SPORT VAN DE WEEK S5S1 onze. Maai en Paauw( Wolkomen Set Nederlandsch Elftal won Zondag met 4-0 van de Luxemburgers. V. I. n. r.: aanvoerder v. Heel, Wels, B. Paauwe, de Boer, Bergman, Smit, v. Spaendonek, I Punt, Caldenhove, Kuppen en v. Male. tmgkhuijs, de mandie in Frankrijk voet balt en in Holland in een sportblad vele artikelen, mitsgaders een brochure schreef, kièam m,et zijn vrouw een kijkje nemen. Spelmoment uit den wedstrijd Neder- tcnd-Luxemburg (4-0). De uitstellende keeper der gasten in actie. De Luxemburgers voor het Hollandsche doel. Spel moment uit den wedstrijd van Zondag j.l. Bergman's voet zoo weinig goede voorzetten kwamen. De nieuweling De Boer scoorde drie goals en ver richtte hierbij zelfs de hattrick. Tijdens de eerste helft kreeg de Zaanlander vrijwel geen kans en werd hij voor het Luxemburgsehe doel geregeld tegen den grond geloopen. Na de rust lukte het beter, doch het eerder genoemde feit was hieraan niet vreemd. Als spelverdeeler is De Boer nog niet veel waard. Boven dien schijnt hij ons voor een zwaren wedstrijd nog iets te tenger. Maar vast staat dat hij voor het doel zijn hoofd niet kwijtraakt. Nu maar afwachten wat onze voetbaluitverkorenen in het a.s. voorjaar tegen de Belgen zullen doen. Het zoo sterk verrassende element is uit ons team ver dwenen dit staat wel vast. Dit wil echter niet zeggen dat er daarom geen behoorlijke resultaten meer geboekt zullen kunnen worden. 3'tt "V e 4-0-overwinning, welke de oranje-voetbal- I Iers Zondag op de Luxemburgers hebben JgSt# behaald, was naar onze meening geflatteerd. Niet, zooals wij ergens lazen, gezien enkele doelpunten in buitenspelpositie zouden zijn ge scoord, doch zeker wel doordat één der beste Luxemburgsehe achterspelers een kwartier na de rust ernstig geblesseerd raakte. Het stond toen nog slechts 1-0 voor Holland. Na voornoemd feit kreeg b.v. De Boer, die daarvoor weinig had kunnen uitrichten, ineens zijn voeten vrij, waarvan drie doel punten het gevolg waren. De groote onbillijkheid, om geen geblesseerde spelers te vervangen, is thans weer eens duidelijk aan het licht gekomen. In heel de Nederlandsche pers zou „Holland in last" geweest zijn, indien ons iets dégelijks was overkomen. Nu werden de Luxem burgers getroffen door een bepaling, welke men zoo spoedig mogelijk den hals om dient te draaien. - Verdiend was de zege van de Hollandsche ploeg intusschen zeer zeker. Gedurende de eerste helft gaven de gasten vrij goed partij, doch na de rust waren zij spoedig uitgespeeld. Nog echter zou hun nederlaag niet zoo groot geworden zijn, wanneer zij niet door pech met hun spelers achtervolgd waren geworden. De Luxemburgsehe verdediging, met den doelman aan het hoofd, was zeker van dezelfde klasse als de Maar de Feijenoord-middenlinie, waarin v. Heel weer uitstekend speelden en waar Kuppen in het kader paste, was beter dan die van tegenstanders. Deze Feijenoord-middenlinie zou- wij in een zwaarderen wedstrijd gaarne nogmaals zien. En wanneer Kuppen zijn kracht iets minder in de breedte gaat zoeken, wordt hij onge twijfeld een waardig plaatsvervanger van Anderiesen. In den aanval was Wels ditmaal één van de beste spelers, althans na de rust. De kleine Unitas-man begon iets minder goed. Vermeld dient dat hij van Van Spaendonek uitstekend de ballen kreeg aangegeven. Laatstgenoemde speler is weliswaar voor het vijande lijke doel niet zeer gevaarlijk, doch zijn spslverdeelen was in den wedstrijd van Zondag j.l. ruim voldoende. Bergman, op de andere vleugel, viel ons danig tegen. Dit was wel het zwakke punt in onzen aan val. Smit speelde zijn bekende handige spel. Dit maal bleef de Haarlemmer op de linksbinnen plaats veel minder achter dan hij dit voorheen deed. Daarom was het te meer jammer dat er van Moedig vocht de Luxemburgsehe verdediging, met haar keeper aan het hoofd, tegen den oranje-aanval. Een duel tusschen Smit en doelman Hoscheid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19