week, dames heeren Woensdag 24 Xovember mocht te Waarde het echtpaar J. Schrier-van lfoute onder groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest vieren Feestelijkheeft de reiselubder vereeniging van 8. H. (Slecht-Hoorenden)), a ider - ling Vlissingen, den lósten geboortedag gevierd van een haver leden, bekend Vlissingsch ingezetene, den heer W. Koole. Hier ziet u de reiselub in fees telijke stemming bijeen. Bij de plechtigheid ten raudhuize hing wet houder Flout den nieuwen magistraat de ambtsketen om. Te midden van raads leden en familie po seerde na afloop der plechtigheid baron van Tuyll voor het ge meentehuis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32