TONICUM NOURY zenuwachtig? Pastol DROOM EN VERVULLING Zorg goed voor Uw tanden! Het volmaakte TAFELZOUT De vooruitgang dringt steeds verder door tot yj-, BOIDOOTS maakt Uw tanden blank Bij alle apothekers en.drogisten a f 1.50 per flacon. FabrikanteN.V. Nourypharma. Deventer Slot van pag. 5 er niet één wijnstok meer. De droom en onder den gehavenden eik, die alle was schoon geweest en vol teedere oorlogsgeweld getrotseerd ha d, zat even- beloften, maar de vervulling had zich als voorheen abbé Cornet, maar nu oud, laten wachten. gebogen en vergrijsd.... De oorlog schiep in menig opzicht een onoverbrugbare kloof tusschen het \/r D\/l II I IKIf* schoone verleden en het ruwe heden. Dtl V tlx V ULL/NU Die kloof dreigde St. Barbe noodlottig te worden. Toen de oorlog voorbij was, Juicht in de nabijheid van den ouden waren de meeste volwassen mannen van eik stond de herberg van .lean St. Barbe gesneuveld. De vrouwen Packard. De gelagkamer leek een ininia waren verstrooid en hadden een nieuw tuur oorlogsmuseum omwille van de tehuis gevonden en de jeugd had zich curiositeit had hij duizend en een herin reeds lang vertrouwd gemaakt met. neringen aan den oorlog opgekocht en andere streken. Niemand dacht meer tentoongesteld, die bij den heropbouw aan een ophouw van St. Barbe - van St. Barbe. en den aanleg van de behalve één. Die eene was abbé Cornet, wijngaarden uit den grond gedolven Hij reisde terug naar de outle plek. waar waren. Hij bezat een heeie verzameling hij een groot deel van zijn leven had projectielen, van den kleinsten geweer gesleten en vond temidden van een kogel tot de zwaarste granaat, knoo- onafzienbare woestenij met diepe gra- pen, flarden van uniformen, helmen, naattrechters den ouden, gehavenden eik vernielde geweren en nog honderden terug, die getuige was geweest van zoo- andere dingen meer, die tot de uitrus- veel menschelijk lief en leed. De wijn- ting van een soldaat behoorden, gaarden waren platgebrand, de huizen Vreemdelingen die de herberg bezoch- en het kerkje als van de aarde wegge- ten namen de unieke verzameling met vaagd en slechts de ondermijnde funda- belangstelling in oogenschouw. Vaak inenten en een hoop bemoste steenen namen zij er een of ander van mee herinnerden hem hier en daar nog aan een geweerkogel, een uniformknoop of de mensehelijke verblijven van eertijds, een granaatscherf. Als zij Jean Packard Hij dwaalde lang rond in deze vroegen hoeveel zij hiervoor verschul- woestenij, verzorgde met eigen hand digd waren, schudde hij weigerend liet de graven van het vernielde kerkhof en hoofd en als ze bleven aandringen, wees keerde vastbesloten terug. St. Barbe hij met een glimlach naar zijn dochter, moest herbouwd worden en de oude „Aan mij raakt u niets kwijt, maar wijngaarden weer worden beplant. Van misschien wil Rose iets voor haar uitzet dien dag af was heel zijn streven op de aannemen. verwezenlijking van dit schoone ideaal Roset.te was achttien jaar en een van gericht. Hij schreef brieven hij menigte, de knapste meisjes van St. Barbe. Haar bezocht, den prefect van het departe- moeder was bij haar geboorte overleden ment en de autoriteiten in Parijs en en broers of zusters had zij niet. De klopte overal aan doovemansdeuren. jongens van St. Barbe bezochten de Het herstel van de verwoeste oorlogs- herberg alleen om haar, maar zij liet gebieden kon niet overal tegelijk aan- zicli slechts zelden in de gelagkamer vangen die gehuchtjes kwamen later zien. Haar tijd was verdeeld tusschen wel eens aan de beurt. Daarenboven het huishouden en den jongen wijngaard, viel St. Barbe waarschijnlijk binnen de die haar vader toebehoorde en die al zone, die men als afschrikwekkende haar zorgen eischte. herinnering aan den oorlog in den ouden toestand wilde laten. Monsieur l'abbé Op zekeren dag in Juni verscheen er moest maar geduld hebben hij had een jonge vreemde in St. Barbe. Hij toch geen dakloozen bij zich, wier huis- droeg een rugzak, was van onder tot vesting dringend voorziening eischte boven bestoft en zette zich met een De jaren verstreken en aan den zucht van vermoeidheid in de gelag- opbouw van St. Barbe dacht niemand kamer neer. Hij at een pannekoek. meer. Behalve dan abbé Cornet. Hij dronk een glas wijn en brak na een uur liet niet af van zijn pogingen en smaakte weer op. Een half uur later keerde hij na veertien lange jaren eindelijk de terug. voldoening zijn onvermoeid streven „Kan ik hier overnachten vroeg bekroond te zien. St. Barbe zou her- hij. „De streek bevalt me misschien bouwd worden en het zou een crediet. blijf ik wel een paar dagen." krijgen voor den aanleg van nieuwe „Zeker, zoolang u wilt," antwoordde wijngaarden. Jean Packard. „ïk heb slechts één Het duurde nog twee jaren voor de kamer, maar zij is ruim en zonnig." uitvoering van de plannen ter hand Het jongmenseh vertelde dat hij werd genomen. En nogmaals twee jaren Octave Remi heette, uit. Parijs kwam voor de ophouw was voltooid. en pas examen had gedaan voor onder- Op de plek van het oude St.. Barbe wijzer. Hij maakte een voettocht, van was een nieuw verrezen, met een breede zes weken en hoopte na zijn terugkeer iioofdstraat, moderne huizen en zelfs spoedig een aanstelling te krijgen, voorzien van electrisch licht. Het was 's Middags maakte Rose kennis met er goed wonen, maar het miste den hun gast. Zij vond hem aardig en hij zachten glans van het oude, het knusse gedroeg zich beschaafd heel anders van de intieme hoekjes en het eerbied- dan de jongens van St. Barbe. Hij waardige van het verleden. Maar de herinnerde haar aan de jongelui van mensehen die liet, nieuwe dorp bewoon- Dijon. waar zij was geboren en opge- (Len spraken niet van een gemis. Na groeid en waar zij veel liever gebleven bijna twintig jaren leefden er slechts zou zijn, als vader er niet zoo op had weinigen meer van de oude bewoners en gestaan naar zijn verjongd geboorte- de jeugd van voorheen was ingenomen dorp terug te keeren. met het nieuwe. Er verrezen onafzien- Octave bleef drie dagen. Hij wandelde bare rijen wijnstokken tegen de zacht veel in den omtrek, bezichtigde de vlooiende heuvels rond St. Barbe en wijngaarden en schertste met, de meisjes, vlijtige meisjeshanden plantten jonge Het meest echter was hij in gezelschap stekken en bonden ze zorgvuldig op. Er van Rose. Soms hielp hij haar de ranken klonk weer gezang van de heuvels en van het dorre loof ontdoen en de nieuwe ook de zwaluw, de leeuwerik en de scheuten opbinden. Als hun handen nachtegaal keerden terug. Nieuw groen elkander toevallig raakten, trok zij ontlook en nieuw leven werd geboren de hare haastig terug Octave begon Niets schenkt zóóveel weerstandsver mogen tegen de gejaagdheid en ruste loosheid van dezen tijd als Tonicum Noury. Welk een weldadig kalmeeren- de werking op het zenuwstelsel, welk een rustgevende invloed op Uw geest, welk een krachtige versterking voor Uw geheele lichaam! Tonicum Noury! Eén theelepeltje vóór den maaltijd. tot in de meest afgelegen streken der aarde. De pioniers, die er wegen en spoorbanen aanleg gen, nemen bepaalde artikelen mede die zij voor htm levensonder houd noodig hebben. Iets wat zij nooit ver geten is Prijzen: Ovale doos 10 ct. Groote, ronde doos 20 ct. Tube20 en 35 ct. Gebruikt Pastol, wanneer U mooie, blanke tanden wilt hebben. Pastol, het zuivere, veilige tandmiddel, dat nóóit krast en tandsteen oplost!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12