VOOR FEESTELIJKE GELEGENHEDEN 1 Warme en koude hapjes 34 m Plet beleg voor deze mayonnaise- punten bestond uit een mengsel van dikke, pikante mayonnaise, wat fijngewreven hardgekookt ei en stuk jes tomaat. sel de vochtig gemaakte schelpen. Spuit langs den rand met een gekarteld spuitje wat aardappel puree, zet de schelpen in den oven en laat de puree vlug even bruin worden. Serveer het gerecht met partjes citroen en takjes peterselie. NIERBROODJES (6 8 PERSONEN) Neem voor dit heerlijke gerecht 1 kalfsnier en laat deze eeuige uren voor het gebruik in water, dat steeds verversclit wordt, weeken. Kook de nier vervolgens in water met wat zout gaar en hak haar in kleine stukjes. Maak een ragout- saus zooals voor eliampignonragout werd beschreven, doch gebruik in plaats van melk nu den bouillon, waarin de nier gekookt is. Laat in den bouillon tevoren een stukje Spaansche peper, een laurier blad en wat thijm trekken en gebruik geen citroen sap. De saus moet dik zijn men rekent daarom 12 gram bloem per dl. vocht. Snijd van wittebrood niet te groote vierkante plakjes zonder korst. Klop 2 eieren met 3 eetlepels water, bestrijk den bovenkant der stukjes brood met dit ei, strijk er vervolgens een dikke laag nierragout op uit, die goed glad gemaakt wordt, leg de broodjes in het eimengsel, giet dit op den bovenkant over de ragout heen. wentel de broodjes voorzichtig door paneermeel, vervolgens weer door het eimengsel en weer door paneermeel en bak ze vervolgens in heet frituurvet, dat in een ijzeren pannetje tevoren zoo warm ge maakt is, dat de blauwe damp er af komt, bruin. Dien de broodjes op een schotel, waarop een „kanten" kleedje van papier gelegd is, op. GARNALENPASTEITJES (4 PERSONEN) 100 gram garnalen, 4 pasteitjes (die men onge vuld bij den banketbakker bestelt), ragoutsaus. Vermeng de gepelde garnalen met een ragoutsaus (zie het recept van champignonragout) waaraan wat kerrie is toegevoegd. Gebruik geen citroensap. Vul hier de pasteitjes mee, garneer den bovenkant nog met eenige garnalen, zet de pasteitjes in den oven, zoodat zij goed warm worden en dien ze op met takjes peterselie of tomaat gegarneerd. MAYONNAISE PUNTEN Snijd van casinobrood, dat liefst eenige dagen oud is, niet te groote punten. Rooster deze op een broodrooster of in den oven lichtbruin. Neem een dikke, pikante mayonnaise en vermeng deze met (voor 4 punten) 2 fijngemaakte hardge kookte eieren en in kleine stukjes gesneden tomaat. Leg van dit mengsel een dik laagje op de geroosterde punten casinobrood, leg deze op een schotel en garneer met een schijfje, tomaat. Als wij gasten hebben, is het altijd prettig dat wij een of ander niet alledaagsch warm of koud hapje op tafel kunnen brengen. Vooral wanneer deze dan nog aar dig gegarneerd worden opgediend zal het zeer zeker de gezellige stemming verhoogen en zal de gast vrouw eer van haar werk hebl>en. De recepten voor verschillende van deze hapjes laten wij hier volgen. VOGELNESTJES Reken per persoon een dun kalfs- of varkens lapje van plm. y2 ons een groote schijf rauwe liain 1 ei wat peper en zout een stukje boter. Klop het kalfs- of varkenslapje met een biefstuk klopper flink uit. Wrijf het in met een weinig peper en zout. Laat de eieren intusschen 8 minuten koken. Leg ze in koud water en pel ze. Wikkel om de hard gekookte eieren eerst het schijfje rauwe ham en dan het kalfs- of varkenslapje. Zorg dat de eieren vol komen bedekt zijn. Wikkel om alle kanten van het vleesch een draadje wit garen. Maak wat boter in een ijzeren pannetje goed bruin en braad hierin de volgelnestjes aan alle kanten mooi bruin. Laat ze dan nog y2 uur a 3 kwartier zachtjes stoven, haal de draadjes er af, snijd ze met een scherp mes voor zichtig doormidden en zet ze op een stukje toast, dat met een blaadje sla is belegd. Ook kunnen ze in een nestje van sla worden gezet. Het gerecht wordt het liefst warm opgediend, maar kan ook koud gegeven worden. Bij warme vogelnestjes geeft men de jus, waarin zij gebraden zijn. CHAMPIGNONRAGOUT IN SCHELPEN (4 PERSONEN) 250 gram champignons, 15 gram boter, sap van y2 citroen, 1 eierdooier. Voorliet sausje: 11/2 dl. melk. 20 gram boter, 20 gram bloem. Voor de garneering wat aard appelpuree. Smelt de boter, snijd de goed schoongemaakte champignons in stukjes (men kan ook champignons uit blik nemen) en stoof ze ge durende 20 minuten in de gesmol ten boter. (De champignons worden tevoren niet gekookt.) Breng de boter met de bloem roerende aan de kook, voeg er het nat waarin de champignons gestoofd zijn en tevens de melk bij. Laat dit sausje roerende gaar koken, vermeng het van het vuur zeer voorzichtig met den geklopten eierdooier en 't ci troensap. Voeg er dan de padden stoelen bij en vul met dit meng- Vogelnestjes worden het liefst met blaadjes frissche groene sla opgediend, liet groene der sla met het witte en gele van het ei vormen een aardige tegenstelling, waardoor de schotel er bizonder aanlokkelijk uitziet. N ierbroodjes zijn wel een der heerlijkste warme hapjes, die men zijn gasten kan aanbieden. Pasteitjes, die met garnalenragout werden gevuld. Voor garneering spuit men om de chainpignonragout in schelpen een randje aardappelpuree.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 34