I Kaloderma-Gelée i Aeispecia£e veksioityUtg den, Aaudett C&xrde eu wwe iïandeu rwden saclden S&udcdrwr: Vroeger een zwak ventje NU... een sterke, flinke jongen Uw kind komt aan door Halitran 23 Stallen, koetshuis, tuinen, kassen, wei den en vee, de akkers en de boerderij werden nauwlettend bezichtigd. Overal kwamen belangstellende gezichten kij ken tiaar den nieuwen lieer van Lynne- wood Hij wou alles weten, ondervroeg Jessamy en den clief-tuinman en den stalbaas en den pachter, luisterde vriendelijk en nam raadgevingen aan. llij scheen zich uitstekend te amusee ren, en kwam bij dien oenen rondgang meer te weten, dan Nicky en Oliver samen in al de jaren, dat zij naar de erfenis hadden uitgezien. En achter zijn rug wisselden de tuinlui en stalknechts blikken 't was wel in orde met den nieuwen baas. In den stal hield Dick zich op bij een levendig, jong zwart rijpaard. ,.Dat zal ik eens probeeren bij gele genheid," zei hij. ..De beesten zijn te t mooi, oin hier te staan roesten. Rijdt 11 ook „Vroeger wel gedaan," zei Jessamy. „Dat vosje lijkt me wel iets voorn. Ziet u eens vanmiddag." Hij keek haar aan en schudde het hoofd. ,.Ik wou, dat u een beetje enthousiaster keek," zei" lii.j. ,,'t Zijn pracht paarden, maar ze moeten meer beweging hebben. Ik trouw ens ook. Erbarm u maar over óns." ..We zullen zien." Zij lachte weer. ,.lk rijd eigenlijk graag. Maar nu zal ik me eerst over mezelf erbarmen en wat gaan ontbijten." „Hebt u nog niets gehad Wat ben ik een domkop! Waarom hebt u 't niet eerder gezegd „Ik vond 't niet noodig. Ik maak dikw ijls een wandelingetje voor't ont bijt. Doet je goed, als je den lieelen dag achter een bureau zit." „I' hoeft niet zoo te jachten," zei hij beslist. „We stellen een vrijen dag in nu meteen." „Dat zou prettig zijn," antwoordde zij vriendelijk. „Maar de executeur is mijii chef. 't Is de vraag, hoe dié er over denkt." „Ja, tart u me maar. Ik zal Spencer wel eens opbellen, en dan zullen we 't eens hebben over kantoortijden bij slavendrijvers.... (laat u mee Dan kunt ii ontbijten. Ik wil nog wel een kop koffie." Zij holden samen de stoep op, zijn hand onder haar elleboog. Zij was precies een meisje naar zijn zin, dacht llij. Een echt meisje, vroolijk en lief en echt, al was ze zoo knap, dat je duizelde als je er naar keek. Wist wat ze wou ook, maar haar rake antwoorden waren niet stekelig. En ze had liem er op ge wezen, dat ze zijn employé niet was dat vond Itij prettig. Zoo was 't. veel makkelijker. Een meisje kwam de rozen van Jessamy aannemen, en met tegenzin verwijderde Dick zijn hand van den zacliten ronden arm. Onwillekeurig trok liij zijn jasje goed en ging hij met zijn hand door zijn weerbarstige haar. Door een open deur zag hij rook boven een krant uit kronkelen, en de fraai ge schoeide voeten van Oliver onder een grooten stoel. De andere Varicks zouden ook wel gauw beneden komen hij kwam weer voor het lastige probleem der evacuatie te staan. Een heerlijk tusschenspel was geëindigd de verant woordelijkheid was er weer. ('Iaire Variek stond nooit vroeg op, maar er spookten zware problemen dooi de vederachtige kleinheid, die zij haar geest noemde, en tot slaap brachten die niet. Zij hoorde Spencer heengaan, stond op om uit het raam te kijken, benieuwd of haar gastheer mee was gegaan, en zag Bradshaw den tuin in loopen met- dat meisje Eandon. ('Iaire fronste, en besloot, ook maar op te blijven, al was 't onzinnig vroeg, en met zorg toilet te maken. Ilt-t ochtendlicht- was wreed helder. Zij schrok, toen zij haar beeld in den spiegel zag. Ze had beslist haar slechten dag, en er stonden twee duidelijke rimpels tusschen haar fijn geëtste wenk brauwen- Zij ging ijverig aan 't mas- seeren. Ze moest eens naar stad van daag, voor een gezichtsbehandeling.... O hemel, als madame nog maar crediet wou geven 't Was toch verschrikke lijk.. Een mensch kon letterlijk niets beginnen zonder geld. Claire zag overal reden tot zorg. Haar zaken waren hopeloos in de war. Ze zat diep in de selmld, en Nicky ook. Tot nu toe hadden zij altijd nog crediet kunnen krijgen, wegens het uitzicht op inillioe- nen, en omdat oom Nick er nog was, die altijd hielp, al was 't mopperend. Maar zij hadden van dat crediet het uiterste geëischt. En straks werd liet vernederende nieuws bekend - dan vielen de schuldfeischers op hen aan, en begon liet ellendige, sjofele pogen 0111 v_an ile hand in den tand te leven. Niets meer kunnen buren zonder vooruitbe taling, niets meer kunnen koopen zonder contanten Een wilde haat tegen den overledene doortrilde haar, en een bittere jaloezie tegen den vreemde, die zijn erfgenaam was geworden. Zij gaf een laatste wan hopig duwtje aan haar haar en ging haar kinderen opzoeken. Eeila, hoos dat zij gewekt- werd, was scherp maar praetisch. „(laat. u naar hem toe en probeert u 't met een beetje huilen llij heeft medelijden met ons als u 't goed aanpakt doet liij wel iets. Probeert- u 't in ieder geval. Hij mag ons minstens wel inviteeren, om een poosje hier te blijven." Nicky zei, op zijn ruwe manier, onge veer hetzelfde. „Goed idee, als u denkt dat u 't halen kunt. Wie weet is Hij zoo gek om ons nog aan contanten te helpen ook." „Er zal wel niets anders opzitten," zuchtte Claire. Zij ging terug naar haar kamer, om zich voor te bereiden op den aanval. Een uur later kwam zij bevallig aan zweven, toen Dick op het terras voor de bibliotheek stond. Zij glimlachte, zuchtte en keek smeekend. „Ik wou u een gunst vragen. Zoudt u 't erg lastig vinden als we bleven tot morgen. of misschien overmorgen f" „Maar, mevrouw Variek, volstrekt niet In die woorden lag opgesloten, dat zij uit zijn huis werden verdreven. „Weest u alstublieft niet zoo angst vallig. I' bent mijn gasten. I" hoeft li in 't minst niet te haasten." „Dat is heel vriendelijk van u." Zij glimlachte en zuchtte, weer met die klaaglijke onderworpenheid. ..'t Is alle maal zoo gauw gegaan ik weet haast niet wat ik doen moet. We hadden onze woning opgegeven, om bij oom Nick te kunnen blijven, ziet u, en nu kunnen we moeilijk zoo gauw iets anders vinden, of 't wordt- verschrikke lijk duur. En ik vind, dat we niet meer in hotels mogen gaan, ook niet voor een paai-dagen. Dat kunnen we een voudig niet betalen. We hebben veel verloren, maar oom Nick was altijd erg edelmoedig in zulke dingen. Ik be grijp nog niet, hoe hij zoo opeens tégen ons kon zijn. Of 't. moet door zijn ziekte gekomen zijnu begrijpt me wel, zijn geestvermogens.Zij maakte een hulpeloos gebaar. „Enfin, 't is zoo 't is. Ik had er niet over willen spreken. Ik dacht, als we nog een paar dagen hier konden blijven, kon ik iederen dag naar stad gaan om 'n woning te zoeken. Dat zal wel 't beste zijn, denk ik." Vervolg op blz. 26 Als U vanavond nog Kaloderma-Gelée gebruikt, zullen Uw handen reeds beter zijn Ik kan mijn han den haast beweg gesprongen zal je aanraden Kaioderma-Gelee die pijn, zeg! 's Avonds gaan, handen wasschen afdrogen, ze daarna met Kaloderma-Gelée goed inwrijven Kaioderma-Gelee werkelijk wonder, hoor F WOLFF SOHN KARLSRUHE H a ns va n Br ugge .A'daw, 8 jaa r Een jaar geleden een vrij zwak. teer en tenger jongetjein den winter altijd sukkelend, veel ziek. Hans. thans jaar. Gezond en flink. Nooit of zelden ziek. Een flinke eter en geen kieskauwer. Een jongen waar zijn ouders plezier van hebben. En dezen ommekeer danken zij aan een paar druppels Halitran daags gedurende den winter. Als Uw kind in den winter hangerig is. lusteloos, geen trek heeft en gauw ver kouden is. nog erger, misschien dagen in bed moet blijven met verhooging of een infectieziekte, of sporen vertoont van de Engelsche ziekte, tien tegen een. dat het een tekort heeft aan vita minen A en D. de levensstoffen, die in den winter zoo schaars zijn in de voeding, omdat de volle zon ontbreekt. Geef Uw kind daarom bij het begin van het gure jaargetijde Halitran 1200. de gouden olie uit de versche levers van Druppels Spec, voor kinderen Flacv. 1 mnd f 1.25 Flac. v. 8 mnd f 8.25 Heilbot, de natuurlijke concentratie van natuurlijke vitaminen. Dit is het zekere middel tegen Engelsche ziekte, zwakte, bloedarmoede, groeistoornissen en voor sterke beenderen, kiezen en tanden. Halitran 1200 geeft weerstand tegen verkoudheden. ziekten en infectie ziekten. Alle doctoren schrijven ze voor. Halitran 1200 heeft een gegarandeerd gehalte van 36.000 intern, eenheden vitamine en 3.000 D per gram. dat is 60 maal meer dan van gewone lever traan. 1 druppel Halitran heeft dezelfde kracht als een lepel gewone levertraan. Capsules Spec. v. volwassenen Flac. 50 Caps f 1 $0 Flac. 100 Caps f 2.^0 Gestandardiseerd. Uit de lever van Heilbot. Natuurlijke vitaminen A en D

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23