m De bergstovting nabij Los Angeles Nabij Los Angeles in Elgsian Park heeft geheel onverwacht een geweldige berg storting plaats gevondenwelke een brug en een gedeelte van den grooten auto-weg vernielde. Wij plaatsen op deze pagina enkele opnamenwelke een duidelijk beeld geven van de aangerichte schade. Een juist passeerende pölitie-auto kwam in de knel. Persoonlijke ongelukken deden zich wonder boren wonder niet voor. fflBiimi mmmn r„- minium Een opname van de brug, welke over eenige tientallen meters vernield werd. uur liep en hqt geweld yan de Dal Elf de lucht, vervulde met beangstigende geluiden betrapte zij ziob op een on rustig gevoel bij de gedachte aan den man, dien zij in haar drift beweerd had te haten. Rond 't groote, sterk gebouwde en behaaglijk ingerichte huis van haar oom gierde huilend <je wind. Zij luis terde, keek naar de klok en vroeg zich af waar Knud zich zou bevinden, liet volgende oogenblik zei zij tot zichzelf dat het haar onverschillig liet waar hij zich bevond en keerde zij tot haar lectuur terug. .Telle Borgson zat bij den haard en was in zijn krant verdiept. Plotseling liet haar voorgewende onverschilligheid haar in den steek. De onrust overmeesterde haar, maar tot geen prijs zou zij haar oom hebben willen bekennen dat zij bezorgd was 0111 zijn bedrijfsleider. Onder een voor wendsel verliet zij het vertrek, hulde zich in een regenjas en sloop het huis uit. De werf lag dichtbij en tegen den adenibenemenden wind opworstelend begaf zij zich allereerst naar Knud's woning. Zij was niet verlicht en met een snel groeiend gevoel van angst keerde Inge op haar schreden terug. Aan 't eind van de werf lag Knud's kantoortje. Met gespannen verwachting zocht zij den weg tnsschen de hooge houtstapels. De wind blies er door heen met een spookachtig geluid, dat haar een huivering van vrees langs de leden joeg. Plotseling bleef zij teleur gesteld staan. Ook het kantoortje was onverlicht en het stond dus vast. dat Knud nog niet was teruggekeerd. Zij dacht aan den woesten stroom, aan het noodlottige vlottersgraf en aan de ge varen die daar loerden. En toen werd zij bevangen door een hevige» angst. Nog dacht zij er echter niet aan iemand deelgenoot te maken van haar vrees. Opnieuw ving zij een worstelstrijd aan met den wind. Koortsachtig dacht zij na. Wat kon zij doen, 0111 zich zeker heid te verschaffen aangaande Knud's veiligheid Een trolley nemen en in Falun naar hem gaan informeeren Het leek haar de beste oplossing, wilde zij haar vrees omtrent zijn lot geheim hou den. Wonderlijk genoeg dacht zij geen oogenblik aan het meest voor de hand liggende verbindingsmiddelde telefoon. Kortbesloten begaf zij zich naar de trolleyloods. Zij nam de voorste, scha kelde den stroom in en wierp de rem los. Suizend reed het platte, vierwielige voertuig over de rails en als een spook zoo" geheimzinnig, bleek en somber, liet zij zich ineengedoken meevoeren. De opkomende maan wierp '11 bleek schijn sel over de rivier. De witgekopte golven wierpen, voortgezweept door den wind, hun schuim hoog in de lucht, waar het uiteen spatte in duizend zilveren spran kels. %ij keek ernaar met een zorge- lijken blik geheel vervuld van haar angst, dat Knud Fritjof iets overkomen zou zijn. Pas toen zij de stroomversnellingen naderde werd zij opmerkzamer. Zij keek scherp uit naar de plek, die men het vlottersgraf noemde met een geringe maar dwaze hoop, dat Knud's vlot hier vastgeloopen kon zijn en dat hij gedoemd was geweest aan den te genover liggenden oever af te stappen. Plotseling doorliep haar een schok. Onduidelijk teekende zich de rotsige verhooging van de rivierbedding in 't maanlicht af overspoeld door den golfslag, die er een bed van schuim op achterliet. En daarop verhief zich de wankelende gedaante van een man, die de trolley moest hebben zien aan komen en met een wanhopig armge zwaai haar aandacht trachtte te trek ken. Zij remde, de trolley stond stil en met heide handen aan haar mond zond zij den vlottersgroet over den branden" den stroom. ...loe-oeh. Geen oogenblik verkeerde zij in Lwjj fel, of het, was Knud Fritjof, die zich daar in zoo'n hachelijke positie bevond Een gevoel van vreugde doortrilde haar bij de gedachte, dat zij het was die hem gevonden had. Nog eenmaal zond zij een bemoedigenden kreet over het water, hoewel zij eraan twijfelde, of hij haar hooren kon. Toen schakelde zij den stroom over. zette den motor aan en reed terug naar de werf. Tien minuten later viel zij als een verschrikking de huiskamer van .lelie Borgson binnen doodsbleek, met verwarde haren en trillende lippen. „De groote motorboot riep zij adem loos uit. „Knud is in gevaar. Het vlot tersgraf vlug 1 Zij wankelde van uitputting en emotie, maar daarop lette .Jelle Borgson niet. Hij greep de telefoon, gaf een bevel en rende het vertrek uit. Kort daarop hoorde zij hoven het geraas van den storm uit het zware getjoep van de groote motorboot over het water weerklinken, naargeestig weerkaatst door de hooge houtstapels. Het geluid stierf weg en daarop ving zij een zenuw aehtige wandeling aan door het vertrek. Er verstreek anderhalf uur vol ondraag lijke spanning, totdat zij eindelijk weer 'n welbekend lawaai opving - den weer barstigen harteklop van den motor, die haar in de ooren klonk als liemelscbe muziek. Zij snelde naar buiten en halverwege de werf ontmoette zij een paar vlotters. ..Knud Fritjof?" hield zij hen hij gend staande. „Gezond als een visch. naar het zich laat aanzien." lachte een der mannen. „De baas brengt hem thuis, hij is alleen doorweekt van het water." „Den hemel zij dank," fluisterden haar bleeke lippen Knud Fritjof zat in zijn kamer verwarmd, verkwikt en weer geheel de oude. Nauwelijks anderhalf uur geleden was hij aan den dood ontsnapt, maar de mannen aan de Dal Elf zijn gewoon aan ernstige gevaren en laten er zich niet door uit het veld slaan of van hun goede gewoonten afbrengen. Hij dacht aan Inge met een hart dat trilde van warme dankbaarheid. Morgen zou hij haar bedanken voor vandaag was het reeds te laat, Er werd aarzelend aan de deur geklopt en verwonderd keek hij op. Baas Borgson had hem juist verlaten en op dit tijdstip kwamen er nooit bezoekers. Langzaam ging de deur open. Inge trad binnen haar gelaat was betraand en er lag een aarzelende, bijna bedeesde uitdrukking in haar oogen. Het was zoo'n geheel andere Inge, kwam het hem voor. zóó ernstig en echt meisjesachtig, dat hij verwonderd vergat op te staan en met zijn armen op de leuningen van den stoel afwachtend naar haar opkeek. „Knud Fritjof, ik kom je vergeving vragen," begon zij haperend. „Vergeving mij vroeg hij ver baasd „Ja, ik ben heel onaardig tegen je geweest' en ik heb eindelijk ingezien, dat je alle reden had om me te ver bieden met de vlotters mee te gaan." Hij kreeg een gevoel alsof zijn hart opsprong. Over zijn ernstig gezicht trok een glimlach. „Waarom was je, zoo be zorgd om me, dat je er in dit noodweer op uit trok om me te zoeken vroeg hij. „Zei je niet dat je 111e haatte, Inge Borgson „Dat was leelijk van me, ik meende bét niet," slikte zij zenuwachtig, ter wijl een donkere blos haar wangen kleurde. „Waarom, vraag je....? Omdat ik je liefheb, Knud Fritjof," klonk liet fluisterend van haar lippen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1937 | | pagina 8