DOE EEN DRUPPEL VAPEX OP UW ZAKDOEK WAAROM IS MIJN KIND NIET ZOO STERK ALS....? Vreemd verschil in de gezondheid van 2 kinderen. 37 Dezelfde voeding, dezelfde ver zorging en toch moet een moeder vaak bekennen, dat haar kind zwak en mager is. En vooral 's winters is het zwak: geen eetlust, lusteloos en telkens weer verkouden. Vele moeders geven hun kinderen levertraan. En terechtWant levertraan is het beste versterkingsmiddel, waar door het lichaam meer weerstand kan bieden, hetgeen vooral in den winter zoo noodig is. Maar blijft Uw kind dan toch suk kelen, helpt de levertraan schijnbaar niet Dat komt, omdat men vergeet, dat levertraan volkomen verteerbaar moet zijn, om op de gevoelige maag van het kind niet storend te werken. De wetenschap heeft vastgesteld, dat alléén een emulsie, waarin de lever traan uiterst fijn is verdeeld, volkomen verteerbaar is. Geef Uw kind daarom Scott's Emulsion, de levertraan, die onmid dellijk door het bloed wordt opge nomen. 30 Minuten na het innemen is elke druppel bezig het geheele lichaam alle versterking te geven, die het noodig heeft. Scott's Emulsion bevat de vitaminen A en D van levertraan in fijn verdeel den toestand, en bovendien phosphor voor hersenen en zenuwen en hypo- phosphieten van kalk en soda. Ook mist Scott's Emulsion dien afschuwe lijken traansmaak. Begin nog heden met Scott's Emul sion en binnen enkele weken zal Uw kind sterk en gezond zijn, vrij van ver koudheid en.vrij van verkoudheid BLIJVEN. Vraag naar de origineele Scott's Emulsion, de fijn verdeelde en dus direct verteerbare levertraan. Uitsluitend bij apothekers en er kende drogisten verkrijgbaar. van personeel. Hij was even geschrok ken bij het bericht van Dick's reis naar 't noorden, maar stelde zich snel weer gerust met de herinnering, dat Jordan op-geen-honderden-mijlen-na de ligging van Harvey's grond had aan gegeven. Jordan was precies in zulke détails. Ook Jessa-my was met vacantie ge gaan, maar Dick's plan. haar met den auto eens op te komen zoeken, had zij niet aangemoedigd. Zij was den laatsten tijd niet meer zoo vertrouwelijk met hem wel vriendelijk, maar gereserveerd. Zij ontweek hem een beetje. Misschien had ze spijt van haar uitval dien dag, toen Oliver was komen storen. Misschien vond ze, dat hij makkelijk beloofde maar even makkelijk vergat, en zijn eigen weg ging met roekeloos vertrou wen, dat hij aan den raid van den af grond kon blijven stilstaan. Misschien meende ze. dat hij zich graag wat- liet verwennen met attenties en er verder niets achter zag. In ieder geval, zij was anders; maar zij gaf liern geen vat tot het vragen van een verklaring, die trouwens niets verbeterd zou hebben. Hij was ook veel van Lynnewood weg eerst de uit gestelde tocht met het schip, toen de Uerfstdrukte van gasten, en later de jacht-. November kwam, met kouder dagen en massa's roode en gele bladeren in de laan, en weer telde Dick zijn uit gaven op in het boekje, dat hij altijd bij zich had. Er lagen nu al verscheidene van die boekjes in de safe achter de lambrizee- ring. Soms fronste hij even. als hij een uitkomst neerschreef, en soms glimlachte hij. De uitgaven waren hoog, maar hij was binnen de grens gebleven, die hij zich zelf getrokken had. 't Stond er niet zoo slecht voor. Als er geen buiten gewone uitgaven kwamen, hield hij in het eerste half jaar 'n flink sommetje van het eerste half millioen over. En toen kwam, als een bliksemstraal uit onbewolkten hemel, een nieuwe aan leiding tot zoo'n buitengewone uitgaaf op hem neergestort. Er waren onaangenaamheden in de familie Variek, echte onaangenaam heden ditmaal Claire kwam verschrikt en verontwaardigd bij hem, en het waren echte tranen, die zij nu met haar zakdoekje, wegwischte. ,,'t Komt door Nicky," snikte zij. „Ik durf 't haast niet te vertellen, maar jij bent de eenige, dien ik om om raad kan vragen. Oliver deed af schuwelijk. Hij bemoeide zich nergens mee dan had Nicky maar wijzer moeten zijn, zei hij. Alsof zoo'n jongen als Nicky tegen een int-rigeerende vrouw opkon „O, een meisjeVertelt u maar gauw." Claire keek op, een beetje verschrikt door den toon. Hij sprak kort en koel, en ook zijn gezicht stond scherper en harder. Zij had er niet aan gedacht, dat Dick zoo nauwgezet was in sommige dingen. ,.'t Is. zij wil hem vervolgen," zei ze met een benepen stemmetje. „Ze eischt tweehonderdduizend dollars." „Tweehonderdduizend Waarvoor klonk het hard. Claire nam opnieuw haar toevlucht t-ot haar zakdoekje. „Maar, Dick, je praat net-, of Nicky 't. helpen kan Dat verschrikkelijke kind heeft hem letterlijk in een val gelokt. En Nicky is zoo goed van vertrouwen en zoo hartelijk. Hij heeft- beloofd, dat hij met haar zou trouwen, waar anderen bij waren, de kellners denkelijk ook, maar liij heeft niets ernstigs ge meend, 't was nogal een dolle fuif, en Nicky was niet heelemaal zichzelf," en nu. 't is afschuwelijk Dick begreep er nog lang niet alles van, maar één ding was duidelijk 't was een leelijk geval, leelijk voor Nic.ky, leelijk voor de familie, leelijk voor iedereen. Hier was weer zoo'n crisis, zooals Oude Nick misschien meermalen had beleefd. En juist terwijl hij zich verbeeld had, dat alles zoo goed ging als vogeltjes, die zingen in de lente Dick keek bezorgd en ietwat boos. „LI moet me eerst alles vertellen," zei hij, en Claire vertelde. Nicky had zich laten inpalmen door een blondje, dat wel eens op het tooneel mee mocht werken, en op een fuif had hij te veel gedronken, en de hand van mejuffrouw Lois La Roche gevat-, en trouwbelofte gedaan. Het zou niet lang duren, had hij gezegd, of zij werd meesteres van een der mooiste buitens in 't heele land. Dat was geweest weken vóór het sterfgeval, toen Nicky nog millionnair in spe was. Er kon natuur lijk geen sprake zijn van een huwelijk, en nu eischte dat afschuwelijke menscli schadevergoeding wegens verbreking van trouwbelofte. Nicky had tóch willen trouwen, ma-ar door het smeeken van zijn moeder en zijn zuster had hij zich laten vermurwen, maar hoe moest 't nu Dick had met een zoo strak mogelijk gezicht geluisterd. „Ik begrijp het nog maar half. Ten eerste is het bedrag bespottelijk. Daar mee stelt ze zichzelf al direct in 't nadeel, zou ik zeggen. Ik ben geen advocaat, maar ik kan me niet voor stellen, dat één rechtbank. ,,'t Is zoo duidelijk mogelijk, Dick. Ze wil afgekocht worden, en ze vraagt tweehonderdduizend, 't Is echt chan tage Als we niet betalen, maakt ze er rechtszaken van, dan wordt er van alles bekend gemaakt, vroegere dingen ook, en dat Nicky beloofd had, dat ze Lynnewood kreeg, en alles, 't Is te af schuwelijk om aan te denken „Dat meisje weet toch zeker wel, dat Nicky geen tweehonderdduizend dollar waard is Dit kon dubbelzinnig bedoeld zijn, maar Claire ging te veel op in haar eigen leed, om dat te merken. „Misschien denkt ze, dat ik geld heb de hemel mag weten waarom Maar j al stelde 't gerecht haar in 't ongelijk. dan zou 't nog verschrikkelijk veel geld kosten, om maar te zwijgen over 't ont- i zettende schandaal. Er moet iets ge- j beuren om haar tegen te houden. Wéét j je niet iets, Dick Dit was duidelijk. Claire wist zelf al iets, en ze wou, dat hij het deed. Zij snikte weer, en verstond hem in 't eerst niet, toen hij volkomen kalm sprak. „Waarom trouwt Nicky niet met haar Ze zouden" hij aarzelde „ze zouden voorloopig hier een paar kamers kunnen krijgen." „Maar. Maar. Dick Haar mond ging open van verbazing. „Hoe kom je j op zoo'n afschuwelijk idee f Hij houdt niet van haar niet zooals 't hóórt ten minste Over trouwen praatte hij J natuurlijk maar voor de grap, en. enzoo iemand in de familie Je weet, hoe trotsch oom Nick altijd was j op den naam Varick hij zou zooiets i nooit goedgevonden hebben. Zij doet j alles natuurlijk om 't geld." Dick bedacht, dat Lois La Roche niet de eenige was, die op geld aasde, en dat- Nicky zelf den naam Varick niet bij- j zonder tot eer strekte. Maar hij zei niets daarvan tegen Nick's moeder. Hij be- I greep, dat geen redeneering of verwijt j ook maar iets zou helpen. Claire zou maar één ding willen inzien dat noch Nicky, noch zijn familie lijden mocht onder de gevolgen van zijn dwaasheden. Hij kon zich nu de bitterheid en de scherpe uitlatingen van Ouden Nick begrijpen. Hij had er zijn booze humeur lucht door gegeven - en vaii 't begin -YMVLiurrM Het inhaleeren van den antisepti- schen Vapex-geur vernietigt de ziek tekiemen vóór zij gelegenheid krij gen in de gecompliceerde keel- en neuskanalen voort te woekeren en de organen te besmetten. BESTRIJDT UW VERKOUDHEID U zult direct bemerken hoe verras send snel de verfrisschende Vapex- geurde neuskanalen opent, de adem haling vergemakkelijkt en een eind maakt aan de benauwdheid. Over dag een druppel Vapex op Uw zakdoek en 's nachts op Uw hoofd kussen doodt de bacillen, geeft op luchting en voorkomt infectie der ademhalingsorganen. Vapex is verkrijgbaar bij Apothekers en Dro gisten in flacons f 1.25

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37