VERMOUTH TORINO VOEDT UW KINDEREN OP TOT ZELFSTANDIGHEID WAT ZULLEN WIJ ETEN? CORRESPONDENTIE ill qO Li PO/j/ COUPONS PATRON EN KANTOOR PANORA PROEFPATROON B 37 Droer, een peuter van vier jaar, bouwt ijverig aan "n blokkentoren. Met zijn kleine, onwennige bandjes neemt hij blok voor blok op, en plaatst hem op den wankelen toren. Dan ineens een onvoor zichtige stoot tegen de tafel en.... boem, bet bouwwerk va.lt. in elkaar. Beduusd ziet broer de vernieling aan, maar grijpt alweer vol moed naar z'n blokken om opnieuw te beginnen. Maar dan komt. moeder ertusschen „Domme jongen, moet de toren nu weer omvallen Kom, ik zal 't. voor je doen."' En voor broers bewonderende blik ken verrijst in een oogenblik van tijd een toren...., een stevige blokken- pyramide, zóó mooi, als broer het zelf nooit gekund had. „Kom, nu jij,animeert moeder dan, maar broer voelt geheel onbewust al aan, dat hij 't zóó mooi tóch niet kan, en. de lust. om te bouwen is ver dwenen. Het achtjarige Marietje zwoegt aan een poppenjurkje. Met grove, onhandige steken wordt het in elkaar geprutst. Met glinsterende oogen én gloeiende wangen bekijkt ze zoo nu en dan liet. resultaat van haar werk. Het wordt, vast, een heel mooi jurkje, vindt ze. Maar moeder, de volwassene, de ver standige, vindt dat het nog veel mooier kan. En ze denkt Marietje een reuzen- dienst te bewijzen door het jurkje roef roef onder de naaimachine even af te maken. Het is nu wel veel mooier dan Marietje het zelf zou gedaan hebben. De steekjes zijn nu allemaal even groot en netjes gelijk naast elkaar, maar de vreugde, die ieder mensc.h en dus zeker een kind ondervindt, wanneer het zeggen kan „Dat heb ik zelf gemaakt," is er voor Marietje nu af. Het is te hopen dat ze nu '11 volgenden keer nog den moed heeft om weer aan iets nieuws te beginnen, maar het ge vaar is niet denkbeeldig, dat ze na liet prachtige resultaat, dat moeder haar in een paar minuten voorgetooverd heeft., geen lust meer heeft 0111 nog zelf iets aan te pakken. E11 heel misschien komt ook de gedachte wel bij haar op, dat het, toch wel veel gemakkelijker en r eel vlugger gaat, wanneer moeder liet voor haar doet. Heusch, ouders, u bewijst uw kinde ren geen dienst,, wanneer u lien al liet, werk, waarmee zij moeite hebben, uit de hand neemt. Zeker, broers blokken toren was nu hecht en stevig, en het jurkje, dat onder moeders naaimachine uit kwam, zat vakkundig, volgens alle regelen der kunst in elkaar. Maar heb ben broer of Marietje er een van beiden iets mee geleerd Zullen zij het een volgenden keer nu ook zöo volmaakt en ook zoo goed doen f We betwijfelen het zeer. Mogen wij dan onze kinderen in het, geheel niet helpen moeten wij ze dan bij alles maar stil hun gang laten gaan Natuurlijk is ook dat de bedoeling niet, maar verkeerd is liet om bij alles, wat de kinderen willen beginnen te zeggen „Och, dat is nog te moeilijk voor je. Vader of moeder zullen het wel voor je doen." Verkeerd is het om alle moeilijk heden voor hen uit den weg te ruimen, om hen nooit iets zelfstandig te laten doen, 0111 altijd klaar te staan met overigens goed bedoelde raadgevingen. Op die manier doodt u alle initiatief bij uw kind, maakt u er futlooze mensehen van, die altijd moeten steunen op een ander, die niets zelfstandig meer durven aanpakken. Jong geleerd is oud gedaan. Kinderen moeten in hun jeugd al leeren aan te pakken en moeilijkheden te over winnen. Ze moeten de voldoening ervaren vandoor eigen kracht, iets tot stand te hebben gebracht. Dat, zal hun zelfvertrouwen geven en steeds meer moed om op den ingeslagen weg voort te gaan. Wanneer uw kinderen dus iets begin nen, sta dan niet dadelijk klaar met „Dat kun je toch niet," om als het wer kelijk verkeerd gaat triomfantelijk te zeggen „Heb ik 't je niet gezegd, had het mij maar laten doen," maar laat ze stil hun gang gaan. Laat ze zelf de moeilijkheden, die zich voordoen, ondervinden, laat ze het desnoods nog eens en nog eens probeeren, totdat, het hun eindelijk gelukt. Pas wanneer ze werkelijk voor dingen komen te staan waarmee ze geen raad weten, die hun krachten te boven gaan, geef ze dan een kleine vingerwijzing, help ze een eindje op weg, wijs ze hoe het beter kan, maar neem ze in geen geval het werk uit, handen, om het zelf te doen. We hebben liet. boven al gezegd dit doodt alle initiatief in uw kind en werkt bovendien zeer vaak de ge makzucht in de hand. Voedt uw kinderen dus op tot zelf standigheid. U bewijst ze er voor hun geheele leven een grooten dienst mee. Zondag Maandag Dinsdag Woensdag: Donderdag Vrijdag Zaterdag: Kastanjesoep. Gestoofde kalfsnier. Bloemkool: Aardappelen. Ananaspudding. Varkensribbetjes. Wittekool. Aardappelen Broodstruif. Runderrolletjes. Bruine boonen. Aardappelen. Vruchtengruwel. B r u ine - boonen soep V arkenscarbonade Andijvie. Aardappelen. Fruit. Hutspot met klapstuk Deensche vla. Gebakken bot. Gestoofde bieten. Aardappelen. Drie in de pan. Gebraden worst. Zuurkool. Aardappelpuree. Havermoutpap. Mej. N. v. D. te Heerlerheide. Tegen het pletten van fluweel is niets te doen; het ligt voornamelijk aan de kwaliteit. Wel kunt u de geplette deelen opknap pen, door ze boven den damp van een ketel kokend water te „stoomen." Dit kunt u gemakkelijk doen door aan de tuit van den ketel een gunimislangetje te bevestigen, met het uiteinde waar van 11 dan over de te behandelen plek gaat. m 'W, Si.MOUTH OP alle winkelramen, in alle kranten kunt U het lezen: 1 Januari beginnen de uitver- koopen Dan kunt U weer op een voor- deelige manier een couponnetje bemachtigen. Als vrouw zult U dat niet laten voorbijgaan. En als U dan een mooi stofje op den kop ge tikt hebt, maakt U daar snel nog even een fijne warme japon van, want we zitten nog midden in den winter en hebben nog heel wat koude maanden te goed. Hier is het model, dat U zoekt! Het knippatroon in Uw maat ligt al bij ons klaar. Het is het nieuwe type Kant-en- Klaarpatroon. Om U in de gelegenheid te stellen met deze voortreffelijke patronen kennis te maken, bieden wij U alleen dit model aan voor 15 cent in de maten 40-42-44-46-48. Vraagt bij Uw bestelling alleen Proef patroon B en geeft de gewenschte maat op. Bestellingen kunnen als volgt geschieden: door bemiddeling van Uw agent of bezorger; door girostorting op no. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan Nassauplein l Haarlem Postgiro 293631 VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46-48 15 cent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 37