katholieke leden in liét gedeelte, waar de protestantsch-ehristelijke volksvertegenwoordigers in de meerderheid zijn. Achter den oud- minister De Geer ziet men b.v. ge neraal Bajetto, klein van postuur en gebruind door de Indische zon. Op de bankenrij daarnaast zitten enkele nieuwelingen met den glim lachenden christelijk-historischen oud-officier Tilanus, die van het onderwjjs evenveel verstand heeft als van de landsverdediging. Een volgende maal nog enkele vluchtige indrukken uit 's lands vergaderzaal Als dr. Colijn het woord voert, heeft hij ondanks zijn68-jarigen leeftijd de microphoon niet van noode. Op de tiende photo behandelt hij een netelige kwestie, een onderwerp, waarover misverstand of meenings- verschil bestaat, Mr. Goseling, de bekwame roomsch- katholieke minister van Justitie, de tweede ter rechterzijde van den minister, kijkt bedachtzaam voor zich uit mr. de Wilde, de menigmaal guitige minister van Financiën, die aan de linkerzijde van den premier (dus op de photo rechts) gezeten is, werpt hem eén bijkans-bezorgden blik toe. Achter de regeeringstafel troont in een nis de anti-revolu- tionnaire oud-predikant van der Zaal. Toegankelijk is de premier voor ieder. Op de elfde photo ziet men hem, in het middenvak bij de steno grafen, in vriendelijk gesprek met zijn feilen com- munistischen tegenstander De Visser. De nationaal- socialist Woudenberg slaat dit ongewone duo vol belangstelling gade. Maar zie dan ook op de twaalfde photo de lieeren Oud en Albarda Zij hebben elkander nog pas vinnig Vergunde de negende photo een blik op de linker zijde, op de dertiende aanschouwt men de rechter zijde. De anti-revolutionnairen Duymaer van Twist en Schouten en de katholiek Kuiper zitten dicht aaneengeschoven op de stoelen, die vóór de bank der christelijk-historische afgevaardigden Krijger en Bakker geplaatst zijn. De tweede voorzitter Smeeuk heeft ook een stoel bemachtigd en toont met de aller vriendelijkste bedoelingen zijn rug aan het gros zijner katholieke medeleden. Geheel achteraan op die rij ziet men twee der slag vaardigste katholieke afgevaardigden, mr. Korten- horst en dr. Deckers. Vóór hen leest de heer Suring, doorkneed in onderwijsaangelegenheden en pensioen - kwesties, zijn krantje, Maar er zijn ook roomsch- bestreden. Maar er blijft geen wrok na-zieken het is blijkbaar een gezellig babbeltje. Vóór hen zit de sociaal-democraat Stokvis aandachtig te luisteren, wat voor hem, oud-journalist en oud-tachygraaf, een tweede natuur geworden is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 4