ATERMAN ld 1 HALF ELF S - BLOOKERTUDj r Voor den Winter CORRESPONDENTIE WAT TE DOEN errvcur^ |M6e8ICOTTE»l 694a 695a Ty an alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kos- In urns, die ontleend zijn aau 'i mode-album „Winter- weelde", zijn patronen verkrijgbaar legen den prijs van 70 els. voor complets, 3> cis. voor mantels en ja|Kinnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij beslelling vooral opgeven het ge- wenschle maat nummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger: door girostoring op No. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in post zegels (s. v. p. niet van 6 cl.) aan liet PATRÖNENK ANTOOR ..PANORA" NASSAU PLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending j>er |)ost verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Een prachtkalender in één woord. Tijdelijk stelt Blooker dezen Kalender bij den aankoop van 1 Kilo heerlijke Blooker's cacao ter beschikking. Laat dezen prachtigen kalender in Uw huiskamer niet ontbreken. De Blooker Kunstkalender bestaat uit 6 bladen, alle reproducties in na tuurlijke kleuren van schilderijen van moderne meesters. Reclame komt er heelemaal niet op voor! 693a. Mantel van effen stof, versierd met stiksels, opgezette zakken, bont sjaal. Benoodigde stof 3 m. 140 cm. breed. 694a. Ma ntelcostu u m met driekwart mantel, kraag en revers van per- sianer, rok met plooi middenvoor. Benoodigde stof3.25 m. a 1 40 cm. breed. 695a. Mantel van tweed, twee rijen knoopen. groote revers, bontkraag je, opgestikte zakken. Benoodigde stof3 m. a 140 cm. breed. Mej. v. V. te Den Haag. Aan het door u gevraagde patroon kunnen wij u niet helpen. Mevr. J. van D. te Den Haag. Het recept voor Hongaarsche goulaseh, be reid met versche paprika is als volgt goulaseh a 8 personen). 750 gram varkensvleesch, 75 gram varkensvet, 3 groene, paprika's, 4 uien, wat tomaten puree, wat zout. Smelt bet vet en snipper de uien. Laat deze in het vet geel fruiten. Voeg er dan het zout en het vleesch, dat in stukjes gesneden is, bij. Laat deze massa zachtjes bijna gaar stoven en voeg af en toe wat water bij, want het gerecht moet eenigszins vloei baar zijn. Voeg er na plm. 2 uur de in schijven gesneden paprika's en eenige eetlepels tomatenpuree (door versche tomaten te vervangen) naar smaak bij. Laat het gerecht nu nog plm. x/> uur zachtjes stoven en dien liet. op met aardappelen of rijst en sla. Mevr. if. te A msterdamWij gelooven niet, dat u het weer nog uit het zeil van de zeilboot zult kunnen verwijderen. Ons althans is geen middel daartoe bekend. Men C. F. te Amsterdam. Het re cept van wittebrood kunnen wij niet verstrekken, daar wij ons dan te veel op bakkersterrein begeven. Mevr. N. V. te Noordirijkerhmit. Een goed recept voor cake is 250 gram zelfrijzend meel, 250 gram suiker, 250 gram boter, 4 groote eieren, een paar druppels amandelolie of wat geraspte citroenschil. Roer de boter tot room. Voeg er dan één voor één de eieren bij, die zich tel kens goed met de boter vermengen moe ten voordat er weer een ander ei toege voegd wordt. (De eieren mogen niet te koud zijn, daar de boter dan te veel gaat stollen onder het roeren. Men kan ze daarom het beste voor het gebruik even in wat warm water leggen). Roer er vervolgens de suiker doorheen en zorg dat het mengsel geheel glad wordt en de suiker niet meer knarst. Voeg er vervolgens wat geraspte citroenschil of eenige druppels amandelolie bij (bij apotheek, drogist of eomestibleszaak verkrijgbaar), roer er vervolgens zoo luchtig mogelijk het gezeefde meel doorheen en doe alles in de pan, die tevoren met boter is bestreken en met. wat bloem is bestrooid. Bak de cake gedurende plm. 1 uur a 5 kwartier. Voor den door u bedoelden vorm is dit recept heel geschikt. Mevr. v. TV. te Amsterdamlrw vraag hoort bij uw huisdokter thuis. Verzoeken genoteerd van Mej. J. L. te Vlissingen mevr. A. Scli. te Honselersdijk mej. D. H. te 's Héerenbere. Zoo lang de voorraad strekt wordt de Blooker Kunstkalender gratis en franco toegezonden tegen in zending van 1 etiket van een Kilo's bus Blooker's Daalders Ca cao of van een daarmede gelijk staande hoeveelheid etiketten van pondsbussen, halfpondsbussen of onsbussen. Ook de bovenlipjes van de Cacaocartons (waarop het fabrieksmerk voorkomtkunnen gebruikt worden om aan te too- nen, dat men 1 Kilo Blooker's Ca cao gekocht heeft. De inzending wordt in elk geval op 27 Decem ber 1937 gesloten. Het verdient dus aanbeveling de etiketten enz. zoo spoedig mogelijk in te zen den aan Blooker's Cacaofa brieken, Amsterdam. 693a

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37