Sonotone SLECHTE GEHOOR bak lLmaakt met Qemak Ondanks mijn verlies ik mijn goede humeur NIET! GRATIS OVERWINT DOOFHEID! PATRONENKANTOOR PANORA 20 ct. 31 eenvoudig adembenemend. Zij sloot haar oogen, bedwelmd .door de teedere woorden, die hij haar toefluisterde. Zij dansten als eenig paar, terwijl de gasten rondom toezagen. Pas na de eerste bisseering begonnen ook de andere paren de wals, die in een kleu rige quadrille eindigde. Toen de dansers tegenover elkaar gingen staan voor den Sehotsehen dans, waarmee men ein digde, kwam Nené toevallig tegenover den keizer te staan. Maar Frans Jozef was te diep vervuld van zijn eigen geluk om te kunnen opmerken, dat haar öogen vochtig waren, terwijl zij tegen hem glimlachte. Aan de andere zijde van de dubbele rij dansers stond aartshertog Karei en staarde ongeluk kig naar Sisi. Tijdens den dans greep liij voor 'n oogenblik haar hand, doch zij scheen den druk van de zijne niet te voelen. Zij gaf zich over aan een verrukking, die hein niet gold. Eerst tegen den morgen gingen de gasten naar huis. De boeren kwamen al met hun melkwagens over de dorps wegen gehobbeld, toen de slaperige hertogin Ludovika met haar heide dochters het hotel bereikte. Voordat ze haar nachtjak aandeed, stelde de trotsche moeder een voorloopig tele gram aan haar echtgenoot op. Het werd in den loop van den dag verzonden en luidde Ischl. 19 Augustus 1853 Keizer verlangt Sisi's hand en jouw inwilliging, blijft tot eind Augustus in Ischl, wij zijn allen overgelukkig. Frans Jozef wijdde elk oogenblik van zijn tijd aan zijn stralende verloofde. Hij overstelpte haar met attenties en maakte steeds nieuwe plannen voor lange ritten te paard en wandelingen in de bergen. Als er een koude wind opstak, hulde hij Sisi in zijn militaire overjas als er ergens bloemen stonden of rijpe bessen, dan snelde hij er op af om ze voor haar te plukken. De wel willende glimlach van aartshertogin Sophie werd wel wat zuur bij dit ver toon van toewijding. Het hinderde haar hem zoo verliefd te zien zelfs toen Sophie haar best deed Franzi's keus bij te vallen, kon zij een bittere opmerking niet onderdrukken ,,Sisi is heel aardig," zei ze, .ofschoon het arme kind niet weet. hoe ze een bokaal uioet vasthouden." De keizer voelde wel. dat zijn moeder er aan twijfelde, of Sisi ooit een goede keizerin zou worden. Frans Jozef, die zeer gevoelig was voor de critiek van de aartshertogin, trachtte in dezen te doen, wat hij kon. Hij wist wel. dat Sisi te jong was om veel ondervinding te heb ben van officieele diners. Zonder dat zij liet zelf bemerkte, leerde hij haar, hoe oen wijnglas bij den stengel vast te houden, zoodat bij het klinken voor een toast de resonans niet werd ge dempt. Sisi toonde zich een vlugge leerlinge. Maar de aanstaande schoon moeder wist steeds nieuwe fouten aan de bruid te ontdekken. ..Sisi's tanden zijn niet geel," merkte zij op naar aanleiding van hetgeen de keizer over Kent's gebit gezegd bad. ,.ze zijn zwart, omdat ze den lieelen dag boschbessen eet." Weer kwam de toegewijde minnaar te hulp. Hij liet Italiaansche vijgen en pruimen komen om de delicatesse uit de bosschen te vervangen en Sisi moest beloven, geregeld haar tanden borstel te gebruiken. Toen ruim een maand later hertogin Ludovika met Sisi en de teleurgestelde Nené weer in Beieren was. kwam de keizer herhaalde malen naar Possen- hofeu. Bij een van die gelegenheden schreef hij aan zijn moeder te Weenea ..Als u Sisi terugziet, zult u ontdekken, dat haar tanden heeleniaal wit zijn Tijdens zijn verloving wilde Frans Jozef zijn moeder steeds van Sisi's voor uitgang op ieder gebied overtuigen, maar dat ging niet gemakkelijk. Als Sisi haar toekomstige schoonmoeder bijvoorbeeld een brief schreef, dan gebeurde dat op den toon van een nichtje aan haar tante. Maar de aartshertogin voelde zich hier door diep heleedigd en zij beklaagde er zich over hij haar zoon. Het viel den keizer echter moeilijk liet jonge meisje ervan te overtuigen, dat zij beter deed, haar brieven te beginnen met: Geliefde en vereerde aartshertogin moeder. „Mijn heele leven heb ik tante Sophie tegen haar gezegd Zij is toch mama's zuster, nietwaar f" „Je hebt gelijk, lieveling," luidde gewoonlijk het antwoord, „het is kin derachtig van haar zich zoo te gedragen, maar als ik het je nu vraag, zul je het dan voortaan doen F' Daar Sisi nog op den jeugdigen leeftijd was, die zich gemakkelijk onderwerpt aan de oudere generatie, stemde zij er in toe. Zij maakte haar excuses en in 't vervolg waren haar brieven voorheelden van £en allerdeftigsten stijl. Toch begon de nu zestienjarige bruid zich af te vragen, waarom haar zuster Nené niet onder een gelukkiger ster geboren was. VIJFDE HOOFDSTEK IJ et wordt tijd," zei hertogin Ludo vika tot haar echtgenoot, „dat wij aan den uitzet gaan denken." „Een uitzet „Natuurlijk Het huwelijk is vast gesteld in April en wij zijn Kerstmis reeds gepasseerd Hertog Max dacht 'ns na. Weken achtereen had liij iederen dag opnieuw pakjes, doozen en kisten zien aanko men, door alle denkbare leden van liet uitgebreide huis Habsburg gezonde». De inhoud bestónd uit juweelen of uit pelswerk, soms ook uit fijne zijden stoffen en kostbare snuisterijen voldoende om een dozijn blozende bruidjes mee uit te (lossen. Frans Jozef zelf had. hiermee alle andere geschenken overtreffend. Sisi de juweelen aangeboden, die zijn moeder bij haar eigen huwelijk gedra gen had zij bestonden uit een diadeem, twee oorringen en een collier van dia manten en opalen. Er waren echter ook minder kostbare en zelfs zonderlinge verlovingseadeaux binnengekomen, zooals b.v. daguerreo- typen en porceleinen miniaturen van verre neven en tantes, zeldzame plan ten, kerkboeken in ivoor gebonden en een rose papegaai uit den dierentuin van So.hönbrunn. Maar, zooals de hertogin zei, Sisi kon toch moeilijk naar liet altaar gaan met een diamanten collier in de eerie hand en een tropische varen of een papegaai in de andere. Kortom, uit de zendingen, die de hertog dag in en dag uit had zien binnenstrooinen, kon geen uitzet worden samengesteld. Gedurende de lange winteravonden op Possenhofen werd er met potlood en papier gewerkt en nadat alle inkomsten en uitgaven netjes waren berekend, bleek, dat hertog Max zijn dochter een bruidsschat mee kon geven van vijftig duizend goudgulden, ongerekend de bruidsjapon, een eiken kist met linnen en ondergoed, een reiscostuum en diverse benoodigdheden, die in den inventaris niet met name stonden aangegeven. Het bleek ook, dat Ludovika, zooals de meeste liefhebbende moeders, die een bruiloft in het verschiet r.ien, niet kon nalaten om deze gelegenheid uit te huiten voor een orgie van inkoopen, zoodat slechts een hypotheek het noodi- ge kleingeld daarvoor kon verschaffen. (Wordt vervolgd) '11 Fotografisch procédé, zoo genoemd naarden Fransehen uitvinder Daguerre. Waarom zou ik? Nu ik zoo prachtig geholpen ben met m'n nieuwe Sonotone. Een pracht-toestel is dat! Ik hoor nu weer alles, kan me weer rustig in gezelschap begeven, bridge-avondjes, p vergaderingen en schouwburgen be zoeken en dan, dit onvolprezen hulpmiddel is haast onzichtbaar te dragen Het kleine blokje achter het oor is minder opvallend dan een bril. I Indien U gebukt gaat onder de bezwaren var. doofheid, vraagt I dan onze brochure waarin op populaire wijze en met verschil lende afbeeldingen geïllustreerd, I staat beschreven hoe ook U af- i doende geholpen kunt worden. Zendt alléén Uw naam en adres I N.Y. Instrumenthandel P. Geervliet, ^Oude Spiegelstraat 3, Amsterdam-C. j Misschien hebt U er tot heden niet toe kunnen besluiten zelf een kleedingstuk te vervaardigen, omdat U maar weinig verstand van costuumnaaien hebt. Probeert U het eens met deze Kazak en U zult zich stellig verheugen over het resultaat. Een Kani en Klaarpairoon biedt voordeeten, die U succes verzekeren Belangrijk is vooral, dat deze knip patronen direct voor het gebruik gereed zijn. U hebt niets te maken met overteekenen en uitraderen. U kunt direct de benoodigde deelen knippen. Bovendien vindt U bij ieder knip patroon een bijlage met extra- wenken over het te maken kleedingstuk, waardoor U nog gemakkelijker zult slagen. Geen gepieker met vreemde talen, alle beschrijvingen zijn in Hol- landschen tekst. De levering van onze patronen geschiedt uit voorraad per post binnen 24 uur. Bestellingen kunnen als volgt geschieden door bemiddeling van Uw agent of bezorger; door girostorting op no. 293631door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan NASSAUPLEIN 1 HAARLEM No. 882a voor Van dit modei kuntU patronen bestellen in de maten 40 - 42 - 44 - 46 - 48 a 20 ct. plus 5 ct. porto voor toe zending.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 31