ËÜIAH O HIJ LEEK EEN DWAAS.... VapoRub- massage Ga jij je gang maar manneke! ZEVENDE HOOFDSTUK l"/7 wie, minte golven! ZWARTK0P..SHAMP0D0R SchoonheidssalorV ie*J\ Wuis! 26 De 3-minuten bestrijdt direct verkoudheid Voor 't naar bed gaan 1Vapo- Rub krachtig op borst en keel wrijven,2)óókderug insmeren, 3) borst dik insmeren en met warm flanel bedekken. Door de massage werkt Vicks direct door de huid als pappleister, terwijl de door de lichaams warmte ontstane dampen 1 8 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. De urenlang aanhoudende dubbe le werking verhelpt de meeste verkoudheden in één nacht. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten f 0.90 per gr ooten pot Mij doe je toch niets meer, ik ben met EULAN behandeld I Weet U 't al Alle mantel- en ulsterstofien, stoften voor smokings, rokken en andere gelegenheidskleding, vloerbedek king, meubclbekleeding, dekens enz., kunnen nu bij de fabricage reeds met EULAN zoo behandeld worden, dat de motten ze niet meer lusten) Let daarom bij 't koopen op het etiket EULAN) U bespaart zich daardoor veel moeite en zorgen I Vervolg van blz. 23 Zacht als een murmelend beekje klaagde haar stem haar zorgen uit. Dick luisterde, aandachtig en mede lijdend. Wat moest hij, de gelukkige indringer, zeggen op zulke vertrouwe lijkheden Toen zij hulpeloos zweeg, aarzelde hij, doch slechts een seconde. „I" zult wel niet zoo heel gauw iets geschikts vinden. Maar u kunt gerust hier blijven, tot u een schikking hebt getroffen." ..O. dank u Het snelle aanvaarden was als de zachte sprong van een kat. Zij strib belde niet eens tegen. Dick glimlachte, bijna onmerkbaar. ,.l)at beschouwen we dan maar als afgesproken. Kr is hier meer dan ruimte genoeg voor ons allemaal, dus u ziet maar kalm. O, mevrouw, toe. Hij kon zoo slecht tegen tranen als de meeste mannen, en Claire werkte ijverig met een zakdoekje aan haar oogen. Claire schreide makkelijk, maar zelden zooveel, dat 't haar uiterlijk schaadde. Al snikkend keek zij hem snel aan. Zij had de invitatie makkelijk losgekregen, maar 't was ten slotte maar uitstel. En hij scheen graag iets goed te willen maken.... zij moest nóg maar een zetje wagen. ..Ik moest me niet zoo laten gaan maar u weet niet. ik durf u niet eens te vertellen, wat dat kleine uit stel voor ons be tee keilt. Ik durf niet eens tegen mijn kinderen te vertellen, hoe wanhopig we er voor staan. Mijn inkomentje is zoo geslonken, dat we er niet meer van leven kunnen, dus heb ik geld moeten opnemen op ons huis buiten. Dat hebben we verhuurd, omdat 't zoo duur uitkomt, er zelf te wonen, al is 't niet groot, en met- die belas tingen allemaal en de hypotheek.... Oom Nick hielp me altijd, en hij heeft me gezégd, dat hij om ons gedacht had in zijn testament. Dus u begrijpt, hoe 'n slag het was gisterenIk weet werkelijk niet, wat ik beginnen moet De jonge millionnair luisterde pein zend. ,.'t Is naar," zei hij eenvoudig. ..Ik begrijp, dat 't een erge teleurstelling voor u was, maar u zult me gelooven ik wist in 't geheel niet, wat meneer Variek van zins was te doen. 't Spijt me, dat u door een voordeel voor mij in zoo'n onaangename positie bent geraakt, en" hij aarzelde, en sprak langzamer verder „ik wil graag doen, wat meneer Variek zelf gedaan zou heb ben, als hij nog leefde. Als u 't goed vindt, zal ik die hypotheek aflossen, dan hebt u uw eigendom vrij. Of ik zal u een cheque geven dan kunt u de zaak zelf behandelen." Zij haalde haast geen adem meer. Zij had hoogstens durven hopen op 'n leening", voordehalfjaarlijksche rente, die Nieolaas Variek een paar weken voor zijn overlijden al betaald had— in 't ergste geval kon zij falen. Zij kon haast niet gelooven, wat zij gehoord had. Snel rekende zij als hij zooiets deed, kon ze even goed iets extra vragen. ,,'t Is.... 't is veertigduizend dollar," zei ze met ingehouden adem. bang. dat hij van het bedrag zou schrikken. Dick bedwong een aandrift om te fluiten. Een hypotheek, of waarschijn lijk hypotheken, van veertig mille op een klein hnis Maar wat hij beloofd had, zou hij doen. „17 krijgt een cheque, zoodra meneer Spencer me het geld heeft overgedragen. Dan staat u er weer frisch voor. Daar is Jennison. Ik zal naar de hal moeten, denk ik Achter gesloten deuren vertelde Claire haar kinderen opgewonden van het buitenkansje. Nicky floot. „Ik had hem niet voor zoo'n sul aangezien," zei hij. „Enfin, 't is prach tig, dat n 't zoo ver gebracht hebt. En dan nog een cheque, in plaats dat hij de papieren opvraagt en 't door Spencer Iaat behandelen Wat scheelt dien man f De hypotheken zijn samen maar dertig, is 't niet En u hebt hern veertig afgezet. Wat een bof Ik zal ook eens wat los zien te krijgen af en toe." „Misschien is hij bang, dat we gaan rechten. Hij schijnt toch niets te weten van die papieren." Haar zoon grinnikte koud. ,,'t Is in ieder geval een mooi begin. Ik vil iemand niet graag, maar 't gaat er om wij of hij. Misschien brengen we 't nog zoo ver. dat hij millioenen opmaakt." Leila hing weelderig in een stoel en luister de. Haar eerste belangstelling was over; ze bleven dat was voorloopig genoeg. „Maar, moeder," zei ze, „u gaat dat geld toch zeker niet gebruiken voor die malle hypotheken „O, tree, kind." Claire zuchtte. „Dat kan niet. We zullen eert paar rekeningen moeten betalen, anders krijgen we nergens crediet meer. En we hebben zoo'n massa dingen rtoodig De jonge man. wiens gouden toover- staf het wonder gewrocht hadbleef een paar minuten staan, waar Claire hem verlaten had, met zijn handen diep itr zijn zakken misschien om ze tegen verdere aanvallen te beschermen. Eerr wrange lach trok zijn mondhoeken neer. Toen haalde hij een notitieboekje te voorschijn, nam een sehoone bladzijde en schreef netjes in 23 Juni. Hypotheek op huis C.V 40,000. „Da's een stevig sommetje voor den eersten dag. En ik wou een paar auto's aanschaffen. Maar een dame in nood.. Enfin, ze beschouwen me waarschijnlijk toch als een dief." Hij borg het boekje weer in zijn zal: en floot zacht. Pr werden tal van opmerkingen en veronderstellingen gemaakt, toen de bepalingen van Nieolaas Yarick's testa ment bekend werden. Een wildvreemde kreeg alles, de familie kreeg niets of er moest iets zoo onwaarschijnlijks ge beuren. dat 't een bittere grap leek. Een paar ouderen herinnerden zich iet.-- vaneen langvergeten, romantisch geval maar daarmee was dat testament nog niet verklaard. Als Oude Nick zijn familie had willen onterven en som migen kwamen er voor uit, dat zulks niemendal verbaasde— waarom had hij dan niet eenvoudig alles aan den zoon van Emily Bradshaw nagelaten „Ik had nooit van den ouden heer gedacht, dat hij zijn familie nog een jaar lang zou tergen." zei Jack van Dering. Het landgoed der Van Derings grensde zuidelijk aan Lynnewood. „Zeker nog een en ander met hen af te rekenen." „Of hij wou den erfgenaam op de proef stellen," zei de vader, rechter van Dering, die den overledene goéd gekend had. „Er is een tijd geweest, dat Nick Variek op een millioen per jaar werd getaxeerd, 't Zal nu wel wat minder zijn. maar 't zal nog best een mooi kapitaal zijn dat voorloopige legaat aan den jongen Bradshaw zal er geen gat in hakken. Als de knaap zijn millioen ver gooit ik geef je toe. dat 't een heel bedrag is kan hij ten minste geen Dat is ook een van de vele voordeelen, die het haar gezond houden: Het haar alkalivrij wasschen. Door het vermijden van de alkalische opzwelling bij het was schen, behoudt het haar zijn natuurlijke elasticiteit, die het kapsel den mooien golf en een langere houdbaarheid geeft. Met Zwartkop "Shampodor", het moder ne, alkalivrije haarwaschmiddel houdt U het haar gezond en geeft het een heer lijken, natuurlijken glans. Reeds de eerste proef toont U het verschil! "Shampodor" voor iedere haarsoort en "Blond-Speciaal" per pakje 20 cent. Beide soorten ook "vloeibaar" in flacons van FL 0,35, 0,85 en 1,25! Ill Verlangt bij Uw kapper een haarwas- sching met Zwartkop Non-Alkali", de geconcentreerde Shampodor gc^alandcctcf aUcctli-viij. Zou dit geen mooi cadeau zijn? Zou het niet prettig nee, knal zijn, elke dag Uw huid te kunnen verzorgen nee, vertroetelen met na tuur lij kt schoonheidsm iddelen Deze luxueuze coffrct 'n schoon heidssalon in miniatuur bevat natuurlijkt schoonheidsmiddelen Usih schoonheidsmiddelen een tube Usih cold cream, een flacon Usih skintonic, een tube Usih va nishing cream en een doos Usih facepowder. Let welde luxueuze cofïret is een tijdelijke aanbieding. Nogmaals.de prijs is één gulden. Laag dus. Een usance van Usih.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26