ZEEUWSCHE SPORT i 19 Nog een gevaarlijke aanval op het doel van Middelburg. Mei een ver doelpunt weet Goes den Middelburg-keeper te verrassen en het,eerste doelpunt te scoren. Een regenrijke Zaterdag deed niets goeds verwachten eh we waren reeds voorbereid op een volgenden voetballoozen Zondag, toen het weer begon op te klaren en zoowaar een winter zonnetje eenige kleur kwam geven aan de zwaar bemodderde velden. Een fiksehe hagelbui kon niet verhinderen, dat de wedstrijd Zeelandia-Vlissingen werd uitgespeeld. Een glad veld. een vaak doorglij dende bal en modder, modder en nog eens modder. Allerminst een toestand, welke 'n normalen uitslag waarborgde. De score 4-5 voor Vlissingen is, gezien het vertoonde spel, wel te verklaren, doch deze doelpuntenrijkdom is zeker geen goede afspiegeling van de normale productiviteit der voorhoeden. Er valt over den wedstrijd zelf weinig moois te vertellen. Het spel van Vlissingen klopte beter en er zat meer combinatie in dan bij Zeelandia, waar wel hard gewerkt werd sommige momenten, doch waar aan het plaatsen, snel reageeren en combinatie-spel nogal wat ontbrak. Zeelandia ligt wat door elkaar, terwijl de voorhoede te langzaam is. De midvoor .wacht" te veel en is te weinig aetief, de linksbinnen mist snelheid en de rechtsbinnen reageert niet vlug genoeg en heeft niet voldoende bekwaamheid in 't behandelen van den bal. De vleugelspelers vormden het beste deel van den aanval. Daarbij bleef de middenlinie te veel ach ter om steun te verleenen aan de achterhoede. Vaak was dit noodig, doch dikwijls gebeurde het ook over bodig. De achterhoede maakte veel fouten en be zorgde daardoor den keeper, die niet in zijn besten vorm speelde, veel last. Bij Vlissingen was de aanval actiever en wist, dank zij meer en beteren steun van de middenlinie, meer en gevaarlijker aanvallen te doen. De verdediging had niet zoo'n bijzonder zware taak, al was het met de gladheid van het veld wel geducht oppassen. De keeper maakte den indruk van een niet al te besten middag te hebben, wat te vergeven is als het modderige doel in oogenschouw genomen wordt. Z ijn vervanger tegen het eind maak - te ook niet bepaald een grootschen indruk, maar mag om het korte poosje niet beoordeeld worden. Middelburg verspeelde een kostbaar punt, zeker nu Vlissingen won en Goes is met het gelijke spel, 2-2, gebaat. Bovendien speelde Hero den Vlissingers ook nog in de kaart door gelijk te spelen tegen R.B.C. (2-2). Mocht men de beide Bredasche rivalen Breda en De Baronie nog als gevaarlijke concurrenten heb ben beschouwd, door elkaar een puntje af te snoepen zijn ze weer verder buiten de kampioenszone ge komen. De O-O-uitslag van de derby De Baronie- Breda wijst op een spannenden strijd. R.C.S. krijgt door deze uitslagen kans om hoogerop te komen en indien de wedstrijd tegen De Zeeuwen was door gegaan zou een aardige verschuiving in de rang lijst hebben kunnen plaatsvinden. Intusschen ver overde R.B.O. een puntje, dat deze hekkensluiters wel noodig hebben. Hierdoor is echter het voordeel De Middelburgsche verdediging in de knel. voor Goes uit het gelijke spel tegen Mid delburg niet meer zoo groot. De beide concurrenten in de gevaarlijke zone ont- loopen elkaar op die wijze niets. Met niet minder dan drie gelijke spelen levert de tweede klasse weinig bevredi gende uitslagen, al hebben de uitslagen het voordeel, dat de spanning niet ver mindert. Het Kerstprogramma krijgt wel heel veel belang. Goes moet thuis op passen, want Zeelandia heeft goede plan nen. R.B.C. is op den goeden weg schijn baar maar of Breda het eerste slachtoffer wordt betwijfelen we. R.C.S. zou in Vlissingen graag revanche nemen. Zou het lukken Het kan, maar 't ligt niet direct voor de hand. Mid delburg ontvangt De Baronie en moet absoluut win nen om niet teveel van zijn kansen te verspelen. De Zeeuwen kan de plaatselijke Vlissingen ploeg en de buren uit Middelburg een handje helpen door van llero te winnen. Zelfs R.C.S. zou door een overwin ning op Vlissingen er mee gebaat zijn. Waarschijnlijk is 't niet, dat De Zeeuwen winnen, maar onmogelijk is in de voetbalwereld zulk een resultaat ook niet. Ken goed gestopt schot. dal gevaarlijk in den rechterhoek werd geplaatst. Een spannende schermutseling in het veld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 19