TOPPER Constance Bennett en Gary Grant in hun ext. ra -super-de-luxe-wagen een uiltje knappend voor het begin van de bankvergadering. liet is dit tweetal, dat zich een geestige spookerijveroorlooft op den sulligen bankdirecteur Topper. Voor mensclien met gevoel voor humor moet deze film dan ook werkelijk een heerlijke traetatie zijn. 11et einde. De beide reeds lang overleden Kerby's constateeren tot hun genoegen, dat „hun goede daad" effect gehad heeftterwijl meneer tot zijn verbazing bemerkt, dat hijsinds hij zich onthoudt van alcohol, gemakkelijk zijn evenwicht kan bewaren. Ben onzichtbare hand geeft aan Topper (Roland Young) hoed en wandelstok en dwingt hem uit te grain en te fuiven. regelmaat van het onzalig- deftige huishouden versto ren. Lijnrecht tegenover zijn leven staan de figuren van de grootste aandeel houders van zijn bank, de heer en mevrouw Kerby, die al fuivende en feesten de door het leven gaan, op een gegeven oogenblik met het grootste plezier tegen een boom knallen en dan stante pede overlijden. Als het zoover is, krijgt men het meest onwezen lijke, het meest fantastische te aanschonwen, dat men ooit gezien heeft en alleen het feit, dat het geval zoo ongeloofelijk grappig en onwaarschijnlijk behandeld wordt, dat het met den besten wil ter wereld niet serieus kan worden opgevat, PERSONEN: Marion Kerby Constance Bennett George KerbyGary Grant Meneer Topper Roland Young REGIE: Norman Z. Me Leotl tier Metro liolthryn Mayer Wie is Topper Topper is niemand anders dan een bescheiden bankdirecteur wiens vrouw zijn komen en gaan noteert als een kasregister. Z'n kantoortijden zijn tot op de minuut geregeld en niets of niemand mag de is oorzaak, dat zelfs de venijnigste en principieelste criticus er geen houvast aan zal hebben, liet is een vondst, welke slechts één keer kan worden toegepast en dan nooit meer. Want de idee is de voornaamste en allergrootste attractie en de geheele serie nonsensicale geestigheden is niet anders dan een logisch uitvloeisel daarvan. De idee is nu, om twee mensclien, die eigenlijk al dood zijn, nog even op den rand van het leven te laten voortbestaan en een naar hun inzien goede daad te laten verrichten, door den reeds gemelden heer Topper te ontbolsteren en te zorgen, dat hij wat meer van het leven zal genieten. Al naar gelang de omstandigheden kunnen zij hun gedaante weer zichtbaar of onzichtbaar maken en dat geeft natuurlijk mogelijkheden, die practisch alleen op de film te verwezenlijken zijn. We hebben een onziehtbarCii man gehad, dit nu is het onzicht bare echtpaar, dat auto's bestmirt, oorvijgen uit deelt, ja zelfs op zijn tijd nog een borreltje meepikt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32