EEN ZIEYERSCHAT TE STOCKHOLM Bij de opgravingen ontdekte men bovenstaande prachtig gedreven zilveren sehaal Nykopin (1657-1703). opname van de andere pan. welke eveneens waardevolle geldstukken en zilverwaar bevatte. Te Stockholm werd onlangs bij het graven in een kelder een groot aantal zilveren munten en voorwerpen ontdekt, dateerende uit pl.in. 1700. De schat was bewaard gebleven in koperen pannen, welke, evenals de munten, door den tijd in het geheel niet waren aangetast. Op den bodem van een der vaten werden eenige oude documenten aangetroffen, welke, naar de deskundigen verwachten, opheldering zullen geven over de herkomst van den schat en om welke reden deze begraven werd. Hoewel door ouderdom en vocht de papieren gedeeltelijk zijn vergaan, trachten de oudheidkundige experts van het Historisch Museum te Stockholm aan de hand ervan het raadsel dezer interessante ontdekking te ontwarren. Voor zoover op het oogenblik bekend is, werd de schat destijds door den edelman Johan Lohe begraven. Een foto van de zilveren voorwerpen en koperen vaten, zooals die bij de opgraving werden aangetroffen. In het gatdat in den kelder gegraven was. ziet men duidelijk een van de pannen, waarin de schat zich nog bevindt, vóór deze aan een nauwkeuriger onderzoek werd onderworpen. Een der vaten, gevuld met munten en zilveren voorwerpen. Enkele van de acht tienduizend zilveren munten, waaruit de schat van Stockholm bestond. Zij datee ren alle van vóór het jaar 1742.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 9