ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloofd. Men meld! ons uit Colijnsplaat. dat de harmonie „Wilhelmina" een rond gang met muziek door het dorp ge maakt heeft als dankbetoon aan de in gezetenen voor ile zes geschonken nieu we instrumenten. In plaats van stank, nu klank voor dank Ken provinciaal blad maakt er ge wag van, dat dezer dagen te Cadzand vier mannen bijeen waren, die tezamen driehonderdachtendertig jaren telden. Dat deze samenkomst de oprichting van een flinke-jonge-knapen-fluitver- eeniging ten doel had, zooals beweerd wordt, kunnen we niet aannemen't lijkt ons eerder 'n geslaagd begin voor een oudemannenhuis Domburg is dezer dagen in rep en roer geweest wegens het feit, dat een in woner oj) het Westerbadstrand een vreemden, geheel uitgeputten vogel kon grijpen. Spoedig waren de toegesnelde geleerden het er over eens, dat men hier te doen had met een Zuid-Amerikaan- schen zwartlialszwaan. wiens domicilie in Brazilië. Peru en Vuurland is te zoe ken en men was juist diepzinnig de manier waarop het dier zijn reisroute had uitgewerkt aan het vaststellen, toen een boer uit Oostvoorne. die met smart zijn Kerstgans gemist had, als de eige naar kwam opdagen. I)e vreugde over den zeldzamen zwaan is veranderd in blijdschap met een dooie musch TeTerneuzen is. naar men ons seint, een goochelaar opgetreden, die allerlei dieren uit zijn hoogen hoed goochelde en te Aardenburg vermisten de kom miezen twee koeien, die zij onder Eede in beslag genomen hadden. Zeer scherpzinnig behoeft men niet te zijn, om in te zien, dat de politie ver band ziet tussclien een en ander en dat de goochelaar wel aan den tand gevoeld zal worden. Een speciale medewerker bericht ons uit Den Haag, dat aldaar een Zeeuwsch- Vlaamsclie dienstbode van heimwee uit het venster der eerste verdieping is ge sprongen. Als toelichting werd nog gemeld, dat het goede kind bij een bankier in be trekking was De autoriteiten hebben thans offi cieel bekend laten maken, dat op 31 Dec. a.s. de stoomtram Walcheren geheel verdwijnen zal. Tot nog toe verdween zij altijd, maar ten deele in stoom en rook Wederom uit Domburg komt het bericht, dat 'n ingezetene, nadat de zeug van 'n landbouwer was overleden, zich ontfermd heeft over de zes moederlooze kleintjes, welke hij zeven maal per dag de flesch geeft. Men wil hem nu eere-burger van Big- gekerke maken Te Kats gevoelt men zich bezwaard door '11 daar heerschende rattenplaag. '11 Deskundige stelde bestrijding met alcohol voor. Zeer verstandig. Als iedereen katterig is op het dorp, zullen de ratten wel beenen maken. Tot de volgende week, dames en heeren Met gerecht vaardigden- trots nam (le Chr. Jonge- lingsvereeniging Obadja te Kapelle haar nieuw vereenigingsgebouw in gebruik. Een treffend en uitmuntend verzorgd Kerstspel werd te Middelburg opgeroerd door de Luthersehe meisjesclub onder leiding ran den heer IE. Rosdijk. Het XieuWeikerksche Muziek gezelschap zocht versterking van zijn kas in een gezelligen bazar bij het rad van avontuur, waar ook de burgemeester zich niet on betuigd liet, ging het rroolijk toe. l)e Groene Kruis-vereeniging te Yerseke hield een bazar, die wel geslaagd mag Aceten, door de gezellige stemming en door de ruime opbrenifSt. Te Absdale vierde onder groote belangstelling het echtpaar 1). Dancka ert - Éeulaert zijn gouden h uwelijksfeest. l)e Ireer C. van der Graaf j, sinds menschenheugenis de trouwe brievenbesteller van Scherpenisse, gaat met 1 Januari van welverdiende rust genieten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 25