De loge-rijen in het Teatro della 8caUi te Milaan. Een scène uit een der meest beroemde werken van Giuseppe Verdi, ,,Aida", waarvan Zondag 24 December 1871 de eerste opvoering te Cairo plaats vond. In den tempel van Isis. kerinneringsmedailles en voorwerpen, ter eere van den verafgoden meester gemaakt, en de pleinen waren met triomfbogen, vlaggen en standaarden versierd. Nooit werd aan een vorst zooveel hulde en eer bewezen. In de zaal, overvol van toeschouwers, uit alle landen te zamen gekomen, heersokte een aan waanzin grenzende geestdrift. Welk een woeste toejuichingen en donderende bravo's De vrouwen stonden overeind in haar loges, zij schreeuwden en gesticuleerden nog heftiger dan de mannen. Zij wuifden met haar zakdoekjes en wierpen kushanden toe aan den ouden meester, die, zeer kalm, met een eenigszins sceptisch glimlachje, aan al die demonstraties gewoon, tienmaal tot dertig maal het tooneel overliep, de hand gevende aan zijn vertolkers, die hij met zich voorttrok, eerst in statigen optocht, doch al sneller en sneller, ze zonder ophou den latende voorbijtrekken als een mensclielijke ris, die bezield scheen door de duizelingwekkende be weging van een oneindige, galoppeerende farandole." Men kan zich voorstellen, wat dit moet geweest zijn, wanneer men weet, dat in dit theaterge bouw, na het San Carlo-theater te ^Tapels het grootste van Italië, niet minder dan 3600 personen een plaats kunnen vinden. Buiten deze enorme theater ruimte heeft men in enkele neven zalen een alleszins bezienswaardig museum ingericht, waar men een uitgebreide collec tie merkwaardigheden op het gebied van opera, muziek, tooneel- en decorbouw kan bewonderen. Dat ten slotte op het zeer ruime tooneel met zijn schitterende inrichting en hulpmiddelen de opvoe ringsmogelijkheden bijna onbegrensd zijn, toonen de fotografische illustraties op deze bladzijden wel zeer overtuigend aan. Twee sterren van de Scala". Links de bariton Sjorza in de titelrol van Verdi's opera „Rigoletto" en rechts de sopraan-zangerts Toti dal Monte in haar rol van Gilda in dezelfde opera.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 4