FEEST VREUGDE Hoe men de Kerstdagen ook beschouwt, steeds zijn het dagen, die meer dan gewoon van ons uiterlijk eisehen. De kleeding dient zich bij de feestelijke stemming aan te passen. Wij geven hier enkele voorbeelden, hoe dit in de wereld, die de mode maakt, wordt gedacht. Plaatje nummer één brengt een der nieuw ste Parijsche creaties, die zoowel geschikt is voor restaurant en schouwburg als voor het familiefeest. Een japon van fijn wit laken, die een merkwaardige gelijkenis toont met het amazonekleed, waarin de vorige generatie zoo voordeelig uitkwam. De tweede japon, die van zwarte kant is, wordt versierd inet een modernen gesp van strasz met enkele gekleurde steenen, terwijl de voorbaan ragfijn geplooid is. Het kleine sleepje moge lastig zijn, het kleedtin ieder geval bijzonder goed en kan latei- gemakkelijk weggenomen worden. Eenvoudiger, en daardoor voor meer gele genheden te gebruiken, is de japon van het derde plaatje. Zware zwarte zijde, afgezet met georgette in fuchsia en korenblauw. 'n Gewaagde combinatie, die het echter goed doet als men de juiste tinten neemt. Het mofje, dat tevens dienst kan doen als tascli, is een modi.sch snufje, dat boven dien practisch mag lieeten. Ten slotte een feestjurk van soepel wit velours chiffon, dat men tegenwoordig in onkreukbare kwaliteiten kan krijgen. De bo lero is op kunstzinnige wijze vervaardigd van wijnroode soutache, een garneering, die ook den rok siert. De feestelijke kleeding is voor de vrouw een der factoren, waarvan haar genoegen voor een groot deel afhangt. Ook wie een voudig van aard is, voelt nu de behoefte om zich wat op te schikken, te meer omdat zij daardoor tevens voor haar omgeving de feestelijke stemming verhoogt. 54

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 54