Vi Ctoria lie Gr oofe j*mkm JPERSOIVEIV: Koningin VictoriaAnna Ncagte Rrins Albert Anton WalbrooU Productie: R.K.O.-Radio-film. Regies Herbert Wilcox Het is geen louter toe val. dat eerst thans tooneelstukken en films over deze sympathieke en beminnelijke vorstin verschijnen. Er moet een bepaalde tijd na den dood van vorstelijke personen verstrijken, wil het recht op hun persoon „vrij" zijn. Voor haar is dat moment nu aangebroken en daarom ook, dat er geen enkele van de negen kinderen, die Victoria had, in de film optreedt. Is deze film in haar geheel een monumentaal prachtstuk, voor Anna Xeagle in het bijzonder is het inderdaad een triomf. Zij geeft hierin blijk een werkelijk groot actrice te zijn. De opgave, welke zij had te vervullen, was moeilijk en zwaar, doch zij heeft die opdracht, op een werkelijk koninklijke wijze uitgevoerd. Deze film is een tamelijk getrouwe copie van het leven van koningin Victoria. Alle belangrijke phasen, welke daarin voorkomen, zijn in deze film uitgebeeld. Ilaar huwelijk met prins Albert, die later den bijnaam kreeg van Albert den Goeden (hierin subliem vertolkt door Anton Walbrook) is Anna Neagle ah de jonge koningin Victoria, met hel lint en de versierselen ran de orde, ran den Iïousehand, de hoogste onderscheiding ran de Engelsche kroon De kroning ran de jonge koningin Victoria Hechts: de lords die de krowings- aftributen dragen, zooais de kroon, den schepter, de zwaarden en den rijksappel. De kroning ran George VI. welke onlangs plaats had, heeft de regisseur Wilcox als voorbeeld genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 12