PRACTISCHE KERSTCESCHENKJES GEHAAKTE HANDSCHOENEN Materiaalplrn. 100 gram vierdraadswol en een aluminium haakuaald nr. 15. 63 lossen opzetten en nog 2 lossen erbij voor het omkeeren. Ie toer: 63 stokjes. 2e toer 3 lossen, 63 stokjes. 3e toer: 2 lossen, 63 stokjes. 4e toer: 3 lossen, 48 stok jes. Nu de haaknaald uit het werk'nemen en den draad laten hangen. In het gaatje waarin het 48e stokje komt, wordt opnieuw ingestoken en met een nieuwen draad worden van hieruit 22 lossen gehaakt. Draad afhechten, doorgaan met de stokjes haken en boven het nieuwe toertje lossen 21 st. haken. In de laatste losse l/2 st. haken. 5e toer: 3 lossen, 70 stokjes. 6e toer: 3 lossen, 69 stokjes, y2 stokje, draad afhechten. 7e toer: insteken in het gaatje tusschen het 19e en 20e stokje van links, 21 lossen haken, 3 lossen, omkeeren. Verder haken met stokjes, dus 21 st. op de lossen en 52 st. op de st. van den 6en toer. 8e toer: 3 lossen, 73 st. 9e toer: 2 lossen, 73 st. 10e toer: 3 lossen, 52 st., draad laten hangen. In hetzelfde laatste gaatje insteken en met een nieuwen draad 19 lossen haken. Draad afhechten. Verder gaan met stokjes, het laatst y2 st. haken. 11e toer: 3 lossen, 71 st. 12e toer: 3 lossen, 70 st., y2 st., draad afhechten. De tweede helft: deze is tot den 8en toer gelijk aan de voorgaande helft. 8e toer: 3 lossen, 41 st. Draad laten hangen. In het gaatje van het laatste st. insteken en opnieuw 18 lossen haken. Draad afhechten. Verder gaan met de st., waarvan het laatste y2 st. is. 9e toer: 3 lossen, 59 st. 10e toer: 3 lossen, 59 st. 11e toer: 2 lossen, 59 st. Draad laten hangen (A). 11. Opnieuw bij den 8en toer beginnen. Acht gaatjes links van het 40e st. insteken en met een nieuwen draad 23 lossen haken. Omkeeren. 9e toer: 3 lossen en verder gaan met st. naar den kant van de vingers toe. 10e toer: 3 lossen, 29 st. Draad laten hangen. In hetzelfde gaatje als het laatste st. insteken en met een nieuwen draad 19 lossen haken den draad af hechten. Verder gaan met de st. waarvan het laatste y2 st. is. 11e toer: 3 lossen, verder st. waarvan het laatste y2 st. is. Draad afhechten. 12e toer: Deze wordt begonnen bij A, dus 3 lossen, 41 stokjes. Het 42e st. wordt gemaakt tusschen het, 28e en 29e st. van den Hen toer van gedeelte B. Dezen toer verder met st. afhaken. De laatste steek is y2 st. De verschillende deelen worden met een overhandschen steek aan elkaar genaaid. Ten slotte brengen we een eenvoudige versiering aan door op de handschoenen (deze werden van gele wol gehaakt) een koordje te rijgen van donkerbruine wol, dat van lossen wordt gehaakt. Doet u niet mee aan het maken van Kerstge schenkjes Dan nóg zullen deze gezellige hand werkjes welkom zijn, want welk jong meisje, dat naar de wintersport denkt te gaan, zal niet graag zulk een aardige skimuts willen breien of wie houdt er niet van zoo'n paar modern gehaakte handschoenen, die ons, vooral voor de fiets, zulke goede diensten kunnen bewijzen t GEBREIDE MUTS Materiaal 25 gram lichtblauwe en 25 gram witte tweedraads wol en aluminium breinaalden nr. 2 y2. Men breit de muts heen- en teruggaande recht, zoodat er ribbels ontstaan. Er worden telkens afwisselend 2 naalden wit en 2 naalden lichtblauw gebreid. De le steek wordt telkens recht afgehaald. Men begint achteraan bij het mid dengedeelte van het hoofd met een opzetrand van 55 steken (wit). Bij de 3e naald en 19 maal bij iedere 2e volgende naald wordt bij het begin van de naald 1 steek geminderd en op het einde van de naald 1 steek ie l? a l§ PATROOn VAM DE SKI-MUTS I9cm. BREED Bij de volgende 20 heengaande naalden wordt bij het begin van de naald 1 steek gemeerderd en op het einde van de naald 1 steek geminderd. Nu is de eerste groote punt af. Voor de kleinere, middelste punt wordt bij de volgende 10 heen gaande naalden bij het begin van de naald telkens 1 steek geminderd en op het einde van de naald 1 steek gemeerderd, terwijl by de volgende 10 heen gaande naalden bij het begin van de naald 1 steek gemeerderd en op het einde van de naald 1 steek geminderd wordt. Dan breit men de volgende groote punt zooals de eerste groote punt en kant vervolgens alle steken af. Ten slotte worden de achterste naad en de bovenste schuine deelen volgens afgebeeld knip- patroontje aan elkaar genaaid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 52