f en oude bekende brengt de stemming 27 als niet recht van eigendom, in zijn hand glijden. Na het diner waren zij een poosje alleen en hoefde hij althans geen schijn meer te handhaven. Juist was hem de post gebracht, een flink pakje brieven, dat over de tafel uit elkaar gleed, toen hij 't daar neer liet vallen hij maakte ze liever niet open in haar bijzijn. De adressen van die brieven staarden hem aan en brachten hem eigenaardige ge dachten in den geest. Tal van die enveloppen bevatten rekeningen. Hij kreeg véél rekeningen den laatsten tijd. Jessamy Landon had hem aangespoord, op te passen, zijn geld bij elkaar te houden de Varicks verachtten iedere bezuiniging en dreven hem steeds aan tot een dans van ver maak en geld verteren. Hoe lang zou die verloving duren, als zijn millioen opraakte en hij de rest verspeelde! Hij keek peinzend het raam uit naar de baai, nu donker en stiller dan ooit. Leila stond naast hem, met een knorrig mondje, en boosheid in haar oogen smeulend om zijn verstrooidheid. Zij hield van hem, inzoover zij van iemand anders kon houden dan van Leila Varick. Zij had voor hem gevochten en zij had gewonnen, en op 't moment, dat hij aan de wereld werd voorgesteld als haar aanstaande echtgenoot, kon hij daar zoo stompzinnig het raam uit staan kijken. Zijn gedachten waren mijlen van haar vandaan, ze zweefden snel dat wist zij naar een ander meisje. „Dick Hij keek haar aan en schrok van het donkere jaloersche vuur, dat naar hem uitschoot. „Je hebt er toch geen spijt van Dat wil ik nietIk kan je gelukkig maken, en ik zal je gelukkig maken!" Als Leila zijn attentie terug wou dwingen naar haar, slaagde zij. Zijn gedachten waren inderdaad bij Jessamy geweest, en hij werd teruggetrokken tot het besef, dat hij niet alleen verplicht was geweest, de gebaren te maken van een verloofde, maar dat er méér van hem verwacht werd dat hij er een klucht van maakte, door verliefdheid te spelen óók. Hij vroeg zich af, of wel ooit een man zich zoo onnoozel onhandig en onbekwaam gevoeld zou hebben. Al had voor kort de waan in hem geleefd, dat hij wel een soort kameraad aan Leila zou kunnen hebben, hij was vol strekt niet, verliefd op haar en hij zou 't wel nooit worden ook en hij voelde zich ongemakkelijk, op zijn hoede, door dat plotselinge vertoon van passie. Hij sprak langzaam, zocht tastend zijn weg in een doolhof van gedachten. ,,'t Is nog een beetje vroeg, om over zulke dingen te praten. Ik zie er de noodzaak niet van in. Maar ze komen vanzelf, als we 't verstandig aan leggen." „Dat beteekent. zeker," antwoordde zij uitdagend, „dat je op 't oogenblik heelemaül niet gelukkig bent. Prettig idee voor een meisje, den eersten dag dat ze verloofd is." „Laten we daar niet over praten, 't Is voor ons allebei nogal plotseling gekomen. We moeten nog aan 't idee wennen." Hij verzachtte hier de scherpte van met een vriendelijk lachje. „Maar 't komt best in orde. Misschien is 't niet het gebruikelijke begin van een verloving, maar we kunnen verder zien. Je bent, moe en zenuwachtig je hebt een veelbewogen dag achter den rug. Laten we een kopje koffie drinken, en ga dan naar boven. Als je geslapen, hebt, zie je alles veel helderder." Hij had haar niet gekust. Hij had haar niet, aangeraakt, Leila trok haar schouders op en verdiepte zich in haai gedachten, gekrenkt, woedend. Hij kon over koffie praten, over slapen, verdei zien, toen hij haar in zijn armen had kunnen nemenDe ezel De onnoozele dwaas Later ooit zou zij hem laten boeten voor die vernedering. Toen zij naar het salon gingen, zagen zij Claire vlak voor hen uit. binnen treden, en zij wendde het hoofd en zag er verschrikt, een beetje schuldig uit, Claire had de Warings opgebeld, en een paar kennissen in de omgeving. Zoo had zij het pikante net weer een beetje nauwer aangetrokken. Den volgenden morgen kwamen er briefjes en bloemen, en Dick verdroeg het gewillig, glimlachte wanneer het van hem verwacht werd en hield een gevoel van wreveligen onwil daarachter verborgen. Jessamy zou het te hooren krijgen, en zij zou het gelooven, zooals het tot, haar kwam. Hij vroeg zich af. hoe zij dan over hem denken zou. De New Yorksche kranten hadden het nieuws dien middag. Zij publiceerden het met portretten de jonge Dick Bradshaw, erfgenaam der Varick - millioenen, en Leila Varick, een dei familieleden, die door den ouden heer onterfd waren. Twee der kranten hadden er een kort schetsje over het uitstapj» op het eiland bij en een paar andere maakten een toespeling op de vlotheid, waarmee Dick het, geld door zijn handen liet glijden. Het was uitstekende copie. Zij, die hem kenden, lazen het en gaven hun meeningen te kennen, af wisselend tusschen het ongeloovige „Ik geloof er geen steek van uit den mond van Bebe van Dering, en het.„Die knaap moet onder curateele gesteld worden van Lois La Roche. Jes samy zag de vette kopletters en kreeg opeens een gevoel van kou en onwelheid. „Hij heeft, zieli gauw weten te troosten," dacht zij bitter. „Drie stuks in nog geen jaar Zij hield zichzelf voor, dat hij hol en lichtzinnig was, en dat zij hem niet uit kon staan, maar de herinnering aan een anderen Dick Bradshaw was een doffe pijn, die niet wijken wou. Nicky sprak ruwweg zijn eigen op vatting uit. „Ik wist wel, dat ze daarheen wou," zei hij, „maar ik dacht, nooit, dat, ze 't op zoo'n grove manier aan zou pakken. Ik ben er heelemaal niet mee in mijn schik. Tel uit je winst, als Leila met Dick trouwt en de rest van de erfenis onder haar nagels krijgtWat Leila pakken kan, houdt, ze vast ook. Wat 'n valsclie truc Ze weet heel goed, dat hij gek is op Jessamy Landon van 't begin af geweest. Dat kon je met, je klompen wel voelen. Wachten, tot ei mensehen in de buurt kwamen, en zich dan laten zoenen! Ik had er bij moeten zijn „Maar, Nicky, hoe kun je zulke dingen toch zeggen Je moest er blij om zijn. Ik weet zeker, dat Leila al 't mogelijke voor ons doen zal, en Dick ook." Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGruvcnhnge in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f I.621/! per kwartaal of f O.I2J4 per week. Franco per |M>st f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 1427(H). AMSTERDAM, Z Voorburgwal 262. Telefoon Jnterc. 55170, Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stationsweg 24 Telefoon Interc. >0540. Giro nr. 101981. 's GRAYENHAGE, Stationsweg 95, Tel. lntcrc. 111666. Gin» nr. 45141. IrTRECHT, Bijlstraat 142 Telefoon lntero. 15475, Giro nr. 149597. 's HERTOG FN BOSCH, Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20, Telef. Interc. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Badr liuisslraat 5. Tel. 81.De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar* I MART N

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 27