MECCANO VICTORIA-STATION 4.30 WE LATEN 'M OOK WERKEN, HOOR!! 27 Het gebonden luxe-boek van dezen titel is uitverkocht. De voorraad gewone exemplaren a 30 cent is nog slechts zeer beperkt. Abonni's, die dit hoogst interessante boek alsnog wenschen te ont vangenkunnen het bestellen bij den bezorger van „Panorama" Franco toezending na ontvangst van 40 cent op girorekening 142700, per postwissel of in postzegels. PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam» Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post« abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 53170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Interc. 30540. Giro nr. 101981. 's GRAYENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142 'Telefoon luiere. 13473, Giro in 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Interc. 1215. Giro or. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. V LISSEN GEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Jongens Je zult verbaasd staan over de echtheid en nauwkeurigheid van Meccano modellen. Je zult genieten van het aantal wondermooie bewegende modellen, dat je met Meccano kunt maken. Zelfs met de kleinste uitrustingen kunnen kranen, vracht auto's, wagens, draaimolens en tallooze andere speelwerktuigen gebouwd worden. Meccano-onderdeelen zijn echte werktuig kundige onderdeelen in het klein en kunnen op honderden verschillende wijzen samen gevoegd worden. Er is geen ander spel ter wereld voor jon gens, dat met Meccano-modellenbouwen vergeleken kan worden. Het is het mooiste spel. Prijzen der Meccano-uitrustingen vanaf 1.40 VERKRIJGBAAR IN ALLE GOEDE SPEELGOEDWINKELS EN -AFDEELINGEN Jongens Vraag om het nieuwe Meccano prospectus Zorg dat je dit gratis prospectus ook krijgt en lees alles over Meccano en de andere mooie dingen, die uit Meccano- land komen. Vraag je handelaar om een ex emplaar of schrijf heden aan ons depot voor engros Fa. Hausemann Hotte (Afd. 35), Kromboomssloot 59, Amsterdam. Gefabriceerd door MECCANO LTD., LIVERPOOL, ENGELAND .JMHOUTI .Ut'fiöc» cnaf gnHM jaar om was, 011 ik je toonen kon, dat, ik niet zoo n dwaze slappeling ben als de meeste menschen in me zien, maar ik houd 't niet vol. Ik heb me zoo ellendig eenzaam gevoeld zonder jou. Ben eersten keer, dat ik je zag, wist ik al, dat jij liet meisje was, waar ik mee trouwen wou," Ieder woord was een marteling voor haar. Het klonk zoo ernstig, zoo wan hopig ernstig en overtuigend, alsof er nooit, een Lois La Roche bestaan liad. Ze zei met een vlakke, wreede stem „Maar je hebt daarna andere meisjes gezien, en ik weet zeker, dat die je beter bevallen zouden op den duur. Ik hoor niet bij jou, Dick. We hebben prettige uurtjes beleefd samen, maar trouwen is heel iets anders. Ik geloof niet, dat wij 't naar onzen zin zouden hebben samen." Hij trok zijn wenkbrauwen samen, maar zijn gezicht stond, of hij een klap bad gekregen. De warme, hartelijke blik was weggevaagd hij was bleek en zijn trekken waren strak. „Dat is geen prettig antwoord, Jessa- my. Misschien heb ik me te veel ver beeld. Misschien heb ik er te veel op gerekend, dat je net zoo voelen zou als ik. Maar ik kan 't me nog niet in denken. Er kunnen natuurlijk massa's redenen zijn, waarom je niet met me zou willen trouwen zóó'n ingebeelde gek ben ik niet. Maar 't gaat om de manier. Ik vind 't niets voor jou, om zoo te praten, tegen mij of tegen wien dan ook. Wat is er? Wat heb ik gedaan De strakke teugels van zelfbeheer- sching werden slap. „Wat zou er moeten zijn Je hebt me ten huwelijk gevraagd dat be doelde je toch, is 't niet en ik zei, dat ik 't heusch niet aandorst, al waar deer ik *t ook heel erg. Je moet me niet kwalijk nemen. Ik ben afschu welijk kattig, maar ik heb zoo'n naren dag gehad en. laat 't nu verder zoo, alsjeblieft." Zij wou hem passeeren, maar hij trad haar in den weg. Hij zag er gekwetst en ontsteld uit, maar zijn mond stond sterk. „Goed, dan nog maar één ding. Ik heb gedacht, dat je me graag mocht, Jessamv. Misschien heb ik me vergist. Maar ik houd van je. Ik houd zoo ontzaglijk veel van je, dat ik je niet op kan geven. Ik móét blijven hopen, dat je er later anders over zult denken." Hij wachtte even en haalde krachtig adem. „Ik ben niet van plan, 't hier hij te laten," vervolgde hij stijfhoofdig. „Je kunt me afwijzen daar kan ik niets aan doen. Maar ik blijf je vragen, iederen keer weer." „Ik wil niet, dat je me nog ooit vraagtHet laatste restje beheersching was weg zij viel tegen hem uit met een toorn, die het bloed deed tintelen in zijn ooren. „Begrijp je 't niet? Moet ik 't vierkant zeggen Al wacht je nog zoo lang, en al vraag je me nog zoo vaak, ik wil nooit trouwen met zoo'n man, als jij blijkbaar bent „O is 't dót." Hij dwong zich tot kalmte, met de ietwat stijve houding en den gekwetsten blik van iemand, die een klap in 't gezicht heeft ge kregen. Hij glimlachte met hleeke, dunne lippen. „Vriendelijk bedankt. Eindelijk komen we aan de waarheid. Als 't zoo erg is, had je zeker maar liefst, dat ik weggingzoo ver moge lijk „Neem me niet kwalijk.... ik...." Haar stem klonk zacht. Hij aarzelde, keek naar haar met een soort verontwaardigde koppigheid, en ging, zonder nog iets te zeggen. Jessamy deed de deur dicht en op slot. Zij liet zich weer aan haar bureau neer vallen, met, liet lioofd op de armen, en liaar ademhaling ging met zachte, schorn snikken. Nu hield zij die niet meer in. Zij zaten niet getweeën aan tafel dien avond. Dick dineerde alleen, en werd door Jennison bediend, en had het land. Toen de Varicks terug kwamen, laat in den avond, kwam hij zenuwachtig de bibliotheek uit, hun tegemoet. „Ik lieh gedacht, dat we toch maai naar Florida moesten gaan. Hoe lang zouden we werk hebben om in te pakken ZESTIENDE HOOFDSTUK Turkend moet. worden Dick Bradshaw scheen zich uitstekend te amuseeren. toen hij dien winter den weg ging dei p leizier jagers. Hij deed aan alles mee met de energie van de gezonde jeugd en een sterk lichaam. Hij had twee snelle motorbooten en schoot er mee door het water, tot liet. daverende rumoer in verre verte verstierf hij vischte en zeilde en «danste, en legde groote afstanden af in een race-wagen, soms met de roekelooze handen van Leila aan het stuur hij zwom onver moeid, dook, liet zich bruin branden, beoefende alle takken van sport, speciaal de gevaarlijkste, en speelde met steeds groeiend succes gastheer hij de ver makelijkheden, die de Varicks uitdach ten, met. ijver en vernuft, zich wijdend aan het uitgeven van een ailders geld. Zij genoten alle drie Oliver was niet meegegaan maar er was in Dick's levendigheid een element van gejaagd heid, dat Leila niet ontging. Hij was altijd edelmoedig en attent, maar die innerlijke onrust kwam heel duidelijk uit. Wordi vervolgd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27