-\l - VERMOUTH TORINO ONRAAD IN DE BOCHT *Z7*zl9,n9 kwam 1937-193Q HOLLAND-iNDiË vanze/r'doch9 niet NEDERLALnONlNKUJK RLA"?sch.,hdisch KOLONIALE RESERVE le NUMEGEN DOOR KED PITTOCK ji'tin, ^SMOJDTa^ onherroepelijk! De schakel A moge'ii't- in N" aarV°°r ,n Nijmegen. B„^EMT DIENST LEGER. Zijt ge een flinke kerel? Zijt ge een handige kerel? Zijt ge van goed gedrag? Hebt ge durf om de wereld in te gaan? Hebt ge den moed om op eigen beenen te staan? Indien ge deze vragen met JA kunt beantwoorden, vraag dan eens inlichtingen over de dienstname van bovengenoemd leger bij de INFANTERIE, CAVALERIE. ARTILLERIE,GENIE. HOSPITAALDIENST Bij al deze wapens is plaats voor ongehuwde Nederlanders van 18 tot 30 jaar. Voor Cavalerie moet men in het bezit zijn van een rijbewijs voor automobielen. Voor de Genie (radio, zoeklichten, telefoon) hebben zij, die reeds technische kennis op dit gebied bezitten, de voorkeur. Vraagt een proefverband bij den COMMANDANT van de Klokslag lialf acht vertrok trein Jerry wierp een boozen blik op den no." 159 van de halte. Toni ouden Percy en trachtte zijn breekijzer Mason haalde liet sein over op tusschen de sponning van de brandkast- veilig", klopte tegen het verlichte deur te wrikken. Het duurde vijf mi- venster van het bureau van den chef, nuten voor hij een opening gevonden om hem te beduiden, dat alles in orde had. Hij trok en wrikte met al zijn was en tornde tegen den straffen wind kracht en tot zijn voldoening gaf hef in op huis aan. plaatijzer eindelijk mee. Het zou hem Het was een stormachtige avond, wel lukken het was hoogstens een De oude Percy zat in zijn eentje in het kwestie van tijd, dat oude meubel open kleine stationsgebouw, legde de laatste te scheuren. hand aan zijn administratie en borg Terwijl hij hijgend en blazend bezig den zak zilvergeld in de brandkast, die was. sloeg Percy hem met verbeten met den trein was meegekomen. Mor- woede gade. Telkens dwaalde zijn blik «■en was het de laatste van de maand en naar de klok. maar nog nooit, in zijn betaaldag, de eenige dag van de maand, leven had hij de wijzers zoo langzaam waarop er een eenigszins beduidend zien gaan als in deze oogenblikken. bedrag aan de kleine halte 'aanwezig Hij zag het ijzer van de brandkast 0111- was. Percy bracht de sleutels naar zijn krullen als het deksel van een sardine- slaapkamer, trad zijn woonvertrek bin- blik en weldra zou liet gat groot genoeg nen en zette een 'ketel water op het zijn om er een hand door te steken, o-as voor een kopje thee. Geeuwend Buiten gierde de storm en de regen keerde hij naar zijn bureau terug en kletterde tegen de ruiten. Jerry zwoeg- kortte zich den tijd tot het passeeren de en zweette en keek eveneens naar de van den laatsten trein met het lezen van klok. Het sloeg aclit uur nog een de krant paar stevige rukken en dan zou hij den zak door de opening kunnen Jerrv Tindall had dezen avond bij halen, uitstek gunstig geoordeeld voor de uit- Nauwelijks .was de zangerige klank voering van een duister plan, waarmee van den laatsten klokslag in het kleine hij reeds maandenlang rondliep. Tegen vertrek verstorven, toen Jerry liet kwart voor acht stapte hij in de nabij- breekijzer liet rusten. Boven het gehuil heid van de halte uit zijn rammelend van den wind uit hoorde hij een zwak autotje en nam spiedend den omtrek geluid, dat allengs aanzwol het gil- op. Achter het stationsgebouwtje in lend gefluit van een locomotief. Hij de bocht van de spoorlijn strekten schrok en wendde luisterend zijn oor zich donkere bossehen uit' en aan de naar liet venster. Het gefluit kwam overzijde van de lijn lag het kleine nader en met een vloek keerde luj zich dorp met de verlichte vensteroogen, tot den ouden man. waarvan op een avond als dezen geen „Wat is dat blafte hij. gevaar te duchten viel. De storm en „Onraad in de bocht, goeie vriend, de regenvlagen hielden de menschen zei Percy droog. „Een extra-stoptrein in huis en nergens in den omtrek viel jammer voor jou, dat ie niet 111 het een levend wezen te bekennen. Jerry spoorboekje staat Tindall tuurde alle kanten uit, bond Jerry verstond het antwoord maar zich een masker voor en naderde het half. Maar des te beter hoorde hij thans stationsgebouwtje. het scherpe gefluit en hij begreep het Daarbinnen had Percy juist zijn gevaar, waarin hij verkeerde. Hij greep pijp opgestoken, toen hij plotseling de zijn revolver, liet een hartgrondige deur zag openzwaaien. In de halve verwensching door het vertrek daveren duisternis buiten stond een gemaskerde en was met een sprong bij de deur. man met een browning in zijn hand. Het volgend oogenblik verdween hij „Handen omhoog klonk liet dreigend, in de duisternis. De regenvlagen striem- Percy gehoorzaamde met een re- den zijn gezicht en de storm huilde in volver was hij niet van zins te rede- zijn ooren. Met een paar groote passen neeren. De indringer sloot de deur, bereikte hij zijn wagen, rukte de deur naderde hemen plaatste zich achter open en sprong achter het stuur. En zijn stoel. Het volgend oogenblik werd een oogenblik later ging hij tanden- er een stuk koord 0111 zijn armen ge- knarsend aan de haal met een snel- slagen en weerloos als een kind moest heid, alsof de duvel hem op zijn hielen hij toelaten, dat ook zijn beenen ge- zat. bonden werden. „En nu de sleutels van de brand- Vijfentwintig minuten later ver kast beval Jerry Tindall barsch. scheen Tom Mason aan de halte, 0111 „Zoek ze maar," antwoordde Percy het sein over te zetten voor het vertrek onverschillig. „Je kan 111e doodschie- van den laatsten trein. Rillend van kou ten. maar dat krijg je niet over mijn trad hij het bureau binnen en bleef als lippenversteend in de deuropening staan. De vastberadenheid van den ouden Adam Percy zat gebonden en met een man ontlokte Jerry een vloek. Hij wanhopig gezicht in zijn stoel en de fouilleerde den ander, trok het bureau brandkastdeur was zwaar gehavend, open en liet zijn blik onderzoekend door Ergens vandaan klonk een merg en het vertrek gaan. De sleutels waren been doordringende fluittoon pre- eehter niet te zien en kortbesloten cies de fluit van een naderenden trein, haalde hij een koevoet te voorschijn. „ltoovers riep Tom verschrikt, Hij had op een weigering gerekend boven alle geraas uit. Hij liep op zijn en verloor geen tijd met onvruchtbare baas toe om hem te verlossen, maar de dreigementen. Het was tien minuten oude Percy wees hem nijdig terug, voor achten en 0111 half negen stopte „Neem eerst dien fluitketel hiernaast de laatste trein. Hij moest dus voort- van het gas af," verzocht hij geïrriteerd, maken en de kleine, ouderwetsche „Dat gefluit hoor ik nu al een half brandkast binnen een half uur zien te uur en 't is in staat 0111 me gek te openen. maken."

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18