7 SJORS LJ EEN LEZENAARTJE KINDERBOEK 37 VOOR ONZE ZIEKEN: Hoe dikwijls komt het niet voor, dat we, ziek zijnde, zoo gaarne willen lezen, maar dat het gewicht van een boek bezwaren oplevert. Het lezenaartje, dat hierbij is afgebeeld, vormt daartoe een ware uitkomst en zal door zieken zeer zeker worden gewaardeerd afstand kleine blokjes hout gelijmd, die dienen om den opstaanden standaard tegen te houden. Aan de voorzijde moet ter afwerking nog een klein plankje worden gelijmd, dat iets hooger is dan het verschuifbare Wat we hiervoor noodig hebben, is een plankje triplex van 7 mm. dikte bjj een breedte van 20 cm. en een lengte, die afhankelijk is van de breedte van den stoel van den zieke. Aan de eene zijde van dit plankje zagen we een rechthoek uit van 3 cm. breedte (zie fig. A). Zo Nu nemen we twee triplexplankjes van 5 cm. dikte, 21 cm. breedte en 25 cm. lengte. Twee latjes, 1 cm. dik, 1 cm. breed en lang 25 cm., zorgen voor de verbinding van deze plankjes. We leggen daartoe een plankje plat neer en schroeven op de zijde van 25 cm. de beide latjes. Vervolgens gaat de groote plank hierover heen en daarover het tweede kleine plankje, dat we op den bovenkant van de latjes vastschroeven. We hebben nu een beweegbaar le zenaartje gekregen, doch hiermede is het nog niet gereed. We moeten nog een plankje (5 mm. dik) zagen van 25 x 25 cm. Dit wordt met scharnieren op het bovenste plankje bevestigd (zie fig. B). Aan den achter kant van het opstaande plankje komt een 20 cm. lange steun, die aan de boven zijde met een scharnier wordt vastge maakt. Tenslotte worden op het boven ste vlakliggende plankje op 2 cm. draait, toch mag zij niet de slaaf van haar huishouden worden. Zij moet niet altijd „in draf" zijn, maar zichzelf den tyd gunnen en desnoods den tijd nemen om zich te verdiepen in het leven van haar man en kinderen. Zij moet be langstelling hebben voor hun zorgen en moeilijkhedenzij moet kunnen luiste ren naar hun problemen, goeden raad geven, kortom zij moet met hen mede- leven. Man en kinderen moeten voelen, dat zij bij haar steeds terecht kunnen, dat zp met haar belangstelling altijd voor hen open staat. Zij moet bovenal de moeilijke kunst verstaan van te kunnen luisteren. En wil zij te allen tijde een prettige sfeer in huis behou- den, vooral ook wanneer de kinderen grooter worden, dan moet zij ook hun loeren luisteren, leeren belangstelling te hebben voor elkaar en leeren wat voor elkander over te hebben. Dan schept zij in haar huis die vol komen harmonie tusschen jong en oud, J die maakt dat de kinderen later steeds met liefde en verlangen aan hun ouder lijk huis zullen terugdenken. Willen we het geheel iets minder zwaar maken, dan kunnen we in de groote plank enkele figuren of ook alleen strepen uitzagen. Noodzakelijk is dit echter niet en een onbewerkte plank heeft daarenboven het voordeel, dat er ook gemakkelijk een kopje thee of iets dergelijks op geplaatst kan worden. Het geheele lezenaartje is in een don kerbruine tint gebeitst. OORRY ERKENS. GEZELLIGHEID IN HUIS Het is nu eenmaal een feit, dat we bij sommige menschen heelemaal niet graag op bezoek gaan, terwijl we ons bij anderen dadelijk zoo echt „thuis" voelen. Waaraan is dat nu te danken Voor een zeer groot deel hangt het van de huisvrouw af, of er in haar gezin die rustige harmonische stemming heerscht, die men „sfeer" noemt en die maakt dat ieder zich bij haar volkomen op haar gemak voelt. Er moet daarvoor op de eerste plaats in haar huis rust heerschen. Daarmee bedoelen we niet dat 't er doodsch en stil moet zijn. Neen, we bedoelen hier mee die rust, die het gevolg is van een goed geordende, goed loopende huis houding. Er moet dus orde en regelmaat zijn de verschillends bazigheden moe ten hun vasten tijd hebben, zoodat niet nu eens dit wordt vergeten, dan weer dat op het laatste nippertje gebeuren moet. Eveneens moeten de verschillende gebruiksvoorwerpen hun vaste plaats hebben. Dat voorkomt onnoodig ge zoek en dus onnoodige opwinding. Dan is 't verder ook de zorg voor kleine uiterlijkheden, die het gezellig in huis maken. Wat kunnen we een kamer niet opfleuren met wat mooie bloemen in een aardige pul. Wat is het niet dadelijk veel gezelliger, aan een keurig gedekte tafel te zitten, dan aan een, waaraan niet de minste zorg is besteed. In dat verband willen wij er ook op wijzen, dat de vrouw des huizes er steeds op moet staan, dat ieder keurig gekleed en gewasschen aan tafel komt, en zij moet daarin zelf natuurlijk op de eerste plaats het voorbeeld geven. Moet een huisvrouw dan al in haar huishouden de spil zijn, waarom alles draait, toch mag zij niet de slaaf van haar huishouden worden. Zij moet niet altijd „in draf" zijn, maar zichzelf den tijd. gunnen en desnoods den tijd nemen om zich te verdiepen in het leven van haar man en kinderen. Zij moet be langstelling hebben voor hun zorgen en moeilijkhedenzij moet kunnen luiste ren naar hun problemen, goeden raad geven, kortom zij moet met hen mede leven. Man en kinderen moeten voelen, dat zij bij haar steeds terecht kunnen, dat zij met haar belangstelling altijd voor hen open staat. Zij moet bovenal de moeilijke kunst verstaan vante kunnen luisteren. En wil zij te allen tijde een prettige sfeer in huis behou den, vooral ook wanneer de kinderen grooter worden, dan moet zij ook hun leeren luisteren, leeren belangstelling te hebben voor elkaar en leeren wat voor elkander over te hebben. Dan schept zij in haar huis die vol komen harmonie tusschen jong en oud, die maakt dat de kinderen later steeds met liefde en verlangen aan hun ouder lijk huis zullen terugdenken. ;-. a» - *811#tl'.'.-J™ in nll'iHu,''!, '<U'' v^SMOUTI Geen beter geschenk dan ons fraai geïllustreerd Voorziiier van de Rebellenclub Ruim 100 bladzijden met platen en tekst. Prijs slechts Verkrijgbaar bij al de bezorgers, in den boekhandel en aan onze kantoren. Toezending per post geschiedt alleen na ontvangst van het verschuldigde bedrag, benevens 10 cent porto, in postzegels, of na overschrijving op girorekening 142700 van Panorama

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37