en ouae bekende brengt de stemming 27 gekheid uithalen met de rest. Nick was geen schraper, voor iets goeds wou hij altijd goed betalen, maar verkwisting kon hij niet uitstaan, en schulden haatte hij." „Hij moet wel dol zijn geweest op zijn familie Een aardig meisje met een grooten bos krullen en een vrij postig wipneusje maakte met een oneerbiedig lachje die opmerking, maar een derde stem kwam tussehenbeide. Die was van Pinckney Gaines, een jong en veelbelovend effectenmakelaar, blond, rozig en engelachtig, die nooit naliet ergens te komen, waar Bebe van Dering zijn kon. Hij luisterde naar het naampje Pink en had levendige, blauwe oogen, onschuldig en oplettend tegelijk. ,.Ik noem het geen proef," zei hij ernstig, „Bradshaw zou wel gek zijn, als hij zich zoo vergaloppeerde. Met een kleiner bedrag zou er eenig gevaar zijn, maar een millioen Als hij negen ton vergooit heeft hij nóg een ton .over." „Ja, ja," zei Jack twijfelachtig, „maar als je met geld uitgeven begint, gaat 't hoe langer hoe gauwer. Oliver Ennia zou zóó door een millioen heen zijn, en Nicky nog gauwer. Als je zelf geen op maker bent, helpen je vrienden je wel. Maar een raadselachtig geval blijft 't. Er zit vast iets achter. Op Lvnnewood was een opleving gekomen. Jennison had :t overal druk. keek logeerkamers na, en porselein en zilver, lang ongebruikt, in afwachting van nieuwe glorie. Er waren gladde, glinsterende auto's gekomen het perso neel tintelde van verwachting er kon iederen dag iets gebeuren. Het eenige, waarover onrustig gepraat werd, op Lvnnewood en er buiten, was liet feit, dat de onterfde familieleden kalm in huis bleven wonen, er het een of andere onbegrijpelijke houvast vonden. Daar zaten pikante mogelijkheden in. In den aankoop der auto's had Nickv een groot aandeel gehad. Dick had naar den two-seater van den jongen Varick gekeken en was over auto's gaan praten. Nicky had raad gegeven, kende de merken, bracht Dick met zijn wagen naar stad. om hier en daar te kijken, en met dezen en genen te praten. Toen de heer des huizes 's avonds thuis kwam, had hij drie wagens gekocht, een statige limousine, een flinken vier- persoons en een langen, snellen sport wagen, dien hij voor persoonlijk gebruik had uitgekozen. Ze waren alle drie gekocht in zaken, die Nicky wel een aardige provisie wilden geven. De totale kosten liepen in de vijf cijfers, en Dick trok even een gezicht, toen hij de cijfers in zijn notitieboekje onderbracht. Hij had niet gedacht, zooveel uit te geven zéker had liij. en Lynnewood', met minder toegekund. Maar schatjes waren 't, alle drie. De dagen werden weken, en nog was Dick de vriendelijke gastheer der familie Varick. Claire had geen merkbare pogingen gedaan, om een woning te vinden en over vertrekken werd niet meer gesproken. Zij schenen te meenen, dat de uitnoodiging voor den heelen zomer gold. Ook Oliver bleef, door in te gaan op het zeer'lichte verzet van zijn gastheer, toen hij over vertrekken sprak. „Heel aardig van je, Bradshaw. Ik vind 't hier prettig, dus ik blijf graag nog even - '11 soort zwanezang, begrijp je." Zoo onverschillig wijsgeerig hield Oliver zich voor zijn gastheer en voor de buitenwereld, 't Was voldoende zoo, en 't verzachtte een smartelijken trots, 't Stak hem, gunsten te moeten aannemen van dat jonginensch. maar hij dacht er niet over, het veld vrij te laten voor de Varicks. Dus bleef hij. hij had het goed en was vrij van hotelreke ningen. Hij hield Claire Varick in'toog, en Leila en Nicky en zijn gastheer. Hij sprak nooit over zijn teleurstelling of zijn treurigen, financieelen toestand, en hij deed geen openlijke pogingen, om partij te trekken van Dick's edel moedigheid. Hij bracht Dick naar zijn - eigen kleermakereên' zeer goeden, en genoot er een nieuw erediet door, maar hij streek geen geld op, zooals Nicky menigmaal schaamteloos deed. en hij was vriendelijk, op een koele manier, die de gedachte aan baatzucht buitensloot. Er kwamen en gingen gasten, nieuwe vrienden en nieuwe gezichten. De dagen waren vol. bezet, en Dick Bradshaw liet nooit blijken, dat de aanwezigheid der vier mensclien, hem practiscli vreemd, hem hinderde. Slechts één persoon was niet ge bleven degene, die hij het liefste gehouden had. Jessamy Landon had kalm ingepakt en haar kamer bij den tuinbaas weer betrokken. Hij had 'er zich boos en gekrenkt om getoond. ..Ik begrijp u niet," zei hij. ,,'t Huis is zoo groot als Texas, en de anderen blijven ook wel." „Waaróm blijven zij „Ja" hij ging hulpeloos met zijn hand door zijn haar „dat weet ik ook niet. 't Schijnt slecht anders te kunnen. Ik zou me een onmenscli voelen, als ik ze wegjoeg." En toen zij geërgerd haar schouders ophaalde ging hij voort„In ieder geval is er voor u geen reden, om weg te gaan. Waarom wilt u iederen dag heen en weer „Lichaamsbeweging," herinnerde ze hem vriendelijk. „Ik weet een opera zanger, die vijf mijl per dag wand Pit. En nog iemand „TT kunt mij mee uit wandelen krijgen, zoo vaak u wilt. En er staan in den stal zes rijpaarden te kniezen. F' zou tóch 's morgens met me gaan rijden voor 't ontbijt „O ja Maar ik heb 't erg druk. Mis schien doe ik 't wel eens. Ik rijd graag." „Dat heb ik gemerkt. Zullen we dan maar afspreken voor morgen „Misschien. ja, dat zou kunnen.' „Wat bent u moeilijk Wel eens. misschien.... als.... Ik bestel di paarden voor morgenochtend." Hij fronste en kwam terug op het onderwerp, dat hem hinderde. „Ik vind 't echt niet prettig, dat n bij den tuinman woont. U hoort hier. Om uw werk. Maar u bent zoo af schuwelijk onafhankelijk. Zij lachte even. „Mijn werk is, dien catalogus af te maken. En als ik hiei bleef, zou meneer Bradshaw zich in zijn hoofd halen, dat ik bij alle partijtje- moest komen, en misschien mee uit gaan en ongeveer den heelen nacht opblijven, en daar kan ik me den tijd en de kleeren niet voor permitteecen en de praatjes, 't Zou erg vriendelijk van meneer Bradshaw zijn, maar hij zal me moeten excuseeren. Misschien hoor ik juist in 't tuinmanshuis. 't Zou 11 verwonderen, hoe mooi ik er in pas." Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland - f 1.62V, per kwartaal of f 0.12Yt per week. Franco per post f 1.73 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.63 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon Interc. 50340. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE. Stationsweg 93, I el. luiere 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142. Telefoon luterc 13473. Giro nr. 149397. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Intere. 1213. Giro nr. 129730. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 3831. Giro nr. 124690 V1.ISSJNGEN. Bad liuisstraat 3.Tel. KI. De voorwaarden van onze grntis ongevallenverzekering zijn-op aanvraag verkrijgbaar MARTINI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27