VORARLBERG W interparaaijs ARLBERG BLUDEN; /nnsbruek SCHRUNS 't Is alsof de natuur het den toeristen eens extra naar den zin heeft willen maken in dit heerlijk stukje Oostenrijk Zesentwintighonderd vierkante kilometer, waarvan 30% beboscht en 66% ber gen, rotsen en bergwei den ziedaar in 'n enkel cijfer „het land voor den Arlberg", schatkamer van hoogtezon en zuivere lucht. Hoeveel Hollanders bracht de trein al niet via Zurich of Lindau tot Blu- denz aan de Arlberglijn, vanwaar eeuelectrischein veertig minuten Schruns bereikt, centrum van het Ba ze GARGELLEN* In de luwte ran Madrisa en Schafberg ligt Gargellen op 1470 meter. verrukkelijke MontafonerdalZoodra de ongerepte sneeuw hier opnieuw een sprookjessfeer heeft geschapen, wacht in Schruns de motorslede wonder uur van zaclitkens voortglijden door heel die witte wereld tot aan Oargellen, hoog in een zijdal van 't Alpenland. Gargellen, dorpsch tot in z'n schooltje met vijf, zes kleuters, stèèdsch in z'n ongedwongen aanpassing aan 't liedendaagsche vreemdelingenverkeer en - hoe ge 't ook bekijkt - begenadigd in z'n ligging op bijna vijftienhonderd meter, van allen kant beschut, met sneeuw van begin December tot vaak in Mei toe. Daar liggen ze de Schaf- en Hinterberg, de Riedkopf en de Rotbiihlspitzc, daar lokken ze het Gandajoch en de Valzifenzergrat, Madrisa en de Kuchenberg. Domein der skiërs, oogenstreeling voor wien, ook zonder de lange latten, een fiksehe tocht in de ijle berglucht niet moeilijk valt. Gargellen-Alpe. juweel ran het Montafonerdal, het mooiste dal ran Yorarlberg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 11