DURYEA Ik was heele maal van de kook! HIJ LEEK EEN DWAAS.... Rheumatische Pijnen KLOOSTERBALSEN Gelukkig niet voorlangen tijd! M i 11 i oe n e n Levertra a n - 26 C3% Al zeg ik het zelf, ik weet, wat góéd koken is. Mijn kookkunst wordt dan ook altijd en door iedereen ge prezen. Mijn verwondering en mijn teleurstelling zijn daar om des te meer verklaarbaar, toen gisteren de andijvie en de soep werden doodgezwe gen. Niemand had er een goed woord voor over. Iets moest daarvan toch de oorzaak zijn. Ja iets na tuurlijk dat had ik toch kunnen wetenBeter ten hal ve gekeerd, dan ten heele gedwaald. Van nu af aan zal ik er speciaal op letten, dat ik Maizena fabrikaat Duryea gebruik. En het is eveneens een goede raad aan U: let voortaan ook op het merk Maizena en den naam van den uitvinder Duryea. FABRIKAAT Vervolg van blz. 23 Nu was liét 21 December. Hij was twee dagen over zijn tijd, maar het huis was vol rumoerige mensehen geweest, en bij die gelegenheid althans wou hij zeker zijn, dat er niemand oj> hem aan kon komen vallen. Vroeg in den middag had hij door een specialen bode een groote doos bloemen naar Lvnnewood laten brengen, en Dick was zich prettig bewust, dat hij al zijft gasten in de stad had gelaten, waar zij het liefst waren, en dat zij eerst laat terug zouden komen. Het terrein was vrij voor een dinertje thuis, alleen met tweeën. Hij zou Jessamy overhalen, om te blijven. Hij stelde zich haar al voor, aan liet. hoofd van zijn tafel zittend, waar hij haar hebben wilde. Hij zag haar dikwijls zoo voor zich, en dat kon hij haar vandaag vertellen. De scherpe lucht van den December - middag sloeg in zijn gezicht, koud maar opwekkend. Hij reed snel, attent en ernstig, maar met een verwachtende tinteling van zenuwen onder de uit wendige kalmte. Eindelijk Lvnnewood, met zacht stralend licht door vele ramen. Hij wachtte nauwelijks tot de deur dicht was. „Juffrouw Landon al weg, Jennison „Nee, meneerjuffrouw Landon is op haar kantoor." Hij ging er aanstonds heen, maar die lichte opwinding in zijn aderen bracht hem er toe, zacht de studeerkamer in te gaan, waarachter haar kantoor lag. Even bleef hij daar staan, en hij keek door de halfopen deur. zooals hij dien anderen dag gedaan had. toen hij aan den oproep van een stervende had ge hoorzaamd. Zij zat in dezelfde houding als toen, het fraai besneden profiel licht gebogen over haar werk en haar haar warm glanzend in het laatste licht van het raam achter haar. Het tafereel was er, en toch was 't niet precies hetzelfde. Zij staarde niet neer op die eeuwige papieren zij zat voor zich uit te staren met. een strakken, harden blik, en haar mooie, sterke handen waren stil. Toen, zonder waar schuwing, ging het trotsehe hoofd naar omlaag en hij hoorde het zachte, schok kende gehuiver van een snik. Met drie groote stappen was hij de kamer door. „Jessamy, wat is er f Wat is er gebeurd O, lieveling. Zij had ternauwernood tijd om een verschrikt gezicht op te heffen, voor hij zich over haar heen boog, bezorgd en verslagen. Sterke handen bogen om haar schouders, feeder, maar ze lichtten haar bijna van haar stoel om haar te dwingen, hem aan te kijken. Hij kon niet hebben, dat zij zoo keek, zonder dat hij zijn armen om haar heen had, haar dicht en warm tegen zich hield. „Jessamy, zeg me wat er is! Laat me je helpen. 'Waar ben ik goed voor op de wereld, als ik dat voor jou niet kan doen Ik wil zoo graag alles met. je deelen, liefste, 't goede en 't slechte. Ik wil. pardon, ik had het niet zoo onhandig aan willen pakken. Zijn armen vielen plotseling langs zijn zijden neer. Want een korte seconde had het geschenen, dat zij bijna tegen hem aan lag, innig en overgevend, maar toen had zij zich snel teruggetrokken, van hem weg, en haar oogen hadden ge schitterd door iets, dat meer op toorn dan op tranen leek. „O nee. 't is niets, heusch niet Ik stelde me aan als een idioot, maar 't is nu over. 't. Was niet de moeite waard om over te spreken." Trots trok haar zelfbelieersching bijeen, 't Was om wild te worden, dat hij haar zoo betrapt had, gebroken en huilend. om hém Zij sprak haastig door, eer hij antwoorden kon. ,.'t Is heel vriendelijk, dat je me wilt helpen, maar zoo ernstig is't niet. Ik was alleen moe, en..een mensch gaat soms aan 't denken, en voor ik er erg in had kreeg ik 'f te kwaad en had ik medelijden met mezelf. Maar 't, is al over, en ik zal niet meer zoo dwaas zijn." Onwillekeurig bracht zij het hoofd iets naar achter, de kin omhoog. Dick voelde zich afgestooten, hij begreep het niet. Zij was zoo gauw weer kalm, té gauw. Misschien nam ze 't. kwalijk, dat hij zich zoo tactloos in haar particuliere aan gelegenheden gemengd had. ,.'t Was niet dwaas," zei hij ernstig. „Je krijgt 't niet om niemendal te kwaad. Ik wil me niet indringen, maar ik zou er alles voor over hebben om je te helpen - als ik kon." Wat keek hij bezorgd en vriendelijk 't was moeilijk te blijven bedenken, dat hij per saldo niets beters was dan die lichtzinnige kring van de Varicks, die alleen maar dachten aan voortrazen en geld vergooien, en dansen en fuifjes, en meisjes aanhalen om ze later af te stooten en te paaien met geld. Zij ver schoof iets naar het andere einde van het bureau en streek een paar papieren, glad. „Ik bedoelde dit," zei ze, ,,'t is iets, waar op 't oogenblik niets aan te doen valt. Ik.. herinnerde me iets, en toen liet ik me gaan. Zooiets zal iedereen wel eens hebben." „Dat zal wel," zei hij spijtig. „Iedereen moet zijn pakje dragen." Ilij wist, dat het geen zeer schrandere opmerking was, maar hij voelde zich hulpeloos, niet tot spreken in staat. Zij had natuurlijk haar persoonlijke pro blemen, waarvan hij niets wist. Uit halve vertrouwelijkheden, waartoe zij zich soms had laten gaan, was Dick gaan vermoeden, dat zij zorgen en verdriet achter den rug had, en nog niet zooveel jaren. De lange ziekte van een geliefden vader, zijn dood, en het verlies van een tehuis. Hij wist zelf wat het was, alleen te staan, niemand van zichzelf op de wereld te hebben. „Ik had gehoopt," hernam hij lang zaam, „dat je me ooit zou permitteeren, je heelen levensweg lang je pakjes te dragen." Het was er uit, en onmiddellijk voelde hij een ontzaglijke zwaarte van zijn geest gewenteld. Zijn stem klonk drin gend en beefde een beetje. „We boeven niet eens te loopen, Jessamy. We zullen rijden, of vliegen, wat je't liefst wilt. Als je mij maar mee laat gaanTe bent zoo n groot stuk van mijn leven ik geloof niet, dat ik 't uit zou houden alleen, nu ik je ken. Ik heb er naar gesnakt je te kunnen vragen. Daarom ben ik vandaag vroeg thuis gekomen, om je alleen te treffen." Zij keek hem niet eens aan. Zij staarde naar omlaag, naar niets speciaals, of 't. moest zijn naar een stapeltje boeken lijsten op het bureau, waar de hoek van een tijdschriftje onder uitstak. „Je weet dat ik je liefheb, Jessamy. Je bent een deel van mijn leven, van al mijn plannen en al mijn droomen, en dat ben je geweest van 't oogenblik af, dat ik je voor 't eerst zag." Zij bewoog zich onrustig. „Een mensch moet niet letten op droomen. Ze komen zoo zelden uit." „Als wij ze deelen komen ze wél uit Misschien had ik je nu niet moeten vragen. Ik had willen wachten tot mijn Als wrijfmiddel bewijst Kloosterbalsem on schatbare diensten, want deze dringt diep in de weefsels en verdrijft daar de oorzaak van Uw pijnen. Leest deze verklaring „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm geweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster balsem. den grooten pijndooder." E. v. C. te A. AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en snij wonden Ook ongeSvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatlek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 621/, ct. en f 1.04 is geijkt op een millioen driehonderd duizend Internationale Eenheden Vitaminen A en D Vergelijking Internationale Eenheden Vitamine A D Millioenen 1.200.000 100 000 Levertraan Gewone 400.000 42.000 Levertraan Aardappelen 5.000 Roomboter 30.000 300 Eieren 5.000 100 Erwten 5.000 Melk 2.00C 20 Wortelen 60.000 Tomaten 8.000 Sinaasappelen 500 Vleesch 500 10 Daarom geven verstandige ouders hun kinderen steeds Millioenen Levertraan. Driemaal de waarde voor hetzelfde geld. Millioenen Levertraan is van zochten, aangenomen smaak en wordt door de kinderen graag ingenomen. Groote Flesch voor een maand OU Cl. Dubbele Flesch veel voorjdeeliger VU Cf. ftillioenen Levertr-gq^ 3jTiaaI_zoo_sterk De beste levertraan voor Uw Kind weri"9,;' wering,;; Af OurVe ueerive —e*de etWede and',ooe°n bee^oen^e!drenD°^

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 26