DOE EEN DRUPPEL VAPEX QP UW ZAKDOEK BUISMANS HIJ LEEK EEN DWAAS.... Altijd saprijker LEKKERDER KOFFIE VOOR MINDER GELD! Verfrisschend en voedzaam Olie (ücut, Sinaasappelen en Grapefruit fiuat atoR^ÊHa hhda 26 Het inhaleeren van den antisepti- schen Vapex-geur vernietigt de ziek tekiemen vóór zij gelegenheid krij gen in de gecompliceerde keel- en neuskanalen voort te woekeren en de organen te besmetten. BESTRIJDT UW VERKOUDHEID U zult direct bemerken hoe verras send snel de verfrisschende Vapex- geurde neuskanalen opent, de adem haling vergemakkelijkt en een eind maakt aan de benauwdheid. Over dag een druppel Vapex op Uw zakdoek en 's nachts op Uw hoofd kussen doodt de bacillen, geeft op luchting en voorkomt infectie der ademhalingsorganen. Vapex is verkrijgbaar bij Apothekers t gisten in flacons f 1.25 H 2 Vervolg van blz. 23 Met een busje Buisman's Q.S. kunt U belang rijk op koffie be zuinigen en toch nog lekkerder koffie zetten. Hoe, dat leert U de gebruiksaan wijzing, die U vindt op elk bus je met de ÉCHTE VIJFENTWINTIGSTE HOOFDSTUK T Tet schot, had door de slapende stilte van het huis geknald en de helft der aanwezigen doen wakker schrikken. Er rolde donder achteraan een schot ten antwoord, of geschreeuw, hoorde niemand er bleef een ontsteltenis van onzekerheid achter. Deuren gingen open, bange gezichten gluurden naar huiten er volgden snelle voetstappen er sloeg een stoel om, door iemand, die in 't donker voortholde, geraakt. Oliver tastte, wild zenuwachtig, in een lade naar zijn revolver, en toen hij naar buiten keek, zag hij Nick de gang door rennen. Hij volgde, meer voor zijn fat soen dan uit ijver. Oliver was niet moedig. Zij waren nog niet half de trap af, toen hun van beneden af helder licht tegenstraalde en er een oorverdoovend lawaai begon. Jennison stond met beide hamers op de groote bronzen gong te slaan. Hij zag hen aankomen en hield op. „Meneer Dick is bestolenZijn stem sloeg schril over van opwinding. ,,'tWas die Jordan Er ging Oliver een verbijsterend licht op. Jordan was die effecten komen weghalen. Woede en vrees nepen hem in de keel. „Het beestHij sprong de overige treden af. Jennison gaf haastig uitleg. „Ik werd wakker, doordat ik gebeld werd. De bel op mijn kamer, waar ik mee geroepen word. Er werd aanhou dend gebeld, of er brand was. Ik draaide licht aan en zag, dat het uit de biblio theek kwam. Ik heb een oude revolver op mijn kamer, voor geval van nood, en die nam ik en toen ben ik zoo gauw mogelijk naar beneden gegaan. Onder weg heb ik Thomas geklopt, en een minuut later hoorde ik het schot. Ik kwam net op tijd, om een man te zien wegrennen, over 't terras, en door den bliksem zag ik, dat 't meneer Jordan was. Hij was met één sprong buiten, en toen was 't. meteen weer donker. Ik had zelfs geen tijd om te schieten." Al sprekend repte Jennison zich terug naar de bibliotheek, bevend van agita tie. Het was helder licht in het groote vertrek, er stond een deur open, en het muurpaneel was, door Jordan's ge haastheid, ongesloten gebleven de stalen safe-deur was zichtbaar. „Maar wie heeft er dan gebeld vroeg Nick. „En wie heeft er geschoten Er moet iemand Jordan aangevallen hebben, of Jordan viel hém aan. Hoe weet je, dat hij de safe open heeft gehad f" „Dat weet ik niet, meneer. Ik weet alleen, wat ik u verteld heb. Ik hoorde de bel, ik hoorde het schot en ik heb den man zien vluchten. Er ging nie mand achter hem aan en er was niemand hier. Thomas kwam vlak achter me en die heeft meteen 't licht aangedraaid, 't Is heel vreemd." Thomas kwam de deur in en schudde het hoofd. Hij hijgde. „Wegzei hij. „Auto. Langs liet achterpad. Ik heb Grant toegeschreeuwd, dat hij een paar auto's buiten moest brengen, een om hem te vervolgen en een om hem af te snijden." Hij keerde zich om en holde weer weg. In de hal achter hen klonken opge wonden stemmen. Iedereen kwam be neden, verschrikt en nieuwsgierig, half gekleed, samengroepend of vooruit drin gend om te helpen. Claire Varick en Leila kwamen in sierlijke ochtendgewa den de trap af. „Wat is er, Nickv Wat is er Maar Nicky schreeuwde Thomas toe, niet te vertrekken zonder hém, en zocht ijverig in de buurt van de safe, en 't was Oliver, die haar inlichtte, met af gebeten, zenuwachtige zinnen. Claire stond haar handen te wringen, en keek beangst naar haar dochter, maar Leila lette niet op haar. Zij stond als ver steend naar Oliver te staren, met een witte lijn van woede aan haar mond. Oliver begreep, hoe haar scherpe geest dacht dat Oliver, evenals Dick, Jordan had gekend, en dat Oliver, aan gezien hij Oliver was, hem waarschijn lijk het éérste gekend had. Twee plus twee was vier, en waarschijnlijk acht, meende Leila, en stilzwijgend beschul digde zij hem ervan en haatte zij hem ervoor. Oliver lachte flauw en werd gedeeltelijk zichzelf weer. „Onschuldig," zeiden zijn lippen, en bijna onmerkbaar schudde hij 't hoofd. ,,'t Is net. zoo'n verrassing voor mij als voor jou. Laat je niet zoo gaan, nicht..... Hè, wat is er Haar oogen bliksemden hem tegen, maar hij had zich al omgekeerd en vloog de trap weer af. Zij volgden hem, onverschillig voor de nieuwsgierige en onvriendelijke blikken van de groep in de hal. Er was nieuwe beroering in de biblio theek, Nicky, op het punt Thomas te volgen, was blijven staan en had snel gebukt. Hij greep onder een stoel bij de safe-deur en stak iets omhoog. Het was 'n blauwzijden pantoffeltje. Een der dienstboden gaf een gil. „O, die is van juffrouw JessamyHij heeft haar vermoord Hij heeft, haar in de brandkast' gesloten Ze is vermoord!" „Stilte snauwde Jennison, en het meisje zweeg. „William, ga kijken of juffrouw Landon op haar kamer is. Anna, haal het stadstelefoonboek." William sprong de trap op. Beneden werd nerveus gewacht. Het onweer kwam even dichterbij, en de boom toppen zwiepten en bogen onder den striemenden wind. Jennison sloeg snel de bladen van het telefoonboek om en het zenuwachtige dienstmeisje stond zacht te snikken. Nicky Varick, die nooit groot,er tragedie beleefd had dan de financieele moeilijkheden, uit. zijn eigen daden voortkomend, stond met een vreemde gelaatsuitdrukking naar het blauwe pantoffeltje te kijken. Mis schien was de dood vlak bij hem, achter die stalen deur. Een nieuwe bliksemstraal, door een krakenden knal gevolgd, pijnigde hun zenuwen. Het stortregende. De bediende, die naar boven was gestuurd, kwam terug. Juffrouw Landon was niet. te vinden. De deur van de studeerkamer, naast haar eigen kamer, stond op een kier, hij had naar binnen gekeken en de la van de groote tafel open zien staan. Hij had in die la een doos patronen gevonden, maar geen revolver. „De revolver van oom NickZij keken elkaar aan en kwamen nader. Nickv knielde voor de safe, met, zijn oor tegen de deur. „Luisterriep hij opgewonden. „Allemaal stil Door het dikke staal kwam iets als een heel ver geluid. Tik-t.ik-tik-tik. „Ze is er Hier, geef me iets Hij griste een bronzen presse-papier van een tafel en keerde terug om een scheipen, metaalachtigen roffel op de deur te beginnen. Hij klopte rhvthmisch, als op een trommel. Rorn-tom, rom- tomtom. Het antwoord kwam zwak, maar in hetzelfde rhvthme. Er lachte iemand PALEölIJNSCH PRODUCT J.C.1 L Fraai glanzend haar verleent aan iedere vrouw haar grootste charme. Als U blond bent, neem dan eens een proef met Blondona en als U donker haar heeft, met Brunetta, de moderne haarwasmiddelen. Blondona en Brunetta zijn de enige preparaten, die Ka- milloflor en Hequil bevatten, waardoor zelfs donkerder geworden.blond haar weder fraai licht van tint wordt en donker haar de prach tige, diepe glans krijgt, die het haar van bru netten de grootste aantrekkelijkheid verleent

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 26