Een cowboyfeest in de Wild West Een der grootste attrac ties van iedere rodeo' ongetemde paarden, broncos" genoemd. De opdracht luidt, dat de cowboy zich acht tot tien seconden in het zadel weet te houden. Slechts weinigen slagen erin, want de paarden zijn zoo woest, dat de ruiter al spoedig in het stof bijt De romantiek is nog niet dood in het land ran TTinnetou en Buffalo Bill! Wel heeft het leven ook hier rustiger vormen aangenomen. De Indianen sluipen niet meer rond met de bloedige scalpen hunner vijanden aan den gordel: de strijdbijl is begraven en de Roodhuiden hurken vreedzaam neder bij de kampvuren in de hun toegewezen reser vaten. De cowboys dragen niet meer op iedere heup een koppel „zware" revolvers, de woeste schietpartijen van weleer zijn reeds lang i oorbij. de „donderbuis" hunner voor raderen hangt als 'n reliquie aan 'n spijker naast den haard: hun leven is eentoniger geworden.... Maar ieder jaar worden alom de ..rodeo's" gehouden, de wedstrijddagen, waarop de cowboys hun behendigheid en moed kunnen laten zien. Daar trekken zij allen heen: velen nog in de oude „trekkerswagens" van hun voorvaderen, de lange, primitieve karren met de witte huif. De Indianen doen hun feesttooi aan, de cowboys poetsen hun paarden en halen hun beste plunjes voor den dag. Overal op de prairieën hangen dan de grijze stafwolken boven de paden, waarlangs oud en jong, arm en rijk optrekt naai de plaats, waar de „rodeo" wordt gehouden. Veel moeilijker en veel gerreesder dan het berijden der ongetemde paarden is het, zich op de Bramahstieren, die speciaal voor de rodeo'suil. Indië zijn geïmporteerd, „in het zadel" te houden. Vele, cowboys zijn door de horens en hoeven dezer stieren zwaar gewond of gedood Het oogenblik, waarop 'n cowboy op den grond wordt geworpen, Staaltjes van behendigheid en moed

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 4