ZEEUWSCHE SPORT Ylissingen-R.C.S. 2-3. De jongste club in 2 A, die van het begin van de competitie reeds een zeer goeden indruk maakte, heeft kans gezien Ylissingen. dal bovenaan prijkte, een kleine nederlaag toe te krengen, die evenwel voor Ylissingen een rrij zware slag genoemd mag worden, daar het hierdoor twee plaatsen op de ranglijst daalde. Links: Een aanval van Ylissingen op het doel van Souburg. De bal gaat juist over. Rechts: De keeper van Souburg onderschept een aanval. Het was dezen keer Vlissingen,- dat weer eens van de eerste plaats verdrongen' werd, meer door de eigen nederlaag dan door de over winningen der concurrenten. Tegen R.C.S. kwam Vlissingen met een uit vorm zijnde ploeg voor den dag, welke kans gezien heeft een draaglijke nederlaag te bewerken tegen een snel en goed spelend R.C.S. Het vertoonde spel zou een meer sprekende over winning van R.C.S. o.i. wel rechtvaardigen. We durfden vorige week niet zonder eenige reserve ver klaren, dat R.C.S. lieel goede kansen op revanche had, doch de lezer zal uit ons vóórverslagje bemerkt hebben, dat we het niettemin sterker verwachtten, dan dat we het uitspraken. En nu is het gebeurd, de jongste tweede-klasser heeft de rood-witte ploeg onttroond en revanche genomen met dezelfde cijfers, als waarmee de thuiswedstrijd verloren werd. Onze en veler verwachting, dat de jongste aanwinst tot groote dingen in staat zou zijn, is dus bewaarheid. De spanning in 2 A stijgt met den dag en naar het resultaat van R.C.S. zijn we al zeer benieuwd. Niet omdat deze ploeg ons meer sympathiek zoude zijn dan eenige andere, maar omdat een elftal met spelers als een Marteijn, Wanjon, Gillissen e.a. de belang stelling verdient van ieder, die zich een oordeel wil of moet vormen van het spelpeil in het zuiden. Mits goed geleid en met aandacht gevolgd door degenen, wien het aangaat, daarbij verleenend den steun, wel ken men spelers van die klasse ongetwijfeld in andere Een nagekomen moment uit den wedstrijd Axel- Sluiskil, welke de vorige week werd gespeeld en de winstpunten aan Sluiskil liet, dat daarmee liet zien, dal Sluiskil onder de beste elftallen van de Zeeuwsch- Ylaamsche clubs behoort. districten verleent, is het niet uitgesloten, dat Zee land binnenkort althans zeker één speler kan afvaar digen, die een goed figuur zou slaan, indien het zuide lijk voetbal vertegenwoordigd moet worden. Was deze match de wedstrijd van den dag, niet minder opwindend was de kamp tussclien Middelburg en De Zeeuwen. Met Middelburg voortdurend in de meerderheid wisten de bezoekers niettemin goed weerstand te bieden en van antwoord te dienen op de Middelburgsche aanvallen. Niet zoodra nam Middelburg de leiding of de Zeeuwen volgden met een Een moment in het veld. Een vergeefsche aanval van Ylissingen speelhelft. vaak niet minder mooi doelpunt. Toen het Middelburg voor de vierde maal gelukt was een keurig doelpunt te scoren en daarmee de leiding te ver overen, was de ploeg der bezoekers weer onmiddellijk paraat om den stand gelijk te maken, doch de groen-witte verdediging gaf geen kans meer. O.i. was het aanvalsspel van De Zeeuwen aantrekkelijker dan het Middelburg sche, waarbij niet uit het oog ver loren mag worden, dat de groen-witte defensie voor wat den linksback betrof, totaal onvoldoende was, terwijl de rechtsback meer door een forscli zwoegen dan door mooi spel opviel. Hij ging naar onzen smaak hierin vaak wel wat ver. De Zeeuwen-aanval speelde een open partijtje en vooral over den linkervleugel waren zij zeer snel. De Middelburg-iniddenlinie, met keeper Moens het beste deel van het elftal, kon dezen aanval niet weerstaan. De groen-witte rechts half verloor telkens weer den strijd in zijn duels met de linkerwing van de zwartjes. Spil en linkshalf deden het aanmerkelijk beter en werkten geducht. Ook de Zeeuwen- middenlinie deed het goed en al moesten zij ook vaak in de ver dediging opereeren, zij verwaarloos den den aanval niet. Hun spil lijkt ons wel een speler, die iets pres toeren kan, zijn opvangen en plaatsen waren vaak goed ver zorgd. De Middelburg-aanval is jong en vlug. doch vaak in het gebruik van lichaamskracht, door een deel althans, wat overmoedig. Eaten de beide binnenspelers eens niet vergeten, dat hun hoofddoel de bal moet zijn en dat ze te klein van stuk zijn om eerst den man en dan den bal te verwerken. Zij kun nen een voorbeeld nemen aan hun aanvalsleider, die evenmin groot en forscli is, doch ondanks zijn jeugd en zijn kleine figuur een mooie, faire en daardoor zeer productieve partij voetbal speelde. Als deze zeer sympathieke jonge voetballer zijn eigen weg blijft gaan en niet het slechte voorbeeld van anderen volgt, heeft hij nog een mooie toekomst voor zich. De linksbuiten lijkt ons geen speler, die het, op deze plaats althans, ver brengt en een sneller vervanger zou o.i. aan den aanval ten goede komen, te meer waar de rechts buiten een goede partij weet te spelen, beter dan hij dezen middag deed, en hierdoor een meer open aan val zou ontstaan, welke zeker nog meer succes zou boeken dan het korte spel van nu. Zeelandia kon het tegen De Baronie niet tot eenige winst brengen en hoewTel de groen-zwarte ploeg een aantrekkelijke en lang niet onverdienstelijke partij voetbal speelde, hield de thuisclub toch het roer in handen. R.B.C.-Goes werd afgekeurd en zoo kwam rte stand onderaan gelijk. Oppassen is voor Zeelandia en .Goes de boodschap. Houdt R.B.C. in het oog. want epn vergchil van twee en vier punten na 11 wedstrijden is niet voldoende en zeer vlug ingehaald. ft

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19