LEVEN ZONDER ETEN.... Indanihren f A Daggett 6 Ramsdell r Ziet U het l verschil? Silvikrin Liquid HOE LANG? Onovertroffen waschecht Alles geprobeerd.. 40 it haar is gewasschen met een haar- waschmiddel, dat het haar weliswaar eventjes fel heeft doen glanzen, doch het zóó grondig heeft gereinigd", dat het er tevens alle kracht aan heeft onttrokken en de beschermende bast- laag van het haar heeft vernietigd. Evenmin als U een bijtende vloeistof, of pure alkali zoudt gebruiken om Uw gezicht te wasschen, waardoor Uw huid stuk zoü gaan, evenmin moogt U een haarwaschmiddel gebruiken, dat alle leven en veerkracht aan Uw haar ontneemt en het in gevaar brengt. O ilvikrin Liquid Shampoon reinigt het haar grondig. Zij tast zelfs het teerste haar niet aan, omdat ze na tuurlijke haarvoeding bevat, die de haarvormende weefsels in stand houdt en gezonden haargroei verzekert. Breng den glans der jeugd opnieuw in Uw haar. Houd het gezond en sterk Koop nog heden een flacon voor Uw haarwassching van deze week Een flacon is voldoende vr or 10 was- schingen. Bij iederen flacon ontvangt U een proefflacon voor 2 wasschingen gratis. Ongewasschen haar onder mi croscoop. Stof van een week heeft er zich op genesteld en vermengd met vet en roos van de hoofdhuid. Een haar ge wasschen met 'n slecht wasch- middel. Zelfs de beschermen de bastlaag is weggewas- schen. Dit haar gaat dood. Met Silvikrin Li quid Shampoon g e wa s s enen. Glanzend van gezondheid. De beschermende bastlaag is be houden. Dit haar blijft gezond Flacon voor 10 wasschingen met Gratis Proefflacon Shampoo Er zijn er, die vasten uit nood. Er zijn er, die vasten om gods dienstige beweegredenen Er zijn er. die vasten uit opstandig- tieid. Er zijn er. die vasten..,, voor hun brood. Wie houdt 't het langste vol Hoe lang kan een mensch blijven leven zon der eten Wie heeft tot nu toe de lang ste hongerknur doorstaan Op die vragen is moeilijk te antwoor- len. De eene mensch is de andere niet en heel dikwijls zijn de getuigenis sen omtrent den duur van de vasten onbetrouwbaar. Vooral de heeren, die vasten voor hun brood, de hongerkunstenaars, eten heimelijk biscuitjes of knakworstjes, als zij de kans zien dat is gebleken. Het sterkste voorbeeld van voedsel- loos bestaan gaf kort geleden een In diër. Hij had zijn vasten uit gods dienstige beweegredenen ondernomen dus hoeft niet zoo gauw gedacht te worden aan fraude, waarvan ook niets gebleken is en hield die 132 dagen vol Dit jaar nog heeft een mijnwerker in Tennessee. ..op bevel des hemels", het eten gestaakt, „tot nader order". Hij gebruikte 51 dagen lang niets dan water. Toen hervatte liij de voeding, weder „op bevel des hemels". Tijdens de Iersche revolutie gingen Terence McSwinev en Joseph Murphy in de gevangenis te Dublin in honger staking. Zij leefden respectievelijk 70 en 74 dagen, voorzoover na te gaan zonder eenig voedsel, maar stierven toen. Vorige maand stierf te Goldsboro, Pennsylvanië, Theodore Neufmann, na een vasten van 18 dagen. Maar hij was ook al 84 jaar, toen hij die vasten be gon. In Rusland heeft een dokter onlangs in 60 dagen niet gegeten, alleen, om zijn geleerden collega's studiemateriaal te verschaffen. ï-it vroeger eeuwen worden na tuurlijk wonderen gemeld, waarbij al deze prestaties in 't niet zouden zinken.... als die wonderen voldoende bewezen waren Zoo wordt verhaald, dat een zekere Hermolus 40 jaar lang leefde van enkel bloemengeur. In 1596, wordt beweerd, hield Eva Fliegen op met eten en zij bleef 16 jaar lang gezond en sterk. We zouden veel van die ge vallen kunnen opsommen, waaromtrent twijfel meer dan geoorloofd is. Tegen streng toezicht bleek althans de kracht toer van Ann Moore, „het wonder van Staffordshire", niet bestand. In 1807 zei men. dat zij in geen twee jaar gegeten had. Een groep dokters nam haar (met haar eigen toestemming) onder bewaking, maar toen gaf zij na 9 dagen op zij had voordien steeds gesmokkeld voedsel genuttigd, bekende zij- Een beroemd vaster is de mahatma (Ihandi, de intellectueele leider der Indiërs. Hij vast gewoonlijk uit protest tegen het Britsohe beheer. Maar we gens zijn hoogen leeftijd gaat hij steeds zeer voorzichtig te werk hij vast zel den langer dan drie weken. In de vorige eeuw is er tweemaal een ware epidemie van „beroeps vasters" over de wereld gekomen van honger kunstenaars, die zichzelf in een glazen kast of op andere wjjze vertoonden tegen entróe. Maar geen hunner schijnt ook maar in de verte te kunnen halen bij de vasters uit godsdienstige beweeg redenen. De langste voedsel looze periode inoet de Italiaan Merlatti doorgemaakt hebben, te Parijs, in 1886. Hij hield het 50 dagen uit, maar liet is niet vol doende zeker, dat Merlatti dien tijd ge heel zonder voedsel is gebleven. In iedei geval gaf hij hel voorbeeld tot de eerste ronde om liet wereld kampioenschap niet-eten, welke, strijd tot 1890 duurde. Na Merlatti kwam er een zekere Jacques, die 30 dagen vastte, toen 42 dagen en eindelijk, in 1890, even lang als Merlatti, 5f) dagen. Maa.r de heer Jacques gebruikte één of tweemaal per dag eenig plantaardig poeder, dat hij verklaarde noodig te hebben', om op krachten te blijven. Albert Wolly, een Engelsche honger kunstenaar, begon eenige jaren geleden een hongerknur van dertig dagen in een glazen kastje, maar den twaalfden dag at een meisje, dat naar hem stond te kijken, een taartje, en die aanblik werd Wolly te machtig hij sprong het kastje uit en schreeuwde om eten. De laatste der hongerkunstenaars van 1890 was de Amerikaan dr. Tanner, die met een demonstratie in dat jaar dui zend dollar verdiende. Hij trok zeer de aandacht, maar zijn vasten duurde slechts veertig dagen toen werd hij door lichaamszwakte gedwongen, op té geven. De tweede ronde begon in 1926. Een Duitseher, Jolly, bleef te Berlijn 43 dagen in een glazen kast en heette in dien tijd niets gebruikt te hebben dan water en tal van sigaretten. De man werd echter na zijn vrijwillige, gevan - genschap gearresteerd op beschuldi ging. dat eenige der sigaretten niet uit tabak, maar uit chocolade hadden bestaan. Of die aanklacht juist was of niet, het record van 43 dagen mocht niet langer standhouden. Twee per sonen tegelijk, Otto Klein en Max Kramer, begonnen te Berlijn een nieuwe vertooning. Er bleek geen fraude, en zij slaagden er in. 45 dagen voedsel loos te blijven als er inderdaad niet was, wat niet bleek Als nummer vier daagde toen de heer Adolph Gluck mann op hij hield zijn hongertoer 46 dagen vol, sloeg dus het record voor 1926 en evenaarde op vier dagen na den heer Merlatti. Een naspel van die Olympische hon- gerspelen was een manie van gedeel telijk vasten uit gezondheidsoogpunt. In hetzelfde jaar werd een voorname Engelsche dame, lady Fisher. met veel publiciteit vereerd wegens een zooge naamde hongerkuur in een Engelsche badplaats. Het bleek echter, dat de aanhangers van die geneesmethode zich alleen van vast voedsel onthiel den vruchtensappen bijvoorbeeld ge bruikten zij rijkelijk. Merkwaardig is nog bet geval van Frank Trummer, hongerstaker te Sid ney in Iowa. Uit protest tegen een on rechtvaardige aanklacht nam hij vorig jaar 27 dagen lang geen voedsel, maar na die 27 dagen bleek hij twee pond zwaarder geworden te zijn Een slim me sheriff had hem namelijk weten over te halen, om iederen dag wat thee te drinken, en deze had in ieder kopje een paar lepels van een zeer voedzame siroop gedaan. Afgezien van zulke fopperijen en be driegerijen kunnen sommige personen, mogen we dus wel zeggen, 50 of 51 dagen zonder voedsel. Buitengewoon gunstige omstandigheden, als volslagen gemis aan lichaamsbeweging, geestesrnst en een geschikte leeftijd (niet te jong kunnen waarschijnlijk een nog langer vasten mogelijk maken. Indanthren geverfde stoffen verkleuren niet. Uw eigen belang eischt dan ook, dat alles wat veel gewasschen moet worden, als huishoud- kleedlng, overhemden, linge rie, bad-, tafel- en babygoed, tropenkleeding enz. van In danthren geverfde stof is. 't Blijft dan beslist helder eil* frlsch van kleur, want Indan thren geverfde stoffen zijn on overtroffen waschecht, zon- echt, weerecht. Let op het merk ...maar alleen Daggett Ramsdell's crème? bevredigen op den duur. G^n andere crème zal Uw huid zoo afdoend reinigendoet zoo spoedig elk spoor van make-up ver dwijnen. Begin Daggeit RamsdelI's Perfect Cold Cream te gebruikeneu let eens op de gestadige verbetering van Uw teint. DAGGETTgRAMSBt1 'perpet COLD CREAM mp. H. HAGEMEIJER Hoogstraat 30 - Den Haag

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 40