ZEEUWSCHE OMROEP In de Doopsgezinde kerk te Middel burg werd Zaterdag en Zondag j.l. een Kerstspel van iJlse Mögelin opgevoerd dat bijzonder de aandacht trok door zijn moderne opvatting en uitvoering 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze be richten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Axel, dat de be kende paardenfokkersvereeniging „Ar beid adelt" ontbonden is. Zeer waarschijnlijk zijn de leden tot de ontdekking gekomen dat de adel niet arbeidt Onze correspondent te Middelburg bericht ons, dat 'n ingezetene op den publieken weg een grooten doofpot ge vonden heeft. Wanneer de eigenaar niet vlug komt opdagen, zal hij het voorwerp door de reiniging laten weghalen. Gezien de genegenheid voor doof potten in Zeeland, gelooven wij niet dat liet dreigement uitgevoerd zal worden. Wij vernamen uit Zierikzee, dat daar onder eigenaardige omstandigheden brand in een schoenmakerij is ontstaan. De politie vermoedt, dat er kortsluiting in een pikdraad ontstaan is De raad van Borsselen heeft er in zijn laatste zitting, die niet geheim was, ernstig over gedacht om de schoolkin deren dagelijks op kopjes chocolade melk te onthalen. Ten slotte is men teruggedeinsd voor de consequenties. Gevreesd werd voor toenemend geoorloofd schoolverzuim tijdens de les-uren Te Vlissingen. zoo vernamen wij, heeft een gas-offieier interessante de monstraties met lichtgevende verf ge houden. De kwaliteit is zoo uitstekend, dat ieder, die ermee schilderen wil, een zon nebril moet opzetten. Stappen bij de justitie zullen worden gedaan 0111 te bereiken, dat het aanwen den van deze verf niet valt onder de pogingen tot oplichting Onze speciale medewerker te Aarden- burg voor Kunst en Letteren (niet van banket) meldt ons. dat de rederijkei's- kamer „Fortuna" een opvoering heeft gegeven van,Eén die niet geteld wordt". Dit was niet bedoelt als onaardig heid voor liet publiek. Er komt trouwens altijd meer dan een bezoeker Onze medische adviseur op Zuid- Beveland seint ons, dat hij gisteravond onder Hoedekenskerke een geval van roodvonk geconstateerd heeft. Wanneer met I Januari a.s. de wij ziging van de rijwielverordening van kracht is geworden, zullen zich 's avonds wel meer van dergelijke gevallen voor doen Fit verschillende plaatsen bereikten ons brieven van menschen. die daarin schrijden, dat zij een pestvogel in hun tuin gezien hebben. Met droefheid maken wij hier mel ding van. Wat is er nog weinig liefde voor de dieren in Zeeland Wij sluiten nu tot de volgende week, dames en heeren J)e jager, diep bedroefd, dal hij Sneeuw- ioitje wegvoeren moet. De bloeiende M tddelburgsclie Schaakclub vierde de vorige week haar dertigjarig bestaan,? feest. De kleuters van de Vlissingsche Fröbel school voerden met verrassend sueces 't sprookje Sneeuwwitje ten tooneele. De booze konin gin spiegelt je, spiegeltje aan den wand, wie is de schoonste in 't land f Sneeuwwitje bij de dwergen. Onder Nieuwland verrijst het pompstation voor de aansluiting van de Zuid- Berelandsche met de Walchersche waterleiding. Sneeuwwitje op de baar met voor haar den prins, die haar ten leven zal komen wekken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25