ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo 1 hier is de persdienst van den offie.ieelen Zeeuwsehen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ylissingen mei veel ophef, dat daar een nieuw droogdok zal worden gebouwd Of dit op initiatief van de vereenigd' huisvrouwen gebeurt weten wij niet, maar in ieder geval zal het een uitkomst zijn voor de dames, die in dit natte, zonlooze jaargetijde iedere week met haar wascli zitten Onze correspondent te Rilland Bath bericht ons, dat men daar dezer dagen, 's avonds kwart voor vijf, dus niet na het sluiten der cafeetjes, een lichtbol heeft gezien, die een waterige, bleek blauwe kleur had en zich ten slotte op loste in den Melkweg. De controleurs van den keuringsdienst van waren te Ooes hebben de zaak in onderzoek. 1 'it Middelburg vernamen wij, dat et- nabij de spoorbrug 'n petje van een Walchersclien boer te water is gewaaid. 'n Bestuurslid van de jonge vereeni- ging tot behoud der Zeeuwsclie kleeder- drachten is het nagesprongen en mocht het genoegen smaken, het hoofddeksel behouden op het droge te brengen. Te Hulst, zoo deelt men ons mede, is groote belangstelling voor den cursus in de bijenteelt, die vanwege den lm ningbijenhoudersbond aldaar wordt ge geven. Het gerucht, dat theorie wordt ge geven uit het bekende breiboekje „Steek voor steek", is geheel uit de lucht gegrepen. De cursus wordt ernstig gevolgd en de bijenstapel in het land van Hulst is al met 95 stuks vergroot. Te Goes heeft 'n klokkenluider zijn 25-jarig jubilé als luider mogen beleven. Hoewel het plan bestond deze ge beurtenis in stilte te herdenken, is een plaatselijk blad zoo onkiesch geweest, het geval aan de groote klok te hangen. Hoewel de brandweer er sterk tegen gekant was, heeft de Vlissingsche raad aan het politiekorps een baby-spuitje geschonken. „Kinderzorg", dat de zaak bepaald niet goed begreep, heeft toen met ove rigens sympathiek gebaar een loopbox en een bus Vasenol naar het bureau van de plaatselijke Hermandad laten bren gen De buurtvereeni ging „Van Rand wijkstraat" te lerseke heeft B. en \Y. een ultimatum gesteld. Zij wil wel met de voorhanden zijnde straatlantaarns een licht-stoet vormen, mits hun straal - dek in zooverre wordt verbeterd, dat zij niet meer met waterlaarzen door de modder behoeven te wandelen, daar dit geen gezicht is. B. en W. zitten in hoogen nood, daar waarschijnlijk de tijd ontbreekt, om een begaan baren weg te maken. Onderhandeld wordt nu met een Rot- terda rtisehe reederij om voor do van Randwijkstraters een nood-baggcr- schuitendienst in te leggen Te Schore heeft een tweejarig meisje, dat van haar moeder eenige dubbeltjes kreeg voor haar spaarpot, een veiliger belegging verkoren en het geld inge slikt. De kleine wordt zorgvuldig bewaakt en al haar gangen gaat men na 'n dubbeltje kan immers zoo wonderlijk rollen 1 Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren 1 Een wagen vnel Waterlandkerksche jongedames in de oude kleederdracht run 'I land tan Gadzand reed mede in den welkom si stoel Op 17 Januari zal de heer C. Mink, een bekend Vlis- singer, drager van de Kraton- medaille en ran verschillende andere onderscheidingen, zijn negentigsten verjaardag vieren Ka de installatie poseerden raadsleden en genoodigden met hef burgemeesterlijk paar in de raadzaal. Ook te Waterlandkerkje had een burge- rneestersinstallatie plaats: daar is het de heer II. de liaan, die burgemeester A. h. IIendrik.se vervangen kwam. Bij aankomst in ile gemeente werd het burgemeesterlijk ■paar met bloemen verwelkomd. Ben landelijke ruiterstoet reed voorop bij de inhaling van den nieuwen eersten burger van Waterlandkerkje. Het was wethouder Verbrugge, die den nieuwen magistraat de ambtsketen om hing in de plechtige raadsvergadering.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25