HET ZAL JE BEROUWEN HOESTSIROOP R MAAKT ZELF UW fêenecömttïtielen en #eneesbnj?en 18 DOOR KEY MARYS Klokken galmen, sirenes loeien, stoom» fluiten snerpen door den winternacht, vreugdeschot ten weerklinken alom. Met geluid wordt 't jonge jaar ingezet, geluid zal om ons heen zijn, eiken dag van de 365, die vóór ons liggen. We noemen het ontstemd lawaai, als 't ons hindert bij ons werk, maar begroeten het met vreugde in de gezelligheid onzer huiskamers. Daar brengt het ons de stem van verre landen, de streeling van muziek en zang, de geestelijke ontspanning van hoorspel en voordracht. Geluid in zijn aangenaamsten vorm komt tot ons via het radiotoestel, waarin The Bell Telephone Mfg. Co. zestig jaar ervaring van geluidsoverbren- ging=langs=electrischen=weg ver= werkte. Ook in 1938 zal de kenner zeggen: Voor sonoriteit en selectiviteit: onnév Smith zette het portret van plichten maar raak te vliegen. Voor nachtkastje naast het bed. wierp zijn 'n extra-piloot in dienst houden. De aan - uniform over een stoel en kroop geeu- deelhouders werden toch rijk genoeg, wend onder de dekens. Het was negen Strikt genomen was het zelfs verboden uur, hij had een vlucht van zeven uur een passagier met een postkist te ver achter den rug en moest er morgen- voeten, 't Werd tijd dat de luehtvaart- vroeg om zes uur weer uit. Het was stil inspectie wat beter toezicht hield op de op liet vliegveld en slechts heel zwak naleving van de reglementen. En die drong het stadsrumoer van Durban John Kelly met zijn bedreigingen Maar tot hem door. Voor hij zijn oogen sloot hij dééd hem niets, daar zou hij wel voor wendde hij zich een paar maal van de zorgen eene op de andere zijde. Dp geen enkel Een half uur later hoorde hij een kist vliegstation gelukte iiet hein spoedig in vertrekken. ..Goeie reis." mompelde hij, laap.te komen, hoe vermoeid hij ook ..op een kwartier zal het wel niet aan ras en nergens sliep hij verkwikkender komen. Die dokters verbeelden zich dan in zijn"eigen bungalow in de buurt altijd dat ze haast, hebben." En knor- van East-Londeh. 'ig sliep hij in. .Overmorgen," beloofde Ronnev Ronney Smith werd voor den tweeden Smith zichzelf en daarop dutte hij in. keer lang zoo luidruchtig niet gewekt. Een gebons op de deur deed hem Er klonk een forsch tikje op de deur rsclirikt ontwaken. „Kom maar bin- en een neger verzocht hem even beschei nen," schreeuwde hij. Het was donker buiten en hij. verbeeldde zich dat hij nauwelijks een half uur geslapen kon hebben. „Wat is er aan de hand vroeg hij verstoord, toen hij den sta tionschef binnen zag treden „Extra-vlucht naar viel John Kelly liaasti] den als beleefd te willen opstaan. „Hoe laat is het f' vroeg hij slaperig. „Zes uur. meneer. „Ik kom." Geeuwend sprong hij zijn bed uit, sloeg een das om en begaf zich naar de badkamer. Een half uur later East-Londen," was hij kant en klaar en begaf zich naar uit. „Er moet het kantoortje voor zijn papieren. John direct een dokter heen." Kelly bromde iets onverstaanbaars op „Hoe laat is het hernam Ronney zijn „goedenmorgen" en legde met een ijzig koel. met „Half twaalf vlug 'n beetje." Ronney liet zich terugvallen in de kussens. „Morgenvroeg half zeven," zei hij nijdig. „Ik begrijp niet hoe je 't in afgewend gelaat het couvert paperassen voor hem neer „De post is ingeladen." klonk het stroef. Ronney fronste zijn wenkbrauwen Vraagt inlichtingen en demonstratie bij de BELL TELEPHONE Mfg. Co. Sc h e 1 d es t r a a t 160-162, Den Haag, Tel. 772110, bij Uwen radiohandelaar of bij de Alg. Ned. Radio Unie N. V., van Limburg Stirumlaan 20, Amersfoort, Telefoon 842, en hare districtskantoren Almelo, Volkerinkstraat 3, Telef. 3330 Bergen op Zoom, Koevoetstr. 43, Tel. 48 Deventer, Pikeurbaan 44, Telef. 2715 Groningen, Oosterstraat 46, Telef. 2901 Leeuwarden, Schrans 131, Telef. 4962 je"hoofd haalt mij daarvoor te wekken. „Zeg, je moet niet zoo kinderachtig 'k Heb zeven uur gevlogen en recht op doen," zei hij geprikkeld. „Ik was in negen uur slaap. Wel te rustenmijn recht en er is dus geen enkele reden ïfij liet een snorkend geluid hooren en voor je, om de beleedigde majesteit te met twee passen stond John Kelly voor spelen. En wat bedoelde je vannacht zijn bed. „Doe niet zoo verd.... kin- met die bedreiging, dat liet me berou derachtig, Ronney. 't Gaat om een wen zou ernstig ziektegeval, dat dringend chi- John Kelly wendde zich naar hen rurgische hulp vereiseht. Hoor, de kist toe om hem te antwoorden, doch plot draait al. Schiet op nou seling ging de telefoon. Hij nam den Ronney Smith kwam plotseling woe- hoorn, riep „hallo" en luisterde even dend overeind, ,,'k Zal je even wat zeg- „Voor jou," zei hij kortaf, gen, Kelly, 'k Heb maling aan jouw Ronney nam den hoorn over en tot extra-diensten en aan al je smoesjes, zijn enorme verrassing hoorde hij de Het reglement schrijft zwart op wit stem van Muriel aan de telefoon. Zij voor. dat ik thans slapen moet en laat sprak geweldig opgewonden en aan één me dus met rust. Als ik den rommel in stuk door. „O, ben je daar. Ronney de soep stuur omdat ik zit te maffen, Zeg, jongen, wat heb ik verschrikkelijk ben ik de verantwoordelijke persoon, in angst gezeten. Dickie werd gister Jullie staan zoo punctueel op de voor- avond wakker met hooge koorts. Hij schriftenwelnu, dit is ook voorschrift, zag er zoo benauwd uit, dat ik den Als ik de eeuige piloot was in Durban dokter liet roepen. Hij constateerde dat zou ik ja zeggen, maar Tuck is er ook en hij iets ingeslikt had en eensklaps viel Barrvdoonw".het me in, dat hij zijn mondharmonica „Barrvdoone is pas thuis en moet stuk had gemaakt en op die koperen morgen in één ruk door met de post dingetjes had zitten blazen, waar de naai" Windhoek. En Tuck woont hier muziek door komt, Er bleken een paar een half uur vandaan. Het duurt, min- van die scherpe dingen zoek te zijn stens drie kwartier voor hij kan ver- en dokter Brand liet onmiddellijk trekken. Jij kunt in vijf minuten weg den chirurg van het hospitaal waar zijn en dokter Crawley zegt, dat in dit Schuwen. Maar die was op jacht gegaan geval een minuut van evenveel gewicht en de internist durfde geen operatie aan kan zijn als een uur." Toen is dokter Crawley van Durban te „Kan me niet schelen," hield Ronney hulp geroepen. Als hij vijf minuten latei- koppig vol. ,,'k Ben niet uitgerust en was gekomen was het te laat geweest voel me niet in staat om nu nog een Infectie hij had zoo'n ding ingeslikt drie uur te vliegen. Laat Tuck maar en dat was blijven steken. Het ziet er roepen. Het reglement zegt. nog wel ernstig uit, maar de dokter „Loop naar de maan met je regie- geeft goede hoop. Ik durfde je niet te ment barstte John Kelly los. Hij waarschuwen voor alles achter den rU; stormde weg en terwijl hij de deur dicht was. Als je soms brokken had gemaakt trok, schreeuwde hij „Het zal je be- in je zenuwachtigheid rouwen Smith." Muriel's stem brak even en Ronney „Is dat, 'n bedreiging f" schreeuwde Smith hoorde John Kelly vragen Ronney hem na. „Je maakt me geen „Zeg, wat is er met je aan de hand, snars ik doe punctueel m'n dienst,Ronney!" En Muriel vroeg er over- Hij viel achterover en wikkelde zich heen: „Zeg, Ronney.... Ronney, wat nijdig in de dekens. Dat moest er nog doe je daar nuf Dickie is gered, zeg ik bijkomen - dat ze je tegen de strenge je immers. dat is toch geen reden regeeringsvoorschriften in zouden ver- om te huilen, jongen Een nieuw recept om zelf te maken. Geen enkel middel brengt spoediger verlichting in gevallen van catarrh, ver koudheid, hoest, enz. dan dit eenvoudige recept, dat door de hoogste medische autoriteiten werd goedgekeurd. Koopt bij uw apotheker of drogist 30 gram Vervus (dubbel geconcen treerd). Vermengt het thuis met een kwart liter heet water en een eetlepel suiker, stroop of honing. Het resultaat is een groote flesch met de sterkste en doelmatigste medicijn, zoo aangenaam van smaak, dat zelfs de kinderen, die lastig innemen, het graag lusten. De eerste eetlepel van deze Vervus- siroop doet onmiddellijk de hinderlijke verkoudheid ophouden. De verstopte neus wordt gereinigd, de ademhaling vergemakkelijkt, het hoesten houdt op en de infectie wordt tot staan gebracht. Deze Vervus-siroop is gemakkelijk te maken en zoo'n groote flesch van deze uitstekende medicijn kost haast niets. Indien u geen tijd heeft om de siroop te maken, neemt dan een thee lepel zuivere Vervus met een weinig water. Ieder, die gevoelig is voor ver koudheid en catarrh, neme er een proef mee. Knipt deze paragraaf uit om u eraan te herinneren Vervus bij uw apotheker of drogist te koopen. Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van bet stempel „Geen bezwaar tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees- m iddel en en Geneeswijzen, waarvan bet Secretariaat is gevestigd Segbroeklaan 33, %-Gravenbage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 18