HART VOOR DE ZAAK DROSTE luidt den feest-tijd in! B ij hoest VapoRub- massage DROSTE VERPLEEGSTER CACAO 47 DOOR JOHN D. CLAVERTEN ïyjorton Graham trad een uur later dan gewoonlijk zijn privé-kantoor binnen, zei juffrouw Bell goedenmorgen en zette zich met, een zorgelijk gezicht aan zijn schrijftafel. Hij liet de post onaangeroerd, zat een half uur diep in gedachten en keek plotseling op. „Roep de heeren eens, juffrouw Bell," zei hij met een stem, die vastbe sloten klonk. Eenige oogenblikken later traden de heeren een voor een binnen Curtis, Brown, Maevish en Ginger. He oudste, die het langst aan de zaak verbonden was, ging voorop John Ginger was de jongste, zoowel in diensttijd als jaren. Norton Graham nam hen vluchtig op. „Mijne heeren, ik heb u laten roepen voor een onaangename mededeeling. Zekere omstandigheden dwingen me aanmerkelijk op de salarissen te gaan bezuinigen. De zaak heeft een zeer gevoelig verlies geleden en ik kan dit slechts te boven komen door op drasti sche wijze het snoeimes in de uitgaven te zetten. Kort en goed ik zal met ingang van de volgende maand dertig procent op de salarissen moeten korten. Juffrouw Bell valt er buiten, omdat ik, toen zij hier drie weken geleden in dienst trad, bij de vaststelling van haar salaris reeds rekening heb gehouden met, de gewijzigde omstandigheden." Graham keek zijn bedienden een voor een aan. „Het valt me niet mee dezen maatregel te moeten nemen, maar hij is onvermijdelijk, heeren. Wie er niet in kan berusten, is natuurlijk vrij op den laats ten te vertrekken. Ik erken dat het een hard gelag is plotseling dertig procent van zijn inkomsten te moeten missen, maar misschien zegt het jullie óók wat, dat je in de jaren van voorspoed altijd een zeer behoorlijk bestaan hebt gevonden in de zaak. En nu de tijd van tegenspoed aange broken is. Een hoofdknikje moest beduiden dat, Norton Graham niets meer te zeggen had en een voor een verdwenen de heeren door de deur. Daarbuiten keken ze elkander bedrukt aan. „Ik dacht wel dat er iets broeide," mompelde Curtis somber. „Hij zag er de laatste weken uit,, alsof hij zijn eigen begrafenis had bijgewoond. Dertig procent het is me nogal iets. Dan zou ik m'n auto op moeten geven, goedkooper moeten gaan wonen neen, daar moet ik eerst nog 'ns een nachtje op slapen. De anderen knikten en zwijgend gingen ze aan het werk. Op den eersten van de maand ver scheen Norton Graham op den gewonen tijd op kantoor. In de gang betrok zijn gezicht, aan den kapstok hing slechts één hoed. Hij deed de deur open en zag John Ginger zitten. „Zijn de anderen er niet V' vroeg hij kort. „Neen, meneer, alleen juffrouw Bell." Met gefronste wenkbrauwen ging hij het privé-kantoor binnen, zei juffrouw Bell goedenmorgen en zocht de post door. Er waren brieven van Curtis en Brown Maevish had niets van zich laten liooren. Hij las de brieven door, schoof ze daarna minachtend opzij en begon een gejaagde wandeling rond zijn schrijftafel. Langzaam kwam hij tot rust, ging weer zitten en keek naar de donkere, krulletjes in den hals van juffrouw Bell. „Roep meneer Ginger hier, juffrouw. Juffrouw Bell verdween en keerde terug met John Ginger. Graham wees hem een stoel en nam hem lang en aandachtig op. „Ben je besloten hier te blijven tegen dat verminderd salaris, Ginger vroeg hij. „Ja, meneer," antwoordde John Ginger, met een ernstige uitdrukking op zijn prettig gezicht. „Bravo, m'n jonge vriend hernam Norton Graham. „Je draagt, het hart op de rechte plaats je weet tenminste wat trouw is aan de zaak. Curtis is plotseling ziek geworden en het zal maandenlang duren voor hij hersteld is, schrijft hij. Dat is 'n smoesje. Die zelfde Curtis kwam hier als een jong broekje en hij is volstrekt geen hoogvlieger. Bij een ander had hij het nooit, zoover gebracht als hier alles wat hij is en bezit,, héél zijn welstand heeft, hij aan den bloei van de zaak te danken. Brown schrijft dat hij voor het verminderd salaris niet kan werken en van hem geldt hetzelfde, als wat ik van Curtis zei. Ook hij is niet bereid zich een offer te getroosten voor de zaak, waarin hij zoo langen tijd een ruim bestaan vond. Wat Maevish betreft die heeft zich zelfs niet de moeite gegeven zijn wegblijven te verontschuldigen, hoewel ook hij ruimschoots van de voorspoe dige zaken heeft geprofiteerd. Dat zijn er dus drie, waarmee de zaak afgedaan heeft Norton Graham legde zijn armen op de schrijftafel en leunde voorover. „En nu zal ik je een korte geschiedenis vertellen, John Ginger," ging hij opge wekt voort. „Ik beii zestig en ik voelde me den laat,sten tijd niet, zooals ik wezen moest. Een paar weken geleden heb ik me laten onderzoeken en de dokters hebben me dringend rust. voor geschreven. Ik bezit kind noch kraai in de wereld en ik heb geld in overvloed. Ik besloot dus mij uit, de zaak terug te trekken en haar aan iemand te geven, die haar waard was. Die lieele salaris- vermindering was oomedie en had slechts ten doe! m'n mensehen te leeren kennen. Waren jullie alle vier teruggekomen vanmorgen, dan had ik je er allen een gelijk aandeel in gegeven. Maar dat, heeft niet zoo mogen zijn jij bent, de eenige, in wien ik niet teleurgesteld ben. Vanaf heden is de zaak voor jou. Je draagt het hart, op de rechte plaats, .John Ginger, en ik twijfel er niet aan, of je zult mijn levenswerk in eere houden. Een week later zat er nieuw personeel in het kantoor van de firma Ginger, voorheen Graham. John Ginger zelf troonde op het privékantoor achter zijn bureau en juffrouw Bell troonde óp het bureau. „Dus dat is afgesproken dit is je laatste dag hier op kantoor, schat," zei John Ginger. „Het, gaat me aan het hart, maar zoolang jij hier bent, komt er van de zaken niets terecht. En de volgende week trouwen we. Is het niet net een droom En dat, danken we nu allemaal aan dien goeien ouwen Norton Graliam. Soms schaam ik me wel eens 'n beetje eigenlijk heb ik zijn goed heid niet verdiend." „Niet verdiend zong juffrouw Bell met schitterende oogen. „Je was toch de eenige, die hart had voor de zaak „Ja, hm, in zekeren zin wel," grin nikte John Ginger. „Als ik negentig procent loonsverlaging gekregen had, zou ik ook teruggekomen zijn. Maar alleen omdat, ik stapel verliefd was op jou, zie je." HET IS EEN Compliment WANNEER MEN U EEN Natuurlijke Schoonheid NOEMT Zorg, dat Uw teint natuurlijk van kleur is. maar vermijd den schijn van „make up". Accentueer Uw eigen kleur van Uw lippen, wangen en huid. Het Grondbeginsel der Kleurverandering, vastgelegd in Tangee lippenstift, poeder en rouge, verhoogt Uw e i g e r. natuurlijke kleur, waardoor U bekoorlijker en aantrekkelijker wordt. Begin vandaag nog Uw charme te verhoogen. Gebruik Tangee voor Uw lippen verf ze niet. Het wonderlijke van het Grondbeginsel der Kleurverande ring is, dat het de frissche roze kleur van Uw lippen op natuurlijke wijze verhoogt. Aangezien ook Tangee gelaats poeder verwerkt is volgens het ver bluffende Grondbeginsel der Kleur verandering. maakt ze Uw huid jonger en bekoorlijker Tangee maakt een einde aan het „gepoederd uitzien Wanneer U Tangee rouge oplegt, brengt het de natuurlijke kleur van Uw wangen naar voren- In vasten poedervorm en als crème verkrijgbaar. Tl Worlds Most Famous bpst.ck ENDS THAT PAINTED LOOK Alleen ECHT met TANGEE op de metalen buis. Waar niet verkrijgbaar, schrijft aan den importeur Jacq. Mot Jr., Sarphatistraat 115, Amsterdam 3-minuten Voor 't naar bed gaan 1Vapo- Rub krachtig op borst en keel wrijven, 2)óókderug insmeren, 3) borst dik insmeren en met warm flanel bedekken. Door de massage werkt Vicks direct door de huid als pappleister, terwijl de door de lichaams warmte ontstane dampen 1 8 x per minuut naar de ontstoken luchtwegen van neus, keel en borst worden ingeademd. De urenlang aanhoudende dubbe le werking verhelpt de meeste verkoudheden in één nacht. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten f 0.90 per grooten pot Laat Droste's tractatie-mannetje voor wat lekkers zorgen! Kerst klokjes en Kerstkransjes, Hulst blaadjes en de bekende Pastilles. ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor onze albur

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 47