IN 'S LANDS VERGADERZAAL TWEEDE-KAMER IMPRESSIES door mr. van Bolhuis ■**&<?-*> 16 November. De kalender aan den wand spreekt duidelijke taal. Het was de dag, waarop minister Colijn en mi nister de Wilde bij, het politiek dehat hebben geantwoord. Als het vroeger bij een avondvergadering middernacht was, schreed aanstonds de Kamer bewaarder naar den kalenderdan scheurde deze generalissimus der boden een blaadje af met een gebaar, dat tegelijk accuratesse verried en een stillen wenk aan den onvermoeibaren voorzitter of waarnemenden president inhield. Thans echter geschiedt dat lang niet altijd meer en als soms een van de leden doet, wat vroeger de Kamerbewaarder placht te verrichten, kijkt de voorzitter hem lichtelijk ver stoord aan. Op de eerste photo zitten de voor zitter mr. van Schaik, en de griffier mr. Kesper aandachtig te luisteren. Do onge com mies "griffier mr. Schepel. in wiens hoofd reeds alle wijsheid schijnt te zijn gevaren van de boeken, die voor hem liggen, zit aan de andere zijde van den voorzitter. De kalender wordt bewaakt door een paar Kamerboden. En aan den anderen kant, naast mr. Kesper, ziet men nog juist 't spreekgestoelte met microphoon. Ministers echter spreken nimmer van den katheder en de blikken richten zich thans naar de regeerings- tafel. Op de tweede photo ziet men drie sociaal-demo cratische Kamerleden, die de hoofden bijeensteken om van gedachten te wisselen over de een of andere ministerieele uitlating. Het zijn prof. van Gelderen, die, na een langdurig verblijf in Nederlandsch-Indië eenige jaren hoofd van de afdeeling crisiszaken bij het departement van Koloniën is geweest en nog dikwijls een praatje met den minister-president maakt ir. Alharda, de leider van de sociaal-demo cratische fractie, en de nog betrekkelijk jonge ir. Vos. bekend propagandist voor het Plan van den Arbeid. Vóór prof. van Gelderen zit mr. Rost van Tonningen, vol Oostenrijksche herinneringen en vol nationaal-socialistischen strijdlust. Diens geestverwant De Marchant et d'Ansembourg aanschouwen wij op de derde photo. Gewoonlijk is deze Limburger goed gehumeurd. Ditmaal schijnt hij in een vrij zwaarmoedige bui te verkeeren. De nationaal-socialistische afgevaardigden zitten evenals de staatkundig-gereformeerden en christen democraten aan de linkerzijde. Tegenover hen, doch van hen gescheiden door het middenvak, waar de stenografen een plaats hebben gevonden, bevinden zich de roomsch-katholieken anti-revolutionnairen en christelijk-historischen. Op de vierde photo ziet men vele reeds eerder genoemde bekenden (zie de dertiende photo in het vorig nummer Naast jhr. de Geer zit de anti-revolutionnaire agrariër Van den Heuvel. In de rij banken daarnevens ziet men achter den christelijk-historischen afgevaardigdeTilanus den anti-revolutionnairen nieuweling Meijerink.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 5