ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo, liallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Onze correspondent te Borssele be richt ons, dat de gemeenteraad al meer verslaafd geraakt is aan zittingen met gesloten deuren. Daar het publiek hier over ontevreden wordt, zal men die neiging onderdrukken, doch nu de agen dapunten befluisteren. Bovendien zal de politieverordening worden aange vuld met de bepaling, dat de niet-doove bezetters der openbare tribune proppen watten in hun ooren moeten steken. Gezegd wordt voorts nog, dat op den zilveren balk in het gemeente wapen de veelbeteekenende spreuk „Ku, klux, klan" geschilderd zal worden. Men meldt ons uit Hoofdplaat, dat bij gelegenheid van het vijfjarig be staan der burgerwacht den comman dant een nieuw uniform is aangeboden. Goed voorgaan doet goed volgen. In een naburige gemeente, waar de burge meester binnenkort jubileert, wil men dezen nu "n paar schoenen en 'n over hemd offreeren. Wanneer de giften ontoereikend zijn, wil men een beroep doen op het K.S.D.-fonds. Te Vlissingen heeft een vroede vader in de raadzitting erover geklaagd, dat de visschers zoo raar met hun gar nalen bij den vischafslag rondspringen. Nu is er *11 crediet uitgetrokken voor een behoorlijken walsvloer, terwijl een balletmeester zal worden gehuurd om beide categorieën dansles te geven Uit Vogelwaarde schrijft men ons met verbeten woede, dat de Ilooge Raad van Adel het nieuwe gemeente wapen niet heeft willen goedkeuren, omdat er geen vogeltje in voorkwam. Troost ii, brave burgers, en weest dankbaar, dat uw gemeente niet Vloo- drop of Piet-gijzenbrug heet I11 de gemeente-herberg te Ovezande, telefoneert onze medewerker aldaar, zijn alle veldwachters uit den omtrek bijeengekomen en hebben toen het be sluit genomen, een studie-vereeniging te vormen Men behoeft daar niet mee te lachen 'n goede agent is begrijpelijk genoeg en handig in het vatten. Het ligt in het voornemen om de verkeersagenten speciaal voor de wijs begeerte op te leiden. 'n Verzoek van de straatvegers in overheidsdienst om 'n cursus in de wis kunde zal nog nader bekeken worden Men meldt ons uit Middelburg, dat een schutter in de Nadorst vier vries ganzen naar omlaag heeft geschoten en (lat een slagersjongen in den winkel van zijn baas klem heeft gezeten tusschen een koelcel en 'n ijskast. Volgens de weerkundigen altemaal voorteekenen van een strengen winter In de Zeeuwsche hoofdstad is, na ge degen voorbereiding, een provinciale vereeniging tot het bevorderen van de propaganda voor vrijwillige vaccinatie opgericht. Als hoogste onderscheidingsteeken werd gekozen het vergulde spelden kussentje-met-de-kwasten, dat jaarlijks uitgereikt zal worden aan degenen, die de meeste prikjes kunnen toonen Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren Te Biervliet vierde de heer Tlt. l'loegaert zijn zilveren jubilé hij de Bijksreldwaeht, hij welke gelegenheid hem door den districts- commaneUmt de zilveren medaille werd uitgereikt. Dok de burge meester van Biervliet en collega's van den jubilaris uit de omgeving namen aan de hartelijke huldiging deel. I)e Christelijke zang vereen igi itg Soli Deo Gloria mocht feestelijk haar veertigjarig feest te Middelburg vieren. De M iddelburgsche School voor Dienstplichtige Onderofficieren Administrateurs heeft een nieuwe lichting ontvangen de eerste exercities vinden plaats in de Middelburgsche straten. Weer een nieuw Zeeuwsch gemeentehuis. Groede heeft de vorige week dit vriendelijke en toch monumentale raadhuis in gebruik genomen. Dat leek wel weer op de gouden tijden van den Mid delburgsehen handel zoo levendig zag 't er de vorige week uit langs de Botterdam sche kade door den over vloedigen aanvoer van hout. Te Goes vierde het echtpaar Vrooland dezer dagen onder groote belangstelling zijn gouden huwelijksfeest. Druk verkeer met de Yhssingsch-.1/ iddelburgsche tram, die een practische verbinding tusschen de II al - chersche steden vormt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 24