-ferCT.-V. 'Si Benjam,ino Gigli en Mafalda Favero als Romeo en Julia in het gelijknamige m uziek drama van Gounod. De eerste scène wit het vierde bedrijf van Puccini's Manon Lescant", waarvan het decor rechts wel lijkt afgekeken van het beroemde schilderij ran Meindeii Hobbcma Baantje van Middelharnis. laatste de straat genoemd werd, die langs liet theater naar de Piazza della Scala leidt. I)e een voudige herbergierszoon uit het nabij gelegen Roneole, Giuseppe Verdi, die in zijn jonge jaren als maestro al cembalo in het theater-orkest van de Scala meewerkte, beleefde er den 17on November 1839 de succesvolle première zijner eerste opera ,,Oberto'". Het Scala-theater was toen ruim een halve eeuw oud, want liet werd in de jaren 1776-1778 gebouwd op de plaats, waar vroeger een kerk had gestaan, ge sticht door Beatrice della Scala, de eehtgenoote van Bernabo Visconti, uit liet oude Lombardijsclie adel lijke huis van dien naam. In dit theater traden in den loop der jaren de beste I tal iaansche kunstenaars voor het voetlicht, om door hun bel canto liet geest driftige en warmbloedige zuidqrhart in geestdrift te ontvlammen. Hoe het er daar, nog geen halve eeuw geleden, bij een eerste opvoering van een nieuw werk aan toe kon gaan. wanneer bij het veeleisehen- de publiek een opera in den smaak gevallen was, illustreeren wij het best met een beschrijving, welke de Fransclie dagbladschrijver Alfred Bruneau hiervan gaf in de „Figaro" van Februari 1893. Den 9en Februari daarvoor had juist de première van Ver di's „Falstaff" plaats ge vonden, en deze was door 't publiek met laaiend ent housiasme ontvangen. ..Duizenden en duizen den personen," zoo bericht de Fransclie publicist, „verdrongen zich van des avonds acht uur tot. mid dernacht voor het Scala- theater, om op de tijdingen te wachten, die na iedere scène van 't balkon wer den afgeroepen. Het waren berichten van een steeds stijgend succes, die door hoerageroep werden beant woord. In de geïllumineerde straten verdrong zich een menigte zooals men alleen bij nationale feest dagen er vindt. Straatventers verkochten er allerlei Gina Cigna als Violette Valery in ,,Xfl Fraviaia

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 3