GEKLEEDE MIDDAG JURK J ES i niiinii Het gekleede middagjurkje is een passepartout voor de vrouw, die zich niet in het bezit van een uitgebreide garderobe kan verheugen. Er doet zich vrijwel geen gelegenheid voor, waar men zich niet met zoo'n japonnetje kan vertoonen. Vooral als men zijde, velours of het nog veel geklee- der metaal lamé kiest. Maar hoe kostbaar de stoffen dit seizoen ook mo gen zijn, het zwaartepunt van het toilet ligt toch in de coupe en de aparte garneering. Even mooi als uitzonderlijk is de wijze, waarop het corsage van de eerste japon bewerkt is. Op een japon van zwarte angora een voorpand van biljartgroen, waarvan de felheid juist voldoende getemperd wordt door het netwerk van smalle zwarte biezen. Dat slechts de lange slanke vrohw gebaat zal zijn bij zoo'n modernen klokrok spreekt wel vanzelf. Haar klei nere zuster bepale zich tot den glad om de heupen val lenden rok, die van onderen in vage golven uitloopt. Het tweede mo del is ontleend aan het ouder we tsche keurslijf en stelt hooge eischen aan het figuur. Tot welke kleur men ook moge hesluiten, het blijft zaak om het fluweel voor de garneering in de zelfde tint te nemen Het derde jurkje is vanwege de gar neering langs den rokzoom uitslui tend geschikt voor de lange vrouw. Uiterst jong en flat teus is de garnee ring van strikken van fluweel op het corsage. Ten slotte een Parijsch snufje de japon van kunst breiwerk. Ook de Russische mouw- van zijden crêpe is op dezelfde wijze versierd. Het gekleede mid dagjurkje, een wel kome verschijning op de afternoontea, het eetpartijtje, den bridgeavond en in den schouwburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38