fcltal van modellm E V KRLASTIM VAN ENGELEN EVERS HEEZE (N-BR.) weer andere voorrechte,n al waren er donkere ver wikkelingen gekomen, sinds den dood van Nicolaas Varick. Ken prettig ideetje bracht opeens een vonk in haar oogen, toen zij haar schrale post meenam naar de bibliotheek, (leen gepieker, om vijf voor negen op een werkdag /.ij haalde een paar boeken, en dan aan 't werk, met die aanteekeningen van Nicolaas Varick voor zich. Opwindend was 't, niet, maar vervelend ook niet 't werd goed betaald, en 't hield haar hier. Kr was niemand in de bibliotheek, maar op de groote tafel lagen een jas en een hoed, die zij kende. Zij bleef er bij staan, niet een glimlachje. Ze waren precies zooals hij. Groot, en makkelijk en bescher mend. Haar vingers raakten de jas aan, en bleven er. „Pas maar goed op hem, Groote Jas. Hij is zoo'n schat en hij is zoo dwaas roekeloos. Hij kan zich niet indenken, dat al die mensehen niet net. zoo hartelijk en eerlijk zijn als hij. Maar dat zijn ze niet. 't Zijn beesten, hongerige wolven, die loeren, 'om hem tegen den grond te krijgen." Ze zei het niet luidop natuurlijk, maar de gedachte was er, en een opdrang van vrees en hartstochte lijken beschermingsijver. Haar hand gleed van de ruige jasmouw af. Hij zou waarschijnlijk dadelijk terugkomen. Jessamy draalde en opende onderwijl haar post. De brief van Spencer was gauw gelezen. Die be vatte dank voor haar maandelijksch rapport over haar werk en hield een cheque in. Verder was er niets dan het tijdschriftje. Het leek nogal een aanstellerig mondain ding geen echte kwaliteit, maar wel handig in elkaar ge zet. Kr stonden babbeltjes over de uitgaande wereld in, amusant vrijmoedig. Zij las een paar regels en trok haar wenkbrauwen samen. Nee, dat was niet amusant meer. 't was venijnig. 'n schend blaadje. Wie had 't haar gestuurd, en waarom 't Zag er niet als een proefnummer uit 't kruisbandje was onbedrukt en 't adres met de hand geschreven, in blökletters. Dat was eigenaardig en niet prettig, 't Leek, of de afzender onbekend wou blijven. Zij bladerde en trof een gemerkte pagina- De frons werd dieper tussehen Jessamy's oogen. Zij las eerst verbaasd, toen verontwaardigd en einde lijk met een toorn, die al het andere wegvaagde. Kr stonden twee berichtjes, listig bij elkaar geplaatst.. „Er moet hcusch eens een maximum-snelheid voor jonge millionnairs worden voorgeschreven. We hooren, dat zekere jongeman met een banktegoed van een el, gloednieuw, 't nu reeds tot trouwbreuk- gebracht heeft. Of liever tot een vriendschappe lijke schikking. Men fluistert althans, dat hij korte lings een cheque van vijftigduizend dollars heeft vereerd aan zekere jongedame van den anderen kant van 't voetlicht, dus er zullen nergens getuigen noo- dig zijn." „Mejuffrouw Lois La Koelie, het blonde vuurwerk je in „Tintel, tintel, diamant", spreekt alle ge ruchten, dat zij weldra gaat trouwen, tegen." „Ik geloof 't. niet.Jessamy wierp liet blaadje van zich af. 't Was schandelijk, dat zulke dingen gedrukt mochten worden 't Was schandelijk, dat iemand haar dat vieze pamflet dorst te sturen anoniem. Dick moest ze aanklagen of dat vunze bureau opzoeken en iemand afranselen Kr lag een opgevouwen krant naast de jas van Dick. Het weggesmeten blaadje botste er tegen en stiet de krant op den vloer, met een aantal strookjes, die er op een net stapeltje onder hadden gelegen. Jessamy bukt.e zich om ze op te rapen. 't Waren blijkbaar verrekende cheques. Eén er van keek liaa'r onbeschaamd aan, toen zij reikte, 0111 er bij te komen. „Lois La Roche. vijftigduizend dollars." Zij keerde het papiertje 0111 en zag de sierlijke handteekening van Lois La Roche en vlug legde zij alles weer in orde op de tafel. Haar gezicht gloeide nu niet meer van verontwaardiging. Het was bleek en verwrongen. Het was haast niet te gelooven Dick Maar daar was de cheque, en dat spottende berichtje, te stellig, om heelemaal ongegrond te zijn. Zooiets verzinnen dorsten zij niet smaadschrift werd door de wet gestraft. Zij dacht rampzalig aan de heerlijke och- tendritten en de herfstwandelingen, aan een blik, een woord, een zachtheid van stem kleinigheden, die maar één ding beteekenen konden. En onderwijl was er steedsdit geweest- Even kreeg zij hoop door dc gedachte aan Nicky Varick. Hem, of zelfs Oliver, kon zij eerder verdenken, maar zoo dwaas zou Dick niet zijn, zooveel geld uit te geven, om Nickv uit een zijner verlegenheden te helpen, en Oliver was te voorzichtig, om zich ver op glad ijs te wagen. En dat berichtje klonk zoo zeker Ze móésten wel zekerheid hebben, als ze zooiets dorsten te drukken. Het leek haar niets voor Dick, maar wat kénde zij Dick Bradshaw eigenlijk 1 Buiten zijn knapheid en zijn prettigen lach. en die warme, geheime gedachte aan hem in haar hart f Hij kon ieder oogeriblik binnenkomen. Snel greep Jessamy haar dingen bij elkaar, zelfs het hatelijke blaadje en het kruisbandje, en zij repte zich weg. Zij wou Dick nu niet zien. Misschien wou ze hem wel nooit meer zien. Nauwelijks was ze weg, of Dick kwam binnen. Hij nam zijn jas, zag de krant en dacht aan de cheques, die hij er onder had geborgen. Die had hij met de ochtendpost ontvangen. Hij ging de safe openen en wierp de papieren er in. Hij had nu geen tijd 0111 ze na te zien de auto stond te wachten, en hij zou kwart over tien bij Jordan op 't kantoor zijn. Jessamy zag den snellen wagen de laan doorschie ten. Dat was nu zijn leven zelfvertrouwen, macht- snelheid, vertoon. Zij ging naar haar bureau. Haar werk moest zij afmaken, maar zij zou zich haasten wat zij kon, en dan verliet zij voorgoed dit huis, met haar kostelijke gratificatie, van tienduizend dollar. Maar zij had nog maanden taaien arbeid voor den boeg. Dick haastte zich zooveel mogelijk, toen hij dien middag naar huis reed. Hij had al vroeg teruggewild, maar zijn tijd was zeer bezet geweest, 't Gesprek met Jordan had alléén al zoo lang geduurd. Herinnerend glimlachte hij. Jordan's vriend Harvey had toegege ven de koop was gesloten voor driehonderdvijftig duizend. Binnen de veertien dagen werd de eigen dom overgedragen, was hij bezitter van een heelen bergkant in een noordwestelijken staat. Jordan had de transactie met een dinertje willen vieren, maar hij had bedankt. Hij wou terug zijn op Lynnewood, voor Jessamy naar huis ging. Er was een half jaar verloopen sinds Nicolaas Varick overleed, hem zijn tegenwoordigen rijkdom, een gouden belofte en een stalen plicht nalatend. Een dag 11a het sterfgeval had hij een kort, raadsel achtig zinnetje neergeschreven: „Kan haar 19 Decem ber vragen." Vervolg op blz. 26 VERLAAGDE PRIJZEN Wol - 50 gram. .Mot Krimpvrij. Kleur 36 cent. Katoen 100 gram. Krimpvrij. Kleurecht. Tr lasol geverfd, 36 cent. Ongebleekt 100 gramweergaloos sterk 20 cent. Kn of lengte 359 M Een losse greep uit den schat van modellen in het nieuwe nummer van „Praten en Breien". Ze komen op dit formaat nauwelijks tot hun recht. Maar als U ze ziet in het breiblad zelf, scherp gedrukt op mooi papier, met een duidelijke, overzichtelijke beschrijving erbij, zult U zóó naar de breinaalden willen grijpen! „Praten en Breien" No. 38 is nóg weer beter gedrukt, in een nóg mooier kleed gestoken en de inhoud is rijker en oorspron kelijker dan ooit te voren! U mag het nteuiv'e nummer niet missen 1 Stuur 5 omslagen can Everlasting naar Heeze, dan zenden wij het U gratis en francoNo. 38

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 23