photo ziet men de linker zijde, daarboven degroote perstribune en nog hooger de publieke tribune, op wel ker uithoek ook nog enkele dagbladschrij vers een plaats gevonden hebben. Het is nu rustig in de Kamer, al zijn niet alle leden op hun plaats blijven zitten. De liberale leden Bierema en Wende- laar b.v. hebben hun bank, die half schuil gaat onder de tribunes, verlaten en de stoe len, die voor de bank van mevrouw Bakker-Kort ge plaatstzijn, ingenomen. Men ziet op de photo ook den voorzitter en den griffier, aan welk onmisbaar tweetal wij de volgende maal meer aandacht hopen te wijden, en tegenover hen nog juist één schijnbaar-eenzamen minister. Welk een wisselend schouwspel biedt zoo'n KamerzaalOp de negende Als de premier, doch ook als een ander belangwekkend redenaar aan het woord is, zijn de niet steeds luistergrage leden onzer Tweede Kamer één en al belangstelling. Zie hen b.v. op de zesde photo in bonte menge ling vóór het afgesloten gebied der stenografen, wier grijzen directeur men op den achtergrond ontwaart! Links en rechts bespeurt men nieuwelingen van uiteenloopende kleur, resp. den Brabantsohen sociaal democraat Yan Lienden, een gewezen fabrieksarbeider, en den Limburger katholiek jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, wiens vader meermalen premier, wiens grootvader minister van Justitie in het eerste coalitie kabinet geweest is. Daartusschen ziet men v.l.n.r. de heeren Sehilthuis, Tjalma, Smeens en Andriessen. Op de volgende photo kan men rug- studies maken van sociaal-democraten, vrij zinnig-democraten en een communist. Mr. Oud, die in het midden staat, heeft bij alle meenings- verschil met zijn es-ambtgenoot Colijn de aangename samenwerking in een nauwelijks verstreken tijdperk nog niet vergeten. Gelijk men dit tweetal op do achtste photo ziet op een oogenblik zonder groote politieke spanning en zonder dwingenden plicht tot luisteren kan men hen meermalen in de Kamerzaal te zamen aanschouwen. En als de vergadering gesloten is, kan het gebeuren, dat de oud-minister van Finan ciën achter de regeeringstafel aanschuift en dat de rookwolkjes van zijn sigaret (die dan immers opgestoken mag worden) samepkrinkelen met den rook uit de imponeerend-zware sigaar van den minister van Algemeene Zaken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3