WINTERVACANTIE van 'n lange Noorsche pantalon, de veel moder ner plusfours ofwel de hyper-elegante breeches. Er is keus genoeg, maar de beginneling of degene, die niet over een uitge breide uitrusting beschikt, doet toch beter zich bij de eenvoudige lange pan talon te houden, wat ook geldt voor kleine, ge drongen figuren. Warme, maar vooral waterdichte sportkleeding is een eerste vereischte. Ook wanten, sokken en muts zijn echter belang rijke factoren en dienen met zorg gekozen te wor den, vooral met het oog op 't binnendringen van water. Maar behalve de sportieve uitrustiög, die nog uitgebreid dient te worden met een practisch wandelpakje en een paar flinke hooge overschoe nen, moeten ook jurkjes voor ochtend, middag en avond ingepakt worden. Eenvoudige wollen jurkjes voor dagen, 'dat er niet aan sporten te denkep valt wat meer gekleede jurkjes yoqr 'tthee-ipirtje en diner en toch min stens één avondjurk, zélfs al gaat men in een heel eenvoudig hotel. Want we moeten zorgen, dat we geen gevaar loopen mis te grijpen naar klee- ren, die men thuis rustig op het kleerliaakje weet. Hoe langer hoe meer mensehen sparen een stukje van hun vacantietijd voor den winter. En hoe langer hoe meer mensehen gaan dat stukje wintervacantie in de bergen doorbrengen in de sneeuw en in de hooge zon. Hoe langer hoe meer mensehen gaan winterspor ten". „Wintersporten" is een popu lair begrip geworden. We zullen ons maar niet verdiepen in de vraag, wat er bij vele mensehen van dat „sporten" terecht komt. Yolop aan echte „wintersport" meedoen kunnen er immers maar weinigen. Velen doen net alsof, omdat het nu eenmaal mode is om te gaan „wintersporten". Maar ook zijn er gelukkig velen, die de hooge lucht opzoeken en de eeuwige sneeuw, omdat ze ervan overtuigd zijn, dat niets zoo herstellend werkt, dat niets zooveel versche krachten op levert aan een vermoeid en druk werkersleven. Voor hen bestaat de „sport" niet in allerlei mondaine genoegens zij zoeken een stil oord op en wandelen maar zij trekken er dag aan dag op uit, genieten van Gods heerlijke natuur, ademen gezondheid bij longen vol en slapen een slaap, die de vermoeidheid van een heel jaar doet vergeten en een dosis energie oplevert, waarmee men het voorloopig weer kan stellen. Het spreekt vanzelf, dat men voor de „wintersport" met het oog op het vreemde klimaat, met het oog op de sport zelf en niet te vergeten met het oog oponze vrouwelijke ijdel- heid anders gekleed moet gaan dan thuis. En daarom js de zorg voor onze garderobe, als wij zoo gelukkig zijn, om zulk een wintervacantie te mogen ge nieten, een heel natuurlijke zorg. Daar om wijden wij deze bladzijde eens 'n keer aan de uitrusting van een reizigster naar de bergen, in de overtuiging, dat ook zij, die niet gaan, die het zelfs niet in haar hoofd zullen halen, dat zij misschien eens zouden kunnen gaan, toch wel pleizier hebben in het bezien van zulke dingen. De ware liefhebster van de winter sport droomt natuurlijk van een skipak met jasje of ondoordringbare windjacke,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 38