i\ Toekomst zag er slecht uit KRUSCHEN >V-YV Onder de geschenken door rheumatische pijnen en indigestie SALTS 13 Elly had tusschpn negen uur en half elf een kloek besluit genomen. Bert moest 'n handje geholpen worden. Xa- tuuriijk kon je als meisje een man niet vragen, maar als je zeker wist,dat iemand van je hield - en je hield ook van hem. nietwaar. „En, meneer van Dongen - - een prettigen Sinterklaasavond gehad viel zij op den stoel tegenover hem neer. „Gaat nogal," antwoordde Bert van Dongen melancholiek. „Als je in pen sion bent is er nooit erg veel aan." Zij zuchtte. Arme jongen had zij hem maar gevraagd voor gisteravond. Enfin kon je ook niet goed doen. ..Zeg, hartelijk bedankt voor je sur prise. hoor," lachte zij vertrouwelijk. „Een surprise vroeg Bert met wijd open oogen van verwondering. „Xou ja die onwetendheid hoort er zoo bij. Maar je hoeft niet te ontkennen. Ik heb een onweerlegbaar bewijs, dat, jij me die boterletter gestuurd hebt. "t Smaakte heerlijk en ik vond het erg aardig." „Hoor eens. tegen onweerlegbare be wijzen kan ik niet op," antwoordde hij berustend. ..Het doet me in elk geval genoegen, dat het je gesmaakt heeft. Was het een boterletter, zeg je ..Toe, doe nu niet zoo onnoozel," ver maande zij quasi streng. ..Ik zei je toch, dat ik onweerlegbare bewijzen van de herkomst had Werkelijk, ik vond het leuk. Enne" zij slikte even en trachtte niet te blozen ..ik wou je nog wat vragen ook. Ik zou vanavond naar de bioscoop gaan. Hoe heet die film.... o ja, „Marinella". Weet je ook. of het de moeite waard is Ze zeggen, dat ie erg druk loopt. Het was een kans, die alleen een ezel voorbij zou hebben gezien. En Bert van Dongen was geen ezel. Hij greep er zich aan vast als een drenkeling aan een stroohalm. ,.'t Loopt storm," hakkelde hij. ,-,Als je van een plaats verzekerd wilt zijn, moet je bespreken. Toevallig wou ik vanavond ook eens gaan kijken. Zal ik de twee plaatsen bespreken het gaat in een moeite door. ..Graag ik vind het erg aardig van je," lachte Elly en daarop wendden ze hun oogen allebei een anderen kant- uit. En zoo geviel 't, dat Bert van Dongen en Elly Verhoog dien avond knus naast elkaar in de bioscoop zaten. Er was geen sprake van, dat het storm lie]) op de film in dat opzicht schenen ze zich toe vallig allebei vergist te hebben. Ze had den een loge alleen, de film bood heel veel „duistere" momenten en Tino Rossi kweelde hun gemoederen week. Bert legde zijn arm wat breed uit op de leu ning van den fauteuil en per ongeluk raakten zijn rechtervinger en pink de linkerhand van Elly. Hij mompelde een excuus en trok zijn ringvinger terug, doch vergat, dat hij ook nog een pink had. Bij een spannend moment van de film verzette hij zich en het vervolg boeide hem zoo, dat hij heelemaa) niet bespeurde, dat zijn lieele hand op die van Elly rustte. En bij elke volgende gemoedsbeweging omknelde hij die met een toederen druk waarin geen van beiden erg scheen te hebben. Tijdens het vierde bedrijf werden ze moe en zochten steun aan elkander. En na het vijfde en laatste bedrijf beseften zij pas liet vreemde van de situatie, keken elkander aan en glimlachten bedeesd. „Zullen we nog een eindje gaan wan delen vroeg hij, toen ze buiten stonden. ,,'t- Is erg zacht weer en nog vroeg." ...Ta, 't is ongewoon zacht voor Decem ber," beaamde Elly onmiddellijk. Dat scheen een toestemming en toe vallig leidde hun weg door een park. Het was donker, er was geen levend wezen t,e zien en hun harteklop ging jagend. Plotseling stond hij stil en hief luisterend zijn blik naar de kale takken der boo- men. „Ssst. fluisterde hij, haar hand omvattend met 'n waarschuwend druk je. „Wat. „Nee, ik vergis me," antwoordde hij mompelend. „Ik dacht een leeuwerik te hooren ik bedoel 'n lijster," ver beterde hij zichzelf. Hij pompte zich moed in aan zijn eigen stem en legde een arm om haar schouder. Tn de duis ternis klonk hef geluid van een kus. „Lieveling. „Bert. „Lieve Elly. „Lieve Bert. Bert van Dongen had eindelijk den weg en de spraak gevonden. Hijgend onttrok Elly zich aan zijn vurige om helzing. „Zoo, nu is het genoeg," lachte zij. „Dat zijn er al veel meer dan dui zend „Wat duizend protesteerde hij. „Die duizend kussen van de surprise natuurlijk. Houd je nu maar niet. alsof je nergens van weet." „Die duizend kussen van de surprise?" echode hij jaloersch. „Wat bedoel je. schat ..Toe, kom nou," lachte Elly vroolijk. ...Te raadt nooit, hoe ik er achter ben ge komen. Zal ik je het eens vertellen Dat rijmpje was getikt op papier van kantoor en ik vermoedde dus wel eenigszins, wie me die surprise gezonden kon hebben. Het was mogelijk, dat je het t-usschen je werk door getikt had, maar het was evengoed mogelijk en zelfs waarschijn lijker, dat je het had getypt voor je gisteravond naar huis ging. En van morgen. „Nou en vanmorgen vroeg hij. met een stem. die eenigszins verbijsterd klonk. Elly's stem kreeg een triomfantelijken klank. „Vanmorgen heb ik detective gespeeld. Ik heb eerst het lint van Piet Zwagers' schrijfmachine doorgedraaid en toen dat van jouw machine. En op het lint van jouw machine kon ik het nog duidelijk lezen „gekust, van Sint Nicolaas." Is het bewijs geleverd of niet En ben ik Sint Nicolaas te slim af geweest, ja of neen. V' Bert van Dongen stond een oogenblik beduusd. Toen legde hij een arm om haar hals en kuste haar wang. „Je bent een even schattig als snugger vrouwtje," fluisterde hij haar in het oor. „Maar dat je Sinterklaas te slim af bent geweest, moest je maar liever niet verder ver tellen. Piet Zwagers heeft gisteren mijn machine gebruikt, zie je. De zijne was defect en ik had de mijne niet noodig." voor St. Nicolaas mag Lohse Uralt Lavendel niet ontbreken. De zuivere, edele lavendelgeur van deze Eau de Cologne wordt door elke dame en eiken heer bijzonder op prijs gesteld Verpakt in een schitterend feestgewaad is de groene, bekoorlijke flacon bijzonder geschikt als St. Nicolaas-gescnenk. In elegant en zakflacon slechts 7 5 cent Nu van alle pijnen verlost Wij laten den heer W. H. G. te G. zelf aan het woord Toen ik 50 werd. kreeg ik aanvallen van rheumatische pijn en van indigestie. De toekomst zag er slecht voor mij wit, en omdat ik handelsreiziger teas, liep mijn productiviteit eveneens aanzienlijk terug. Ik nam de gebruikelijke middelen, zonder eenig blijvend resultaat. Toen begon ik Kruschen Salts te nemen. Hoe wel ik eigenlijk nogal pessimistisch ge stemd was, ging ik mij toch spoedig anders voelen. Opgewekter, sterker cn veel energieker, zonder rhcumatiekterwijl ik geen last meer had van indigestie. Ik blijf doorgaan met Kruschen Salts. Meest al neem ik wat mee in een enveloppe als ik buitenshuis moet overnachten. Op reis raad ik iedereen Kruschen Salts aan." (Origineele brief ter inzage.) Dikwijls is bij beginnende rheuma tische pijn het slachtoffer zich niet bewust van de oorzaak. Immers, onbe merkt kunnen de afvalstoffen zich in Uw lichaam ophoopen, die niet alleen de oorzaak zijn van indigestie, maar waaruit dan langzamerhand ook de schadelijke stoffen als urinezuur etc. ontstaan. Juist dit urinezuur is maar al te dikwijls oorzaak van rheumatiek. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts bestaat, sporen Uw afvoerorga- nen, lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen snel en volkomen op na tuurlijke wijze worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd, de eetlust keert terug en de rheumatische pijnen zullen afnemen, om tenslotte geheel op te houden. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en erkende drogisten a j 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Letop,datop het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 13