Ik had geen aar digheid meer in het koken DURYE HIJ LEEK EEN DWAAS... Bcanéronden ...totmijn week blad mij weer moed gaf! Verpleegsterverliest in 8 weken 40 pond overtollige dikte. KLOOSTERBALSEM Een advertentie gaf antwoord! TIENDE HOOFDSTUK 26 Een tijd geleden was het niet veel zaaks, wat mijn kookkunst opleverde. Tenminste in mijn eigen oogen. Want ik stel nogal wat eischen aan mijn eten. Mijn ambitie leed er deerlijk onder. Edoch ge lukkig bracht mijn weekblad uitkomst. Daarin las ik de ervaringen van een huisvrouw, die met het koken was gaan sukkelen, maar die spoedig een ont dekking deed. Zoo kwam ik tot mijn oplossing. Ik gebruik nu als bindmiddel Maizena fa brikaat Duryea. Met succes. En voorgoed. U had eens moeten hoor en, hoeveel com plimentjes ik gisteren met mijn stoofpeertjes oogstte. FABRIKAAT Vervolg van pag. 23 „Hoe kunt u toch zoo onbekookt te werk gaan Waarom moet u zoete broodjes bakken voor die onterfde familieleden Begrijpt u dan niet, dat 't ze maar om één ding te doen is <iat u al uw geld vergooit en de erfenis verbeurt lT speelt gewoon in hun kaart Waarom wilt u hun schijn - vriendschap zoo duur koopen t" Hij kreeg een kleur van gekwetsten trots, maar hij zweeg niet. „Ik koop niets," zei hij langzaam. „U moogt van me denken wat u wilt, maar dat niet. Ik zou me dolgraag heelemaal terugtrekken, als. Hij zweeg, alsof hij vreesde te veel te zeggen. „Waarom doet u 't niet vroeg zij. „Niet opgeven natuurlijk. Dat zou dwaas zijn. 't Is een veel te mooi buiten kansje, die erfenis. Maar waarom gaat u niet weg de rest van 't jaar Reizen, werken, verkennen, oude ruïnen op graven, gaan waar u wilt als u maar van die buitensporige verzoeken af raakt. Dat wil zeggen als u ze niets weigeren kunt." Hun oogen, stil uitdagend, keken in elkaar. Hij was niets dan een goedhar tige slappeling, een luchthartige dom oor, die geen neen kon zeggen „Denkt u, dat ik niet voldoende op mijn geld kan passen, om 't jaar te halen, als ik hier blijf V' „Ik begin er aan te twijfelen." „Goed Ik blijf, en u zult eens zien. Trouwens, beter verliezen dan er van door gaan." Hij glimlachte weer, maar 't was een gedwongen lachje. „Als u verliest, gaat u er vandoor ook," hielp zij hem koel onthouden. ..Ja, dat is zoo." Zijn gezicht stond aanstonds weer ernstig. „Maar dat zal niet gebeuren. Jessamy. Ik ga zoo'n erfenis niet vergooien, alleen om 't pleizier van maar-raak uit te geven. Ik stond er net aan te denken, toen je binnenkwam, om een ankertje uit te zetten. Ik wou een deel van dat millioen beleggen, misschien de helft. Hoeven geen papieren te zijn. Iets vasters, waar ik makkelijk weer geld voor kan maken als je denkt, dat ik 't te luchtig opneem." Hij lachte weer, dien prettigen lach, waardoor zij onmogelijk boos kon blijven. „Die familieleden hebben een barre teleurstelling achter den rug," ging hij voort, „en die paar dollars voor hun pleizier mis ik niet eens. Als u over vriendschap koopen begint 't soort dat ik hebben wil is niet te koop. De uwe zou me liever zijn dan Er klonk een kuchje achter hen. Oliver had al een paar minuten buiten een der glazen deuren gestaan, en zijn gezicht had verschillende gevoelens weerspie geld, inzoover zulks bij Oliver mogelijk was. Jessamy Landon's aanklacht tegen hem en de Varicks had hem de oogen even doen dichtknijpen, maar Dick's laatste antwoord goot olie op de golven. Dus Bradshaw wou een flink bedrag beleggen, in vaste goederen of zooiets Goed aan dien grond van Harvey kréég hij vastheid, als Jordan zijn woord nog wist te doen. De rijpe vrucht was bereid, hun in handen te vallen. Maar het meisje was gevaarlijk. Beslist gevaarlijk. Zoo'n „goede invloed", en niet makkelijk beet te nemenDie twee moesten niet te vertrouwelijk met elkaar worden. Wat zei Bradshaw nu.... Oliver kwam in beweging en slenterde binnen, beleefd 'n geeuw onderdrukkend. „Zoo, goeden middag. Ontzettend warm buiten totaal geen wind. Mijn sigarettenkoker ook ergens gezien, Dick f Ik ben dat ding aldoor kwijt." „Nee. Niet gezien." Het antwoord was kort. Dick keek met duidelijken wrevel naar de tengere, keurige gedaante. Jessamy nam een paar boeken en ging, en Dick, opeens onrustig, liep het terras op en verdween. Oliver staakte het zoeken, keek hem even na en slenterde toen de hal in. Hij haalde den vermisten sigaretten koker uit zijn zak en stak nadenkend een sigaret op. "t Was een goede sigaret, afkomstig uit den voorraad van zijn gastheer, een speciaal merk, dat. Oliver had aanbevolen. Ja, die juffrouw was gevaarlijk en ze was niet weg te krijgen, vóór die catalogus af was. Als zij op zoo ver- trouwelijken voet stond met Bradshaw kon ze misschien alles bederven. Oliver fronste. Hij had hulp noodig. Leila kwam de lift uit. Hij trad Op haar toe en begon een praatje. „Je bent niet erg wakker vandaag," plaagde hij. „Ik stiet zooeven op een heel lief tooneeltje tusschen Bradshaw en die knappe secretaresse. Als ze zoo door gaat, heeft ze den buit gauw binnen." Leila keek hem scherp aan, maar glimlachte lieftallig. „Maak je je daar zenuwachtig over Je bent zelf ook vriendelijk tegen die juffrouw. Al moet zij er niet veel van hebben, schijnt 't." De pijl trof het, blonde meisje placht inderdaad nogal kortaf tegen hem te zijn. Maar Oliver begreep, dat ook zijn pijl raak was geweest, en met een tevreden lachje liep hij door. Leila zou natuurlijk voor zichzelf werken en niet voor hem, maar hij zou er even goed baat. bij vinden. Een goed bestede dag. Dien avond zond Oliver een onge- teekend telegram aan Jordan. Het be stond uit slechts één woord. Rijp t^en jonge man met een millioen in handen en meer millioenen in 't voor uitzicht maakt zich natuurlijk niet zoo licht zorg over rekeningen toch kon niet worden ontkend, dat Dick Brad shaw met roekelooze edelmoedigheid zijn geld uitgaf. Er werd over gepraat. De een zei, dat hij weer zoo'n parvenu was, die „er in" trachtte te komen do ander, dat de plotselinge weelde hem naar 't hoofd gestegen was. Maar de meesten mochten hem wel hij was flink en aardig, en wel knap ook. Hij was ten slotte pas zesentwintig en dan plotseling schatrijkwaarom zou hij 't er niet van nemen De Varicks waren hem daarbij ijverig van dienst, fluisterden de vrienden der .Varicks waarschijnlijk zorgden zij wel, dat zij er flink zij bij sponnen, óf ze deden hun best, om hem dat millioen te laten verkwisten, vóór zijn proefjaar om was. Een paar scherpzinnige hoofden ver onderstelden zelfs, dat de erfgenaam hen een beetje voor den gek hield, op een fijne en onberispelijke manier. Hoe 't zij, de Varicks woonden nog steeds op Lvnnewood, en zij genoten ruimschoots het zoete der aarde. De menschen vonden het onnatuurlijk, en peilden naar een verklaring. Mis schien stonden de Varicks er zóó slecht voor, dat zij alles maar slikten, om althans voorloopig geborgen te zijn misschien kocht de erfgenaam hen om, dat zij het testament niet zouden be twisten misschien zat er weer een streek van Ouden Nick achter. De algemeene opinie was echter, dat de erfgenaam een sukkel was, die zich schandelijk liet exploiteeren. 1 bpijt me. mevrouw. l'w maat is niet oorhanden Nieuwe, gemakkelijke, prettige vermagerings kuur in vloeibaren vorm. Veilig en gezond. Vertrouw gerust 'n gediplomeerd ver pleegster toe de bes te manier van dikte- verlies te kunnen vaststellen. Mej. S„ verpleegster, beveelt Bon- Kora ook aan haar dikke patiënten aan. Zij schrijft,,Ik had vergeefs andere mid delen voor gewichtsafname beproefd, maar door BonKora nam ik in 8 weken 40 pond af. Afname buste 14, borst 24, heupen 22cm. Ik kleed mij thans4 maten kleiner. BonKora gaf mij ook nieuwen levenslust." Mej. S.. gedipl. verpl. BonKora, de veilige, prettige verma geringskuur neemt af volgens de nieuwe ,,3-graden"-methode. Drievoudige wer king, drievoudige snelheid. Neem dage lijks een weinig BonKora. EET FLINK van alle spijzen, die li smaken, vermeld op de BonKora-verpakking. Geen scha delijke bestanddeelen. Deze kuur bouwt gezondheid, terwijl Uw dikte op de snel ste manier verdwijnt. Velen verklaren, dat zij nu jonger lijken. Koop vandaag nog een flesch BonKora a f2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij het BonKora-Depot. Singel 115, A'dam-C. behooren onmiddellijk verzorgd te worden. Akker's Kloosterbalsem stilt dadelijk de pijn, verzacht, zuivert en geneest. Voor brandwonden en brandblaren is Akker's Klooster balsem een weldadige balsem, die tevens bij onmiddellijke aanwending het achterblijven van litteekens voorkomt. H. F. R. te 's-Gr. heeft Klooster balsem aangewend toen zij zich hevig had gebrand en schreef ons „U kunt er zich geen voorstelling van maken hoe dat ineens heerlijk ver zachtte. Ik geef U de heilige ver zekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder." aa (ORIGINEEL TER INZAGE) Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrfjfmiddei bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten van 62 Va ct., 1.04 én 1.82

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26