Voor heil zit ds. Kersten zich reeds te prepareeren voor de repliek, die hij na de rede van minister de Wilde ten beste zal gevenVoor hem zitten respectievelijk de vrijzinnig-democratische afgevaardigden Ebels, mr. Joekes, mr. Oud, Schilt- huisen mevr. Bakker-Nort. De liberale afgevaardig den Wendelaaren Bierema hebben stoelen veroverd nabij de stenografen en evenals mr. Oud verliezen zij geen woord van het gesprokene. Minder aan dachtig zijn op dit oogen- blik de communisten. Voor lien komt het blijkbaar op eenige millioenen meer of minder niet aan. De heer De Visser geeft instructies aan zijn Indonesischen partijgenoot Roestam Ef- fendi en de heer Wijnkoop leest rustig zijn krantje. Iets verder ziet men de christen-democraten Posthuma en Van Houten en daarachter de liberalen dr. Vos en jhr. ir. van Lidth de Jeude. De bekwame oud-minister van Waterstaat is voor de groote pers- en publieke tribune totaal onzichtbaar. Even later is de opstelling „weder geheel anders". Op de negende photo toch ziet uien dr. Bierema in het gezelschap van de roomsch- katholieke afgevaardigden Deckers, Andriessen en Ruijs de Beerenbrouck. En een volgend beeld toontonseen andergedeelte van de regeeringstafel. De ministers Slotemaker de Bruine, Van Buureir en Romme volgen vol belang stelling het betoog van hun ambtgenoot van Finan ciën. Onmiddellijk bij hun plaatsen sluiten de christe lijk-historische banken aan. Men ziet daar in al zijn massieve landelijkheid den heer Weitkamp, die van alleKamerleden den zwaar den horlogeketting torst, wiens parlementair debuut het verorberen van een appel in de vergaderzaal heet te zijn geweest, maar die zich al spoedig aan dit milieu heeft weten aan te passen en die in het bij zonder tegenover de uiterste linkerzijde grooten strijd lust aan den dag legt. Naast hem zit zijn partijgenoot Krol en daarachter jhr. mr. Rutgers van Rozenburg. A f Thans verhuizen wij weder naar de overzijde van de Kamer. De heer Drees zit aandachtig te luisteren. Ds. Faber daarentegen maakt een praatje met de beide socialistische dames, van wie mevr. de Vries- Bruins grif op het gesprek ingaat. Het verheugt ons, dat onder deze reeks photo's ook die voorkomt van den heer Pippel, den directeur der griffie. Men ziet hem slechts zelden in de ver gaderzaal, maar deze stoere veteraan, die o.a. een lezenswaardig boek over het Reglement van Orde der Tweede Kamer heeft geschre ven, is aller vraagbaak. Verplaatsten wij den lezer aldus een oogenblik naar een der klei nere vertrekken van het Kamer gebouw, de dertiende photo brengt ons opnieuw naar de vergaderzaal. Alweder enkele aandachtig luiste rende ministers Het is toch niet om een verraderlijken gaap te onderdrukken of om op symbo lische wijze te kennen te geven, dat de afgevaardigde, die thans aan het woord is, maar liever zwijgen moest, dat minister Weiter de hand voor zijn mond houdt Minister van Boeijen zit in lijdzame aan dacht naast hem. En hoog boven hun hoofden, hoog ook boven de perstribune zien de habitue's der publieke tribune dit abele schouwspel aanNiet allen zijn geabonneerd op deze vergade ringen, maar men vindt er toch onder, die slechts zelden ontbre ken. Men beweert zelfs, dat de aangename temperatuur (volgens enkele journalisten bijkans een drukkende hitte) meer dan een der vaste bezoekers van de publieke tribune bijkans evenzeer aantrekt als de welsprekendheid van mi nisters en Kamerleden. Maar het zijn natuurlijk booze tongen, die dat beweren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 7