Een rerrassenJe ontdekking op IMieuw-Guinea Oorlogvoeren, koppensnellen en jagen zijn de liefste bezigheden der mannen. Een der Papoea's van de Boven-Purari-rivier in krijgstooi. Bernatzik en zijn gezelschap verkeerden aanhoudend in levens gevaar, want erg betrouwbaar bleken de inboor lingen niet te zijn. een haartje uit de knie trok, welk voorbeeld meteen door alle anderen gevolgd werd Zij meenden hierdoor toovermacht over de blanken te krijgen en nadat Bernatzik op die manier ..geplukt-' was, sloten de inboorlingen openlijk vriendschap. Het ijs was gebrokenen de blanken zouden ontdekkingen doen, die hen teil zeerste verbaasden. Een prachtige opname aan het strand van een der Zuidzee-eilanden, het gebied, dat door de expeditie van dr. Bernatzik werd bezocht. ijdens zijn expeditiereis naar de Zuidzee- eilanden is de bekende ontdekkingsreizi ger dr. Hugo Adolf Bernatzik op een volks stam van twintigduizend Papoea's gestoo- ten, die nog even primitief leven als de menschen uit het steenen tijdperk De ontdekkingsreiziger vloog over het woeste landschap in het hart van Nieuw-Guinea, over streken, door geen blanke ooit betreden, toen hij op een hoogvlakte, tweeduizend meter boven zee gelegen, te midden van een ondoor dringbaar gebergte een uitgestrekte neder zetting van inboorlingen ontdekte. Na een vlotte landing begaf Bernatzik zich met zijn gezelschap naar de hutten. Er had zich daar een groote menigte van kleine, afzichtelijke Papoea's verzameld. In plaats van zich vijandig of beangst te toonen, kwamen de inboorlingen aanstonds op de blanken af en begonnen hen te betasten Zij stieten daarbij zonderlinge keelgeluiden uit. maar hun gedrag werd bepaald hinderlijk, toen een der jongens den ontdekkingsreiziger Twintigduizend Papoea's zijn pas toe aan het stee nen tijdperk. De weduwen dragen den schedel van hun overleden echtgenoot tot hun dood bij zich. Een der zonderlingste ontdekkingen, die Bernatzik onder deze wilden deed, was het gebruik, dat de weduwen den schedel van hun overleden echtgenoot in een soort, draagnet tot aan hun dood toe bij zich dragen. Het hoofdhaar hebben zij kort afgesneden en het lichaam geheel met leem besmeerd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 2