MARCO POLO DE AVONTUREN VAN De prinses en de wree.de Saraceen Ahmed, die het meisje voor zichzelf begeerde en hoor in zijn slot opsloot, waaruit zij later door Marco Polo bevrijd werd. Het is inderdaad een lust om van de belevenissen van dezen grootsten aller avonturiers kennis te nemen en zeker wanneer die op een dusdanige groot- scheepsche wijze verfilmd zijn, als hier 't geval is. Tnited Artists is juist dezer dagen gereed gekomen met de verfilming van W I Marco Polo, misschien wel een der grootste reizigers en avonturiers die de wereld ooit gekend heeft. Zijn vader, een koopman in Venetië, stuurde hem als jongste van zijn drie zoons met een opdracht naar Azië, niet, wijl de jongeman zoo'n buitengewoon goed zakenman was, maar omdat hij een grooten avontuurlijken geest bezat en zijn vader van oor deel was, dat hij daar door iets waardevols van zijn reizen zou meebrengen. Marco Polo rolt ech ter ill de meest vreem de en avontuurlijke situaties en daarom is het ook niet te verwonderen, dat hij van iederen jongen in diens schooljaren de ideale held was. Nu De plechtige, indruk wekkende meneer op de linksche foto is de groóte Khan. op wiens dochter Marco Polo zoo herig verliefd wordt (George Barbier). Marco Polo (Gary Cooperen prinses Kukachin (de nieuwe actrice. Sigrid Gurie) in een feeder tête-A-tête. Dal het ook aan sen satie niet ontbreekt, be wijst deze foto, waarbij man en paard den af grond in gejaagd wor den. Marco zon echter Marco Polo niet zijn indien hij hierbij was omgekomen. is hij ten leven gewekt in de film door Gary Cooper, den uitne men - den acteur, die over al den bravour beschikt, welke voor zoo'n rol vereiselit wordt. Want niet alleen moet hij verliefd worden op een exotische prinses, maar bovendien dien de hij te vechten tegen alle mogelijke bandie ten, samenzweerders en opstandelingen. Hij zou echter in zijn taak te kort geschoten zijn, indien hij het er niet levend had afge bracht, of indien hij zonder prinses naar huis was gekomen. Want ook de echte Marco Polo slaagde er steeds opnieuw in op zijn pootjes terecht te komen en datgene te bereiken wat hij wilde. Daarom dat wij dan deze excellente avonturenfilm reeds thans een plaatsje inruimen, alhoewel liet nog wel even zal duren alvorens zij in Holland uitkomt. Maar dat, als het eenmaal zoo ver is, iedereen deze film gaat kijken, die iets van zijn roman gelezen heeft, daarvan zijn we overtuigd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 15