ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 32 Hallo! hallo! Hier is de persdienst van den offi- cieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook. is geoorloofd. De tooneelat'deeling van de Ellewoutdijksche zwemvereeniging, die ondanks de crisis haar hoofd boven water weet te houden, heeft dezer dagen een passende voorstelling gegeven. Dank zij een prima treurspel wisten de acteerende zwemmers te bereiken dat alle aanwezigen zich in tranen konden baden Hen meldt ons uit de Zeeuwsche hoofdstad, dat. toen de Sint 'n tocht door de stad deed, een jongen, die het rijtuig per fiets volgde, met rotte appelen naar den kindervriend gooide. Het wordt hoog tijd, dat men, ter voorkoming van fruitbederf, ook op Walcheren een koelhuis bouwt Onze correspondent te Bosclikapelle seint ons, dat het gemeentehuis veranderd zal worden in een kleermakerij en manufacturenwinkel. Waar vroeger de toon aangegeven werd, zal nu dus de maat genomen worden. Het is intusschen te wenschen, dat de kleermakers op deze plek den draad niet zoo dikwijls zullen kwijt raken als de oreerende vroede vaderen. Daarentegen zal het 'n geluk voor de manufacturiers zijn, indien ze over zooveel stof als de politici zullen kunnen be schikken Het gemeentebestuur van Kloetinge heeft dezer dagen met eenig officieel vertoon en in tegenwoor digheid van vlootvoogden, zeevaartautoriteiten en den minister van visscberij, de eerste vischjes in den dorpsvijver op het Marktveld te water gelaten. Als stille hulde aan B. en W- had men aanvanke lijk alleen baars en witvisch willen opkoopen, doch na overleg met diverse deskundige Arnemuidster viscliverkoopsters is de keuze gevallen op tong, tarbot en sclielvisch. Allen spotters ten spijt mag gezegd wordendat men in de kom van menige gemeente wel minder passende voorwerpen zal aantreffen, terwijl wij dan nog zwijgen van de hygiënische voordeelen, die liet permanent aanwezig zijn van versche visch in het-centrum eener gemeente met zich meebrengt. B. en W. van Ierseke hebben besloten de distributie door de gemeente van blikgroenten stop te zetten en den winkeliers daartoe de gelegenheid te geven. De conversatie gaat tegenwoordig in gemeente zaken zooveel tijd opeischen, dat men geen minuut meer overhoudt voor de conservatie Te Vlissingen. schrijft men ons. is een verbod uit gevaardigd tegen het in werking stellen van fruit automaten. Dit staat niet in verband met de beschieting van Sinterklaas te Middelburg, doch vindt zijn reden in de slechte resultaten voor de gebruikers dezer instrumenten. Volgens deskundigen moet het met fruitautomaten nog slechter kersen-eten zijn dan met groote heeren Onze speciale medewerker te Kwadendamme be richtte ons, dat een plaatselijke vereeniging beslo ten heeft om een geit onder haar leden te verloten. Dit is nuttiger dan men oppervlakkig denkt. Zich trainen in de kunde om 'ri beest bij de horens te vat ten, kan voor toekomstige vereenigingsleiders van onschatbare beteekenis zijn. Men meldt ons uit Waterlandkerkje, dat het muziekgezelschap Nut en Genoegen, dat vier jaar geleden tot ontbinding overging, weer herrijzen zal. De kist, waarin destijds de inventaris werd opgebor gen, is bereids heropend en blijkt nog veel bruikbaars te bevatten. Alles bij elkaar een vrij lugubere geschiedenis Onze correspondent te Kapelle seint ons, dat een roekelooze automobilist den verkeersspiegel bij den ingang van het dorp vernield heeft. Gedacht wordt, dat een chauffeuse deze daad op haar geweten heeft. Bestaat niet Geen dame zal 'n spiegel in scherven gooien. I)'eer een burgemeesterswisseling op Z uid-Hen-landburgemeester P. J. Keijzer nam te Wemeldinge afscheid wegens zijn benoeming te Goedereede en Stellendam. Onderscheidingen bij de S.D.O.A. te Middelburg overste G. H erg hug s reikte er het officierskruis met het cijfer XV ■uit aan den eersten luitenant J. A. J ran Spronsen, en de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst aan den sergeant- kok G. de Boer. Vlissingen schaakt: in Britannia gaf de schaakmeester 8. Flohr een sim uit aan-séance aan 42 borden: 41 ■partijen wist hij te winnen, terwijl hij er één rem ise speelde. Rechts van hem ziet u den voorzitter ran den Zeeu w schen schaakbond, den heer Mulliélinks op de foto wethouder Êorijen ran Vlissingen. die den eersten zet deed. Hoofdplaat heeft getoond ook feest te kunnen vieren, toen de heer P. de Caluwé, hoofd der P.K.. School, zijn zilveren ambtsjubileum vierde. Te Arnemuiden is 'n dramatische gebeurtenis voorgevallen. Een oude dame uit Xieuwdorp, die naar hier was gereisd om haar uit de Oost terug gekeerden neef te begroeten, struikelde over 'n plank en geraakte daardoor buiten westen. Na door den dokter behandeld te zijn is zij met de noorderzon naar het zuiden vertrokken Haamstede's Zangkoor heeft dezer dagen zijn zilveren De ajdeeling Walcheren van de jVéderlandsche Reis- bestaansfeest waardig gevierd de leden roerden met vereeniging heefi te Middelburg haar 25-jarig be- succes een. aardige revue op. waarvan u hier de staansfeest gevierd hoe groot de belangstelling was, finale ziet. kunt u afmeten aan de bloemenpracht. 't Is feest Onder den Molen te Oud-Vossem eerde echte lieden Jacob Vaders en Maatje Plandsoen vieren er hun gouden huwelijksfeest- Te Zierikzee is plechtig liet monumentale gebouw ran het Waterschap Schouwen in gebruik genomen: de Commissaris der Koningin in onze provincie verrichtte de plechtigheid. Wij sluiten nu tot de volgende week. dames en heeren Veertig jaar is de heer A. Minderhout te M iddelburg bij van Ge:ld en Loos in dienst een feit, dat in de Zeeuwsche hoofdstad niet onge merkt voorbijgaan mocht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 32