SINT NICOLAAS TE SLIM AF PEPSODENT TANDPASTA IRIUM geeft aan millioenen de sensatie van ongekende schittering der tanden! de eenige met IRIUM 12 Anita Louise, star of Warner Brothers Pictures, appearing in „THE GO-GETTER" PEPSODENT is de eenige van alle tandpasta's, die IRIUM bevat, waardoor op verrassende wijze de natuurlijke glans der tanden verhoogd wordt. IRIUM is de nieuwe moderne manier om de doffe, verkleurende tandfilm te verwijderen - de tanden te glanzen en de mond schoon en frisch te houden. Zóó doeltreffend is IRIUM, dat reeds éénmaal flink borstëlen met Pepsodent Tandpasta het glazuur schooner en glanzender maakt dan ooit tevoren mogelijk was. I>e groot o tube is voord eel i ge r door E. v. d. HOEK Er werd hard aan de hel gerukt en in de stille straat klonken voetstap pen. die zieh haastig verwijderden. ..Een surprise," zong Klly Verhoog, de kamer uitsnellend. Zij opende de voor deur, zag nog juist een schaduw om den straathoek verdwijnen en nam een groot pakket van de stoep op. „Een boter letter, '11 heerlijke, goudgele E," zei ze glunderend, toen zij de surprise in de huiskamer had uitgepakt ..Van wien?" informeerde haar moeder. „Onbekend natuurlijk. Daar is het 'n surprise voor. O, wacht eens, er is een briefje bij Zij ontvouwde een velletje papier met een paar regels schrijfmachinosehrift. „Snoep ervan naar hartelust en wees duizendmaal gekust, van Sint Nicolaas," las zij halfluid. ..Flauw," vervolgde ze blozend. „Van wien is die aardigheid Zij kreeg plotseling een inval en hield het papier tegen het licht. ..Howard Bond, Made in U.S.A." vermeldde het watermerk. Het vel was afgesneden door de laatste letter en het briefhoofd was eraf geknipt. Papier van kantoor. Van wien „Wat kijk je, kind wekte de stem van haar moeder haar plotseling op uit haar zoekend gepeins. „Ik zocht.maarenfin, dat doet er niet toe," onderbrak zij zichzelf luchtig. „Een, twee, drie boterletters wel, wat dunkt u van '11 kopje chocolademelk Bedrijvig liep zij naar de keuken en intusschen keerden haar gedachten terug naar de vraag van zooeven. Zij vond slechts twee collega's, van wie die sur prise afkomstig kon zijn. De eene was Bert van Dongen, een stille, ernstige jongen, die tijdens het koffiekwartiertje in de cantine bij voorkeur haar gezel schap zocht. De andere was Piet Zwa gers. bij de meisjes van kantoor erg „getapt" en die baar de laatste maanden bijzondere oplettendheid bewees. Bert of Piet wie van hen had voor Sint Nicolaas gespeeld Zij durfde niet te raden, doch 's avonds, toen zij, op den rand van haar bed ge zeten, nog eens nadacht, kreeg zij een tweeden inval. Ja, misschien kon zij het zóó te weten komen. En terwijl zij onder de dekens kroop, hoopte zij heimelijk dat Sint Nicolaas Bert van Dongen zou lieeten. Den volgenden morgen was zij een kwartier voor alle anderen op kantoor. Zij liep haar eigen afdeeling voorbij en ging de zaal binnen van haar mannelijke collega's. Vijf minuten later kwam zij weer te voorschijn. Haar oogen schitter den zij was Sint Nicolaas te slim af geweest. De ontdekking, die zij had ge daan. liet er geen twijfel aan over haar Sint Nicolaas heette Bert van Dongen. „Je bent een geboren detective. Elly," lachte ze, terwijl zij haar hoed en mantel ophing. De lieer Bert van Dongen had dien morgen tijdens het koffiekwartiertje een eenzaam hoekje in de cantine opgezocht. Hij verkeerde de laatste weken in een kniezerige stemming en voelde zich diep ongelukkig. Daar was '11 bijzondere reden voor, want oppervlakkig geoordeeld kon hij moeilijk doorgaan voor een stiefkind van Vrouwe Fort,una. Hij was jong, niet onknap en had een goede positie en nog betere vooruitzichten. Er ontbrak hem echter één ding om volkomen gelukkig te zijn en dat ééne was flair tegenover de meisjes. In damesgezelschap was liij doodverlegen en reeds wekenlang liep hij erover te peinzen, hoe liij die aardige Elly Verhoog aan het verstand kon brengen, dat hij doodelijk van haar was en liefst morgen aan den dag met haar zou willen trouwen. Die liefde dateerde al van een half jaar terug en had misschien nog langer ge sluimerd. Hij had haar gekoesterd in zijn droomen en diep in zijn hart geborgen, maar de laatste weken was er een hevi ge drang in hem gekomen om zich te uiten. Er was een kaper op de kust ver scheneneen „kwal" aangespoeld, zei Bert van Dongen minachtend. Die kaper heette Piet Zwagers zoo'n knul. die op alle meisjes verliefd was, hen inpalmde met zijn charmante attenties en weer schielijk liet schieten, zoodra hij be speurde, dat zijn spelletje serieus ge nomen werd. Bert van Dongen was jaloersch en wijl zijn rivaal in de liefde vlak naast hem zat op het groote kan toor, kreeg die jaloezie telkens nieuw voedsel, als hij zijn oogen maar opzij wendde. Daarom voelde meneer Bert van Dongen zich diep ongelukkig en verkeerde de laatste weken in een knie zerige stemming. Juist was hij van plan zijn koffie op te drinken en naar zijn werk terug te keeren, toen hij de deur open zag zwaaien en Elly binnentreden. Als een haai op zijn prooi schoot Piet Zwagers op haar af. Duidelijk kon hij hun kort gesprek verstaan. „Hallo, Elly. Een goeie Sinterklaas gehad „Heerlijk ik ben nog niet van de verrassingen bekomen." „Je bedoelt zekervan de boterletters?" „Nee, hoor wie wat bewaart, lieeff wat Bert van Dongen keek opzij. Hij zag Elly dralen, zoekend rondkijken en plot seling oj) zijn tafeltje toekomen. Piet Zwagers keek ietwat verbluft

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12